ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.01.2016
DEC-2015

Extrem de nemulțumit
Extrem de nemulțumit

Hotel Pliska

Am plecat pe 30 dec cu autocarul spre Bulgaria. Am ajuns in Nisipuri in jur de ora 13 si ne-am cazat fara probleme. Camera curata si cu o temp de aprox 27 de grade.

La piscine apa avea 37 de grade iar Jacuzzi 36. Piscina nu fr mare dar curata, cu cabine de schimb si grupuri sanitare... Am vrut sa beau un Sprite de la bar. Era mai mult apa decat Sprite asa ca nu am mai repetat experienta.

Ne-am dus la masa. Felurile de mancare erau putine, reci si prezentate urat. Voi atasa poze. Salvarea au fost fructele. Asa zisele prajituri erau niste fursecuri pe care le gasim in cutii mari in orice magazi.

Dimineata; branza proasta, cascavalul parca era vegetal. Mezelurile aratau groaznic Mai existau oua si rosii, castraveti, masline. cu cele din urma ne-0am salvat

La masa de Revelion am avut un antreu care cuprindea pasa de branza, o salata oriental din legume congelat, un ou fiert tare taiat in jumatate rosii si castraveti. Painea lipsea a trebuit sa cerem. In meniu era trecut file din de pui cu sos frantuzesc. De fapr erau niste chesti din carne de pui, tocata, data prin pesmet cu o chestie galbuie pe deasupra. Acest minunat fel il gasesti in rafturile vitrinelor frigorifice din supermarketuri. Felul principal erau niste rulade cu carne cu garniture de brocoliamestec mexican si orez fiert in apa fara nimic

Bineinteles ca legumele erau din cele congelate fierte in apa si gata. Mancarea rece. Au urmat branzeturi si salam. Erau bunicele. Placinta cu ravase era o chestie cu multa coca si ravasul scris in bulgareste. Tortul din comert.

Bautura limitata la 1/2 kg de vin de persoana un pic de rachiu. O sticla de Cola, Fanta apa plata la 6 persoane.

La 2 s-a dat stingerea, a doau zi am avut la pranz sarmalute in foi de vita cu orezul pe care nu-l mancase nimeni. Pe langa alte minunatii. In seara de 1 am avut niste mamaliguta cu vagi urme de branza, mancare de varza fara carne, dar buna si tochitura. Buna dar rece.

Cam asa a fost la Pliska, Nici o sansa sa ne ingarsam.

Trimis de Roxana Dornescu in 03.01.16 11:14:02
Validat / Publicat: 03.01.16 12:22:17
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

VIZUALIZĂRI: 3262 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Roxana Dornescu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Sarmale cu orezul ramas de la Revelion
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[03.01.16 12:05:44]

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Pliska Hotel, NISIPURILE DE AUR [Zlatni Piasatsi]" (deja existentă pe sait)

Încărcând inițial impresiile la o rubrică de călătorie, rubrica de CAZARE a fost nedisponibilă pentru notare.

Te-aș ruga să indici o notă și pentru acest capitol - cazare - folosind linkul EDIT IMPRESII (afișat cu roșu mai sus, disponibil până la publicare — şi timp de 30 de minute după aceasta).

După publicare, poți scrie eventual notele de la CAZARE sub formă de ECOU, le vom adăuga noi în caseta tehnică.

puiutea
    [03.01.16 13:52:37]

Scuze, dar după un an pe AFA, nu ai știut să cauți impresii despre o anumită destinație??

Pliska nu mai e demult un hotel unde să te duci, căsuța din stânga-sus a paginii de start îți permite să cauți - și să găsești - impresii din - aproape - orice locație, asta pentru a nu mai cheltui bani, timp și nervi! Am luat și eu țeapă la Pliska, în 2013, după ce, în 2011 a fost excelent! Au decăzut multe hoteluri, caută și apoi cumpără!

Un An Nou mai bun și mai reușit (nu numai) în sejururi!

Roxana DornescuAUTOR REVIEW
    [03.01.16 21:39:12]

Din pacate m-am hotarat cu cateva zile inainte de Revelion, sa plec asa ca nu am avut prea multe optiuni, dorind piscine si internet.

puiutea, Roxana Dornescu
    Alte impresii din această RUBRICĂPliska Hotel: