Gloria Hotel

DEC-2015
REGIM MASĂ Md

la PMM* = 727 MDL

Experienta placuta

Am ales sa facem Revelionul 2015_2016 in Chisinau. Am trecut prin vama de la Albita cu masina personala. Drumul este foarte bun. In 50 min am ajuns in Chisinau. Ne_am cazat la Hotel Gloria.

O experienta placuta per general.

- Liniste

- Micul dejun diversificat

- Camere mari si aerisite

- Personalul receptiv si dragut

- Parcarea este inchisa peste noapte (dandu-ne un sentiment de siguranta pt masina) Magazin (Uni Market) cu de toate la 1 minut de hotel

- Curat

- Aproape de centru

- Receptivi la emailuri ceea ce ne-a asigurat ca am facut alegerea potrivita

Sederea noastra aici a fost placuta dar mici detalii ar imbunatati calitatea serviciilor. Nu e un feedback neaparat negativ ci de imbunatatit.

De exemplu: Piscinele interioare nu au apa incalzita ci doar pardoseala din incapere... iar gresia (neporoasa) devine un pericol odata ce s-a udat... Cladirea se gaseste destul de greu. O mai buna amplasare la strada principala a reclamelor de directionare ar ajuta.

O mai buna verificare a camerelor ca au de toate la cazare (hartie igienica, pahare, sapun) ar ajuta la confortul clientilor.

In Chisinau am vizitat (din nou) magazinul fabricii de bomboane Bucuria pe care l-am gasit usor. Preturi de 2 ori mai mici ca in Ro. Am ajuns si in Piata centrala unde am putut negocia tot ce am luat. Centru a fost frumos impodobit cu Mosi Gerila si Albe ca zapada dispusi sa faca poze cu tine. Degustati din mancarea lor traditionala.

Impresii încărcate de LoredanaCostan in 03.01.2016 13:18:46

Validat / Publicat: 03.01.16 14:19:20

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (LoredanaCostan); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4500 PMA (din 8 voturi) nota2

[03.01.16 14:17:20]

Mutat în rubrica "Gloria Hotel, CHIŞINĂU" (nou-creată pe sait).

Ne poţi spune dacă-i ok? (măreşte zoom-ul de pe hartă cât e necesar, până la afişarea poziţionării / încadrării la nivel de stradă etc).

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar ilustra perfect textul, fiind mai mult decât binevenite. Sunt întotdeauna căutate şi apreciate de cititorii interesaţi în această destinaţie...
Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew.php?id=19806.

- Costi
[03.01.16 15:52:12]

@LoredanaCostan -

Centru(l) a fost frumos impodobit cu Mosi Gerila si Albe ca zapada

Ei, da! Moș Gerilă! Nu degeaba sunt mulți nostalgici pe-acolo... Pentru ei venise respectivul.

Bănuiesc că după Revelion, o să vină și la ei Moș Crăciun, după ritul vechi... :))

Chiar uitasem că și noi, cândva, în loc de Moș Crăciun, îl aveam pe Moș Gerilă...

...

Și unde și cum ați petrecut Revelionul? Au avut focuri de artificii la primărie, sau au renunțat și ei în memoria victimelor de la Colectiv?

- LoredanaCostan
[03.01.16 15:57:54]

S-a strecurat o mica greseala de scriere. Da, e CentruL. Multumesc. Nu vad cum sa editez de pe mobil... Am vrut sa il petrecem in strada dar din pacate acesta a fost primul an in care nu au organizat nimic din lipsa banilor (au anuntat la știrile locale). Asa ca am petrecut la restaurantul hotelului.