ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.12.2015
ÎNSCRIS: 01.02.12
AUG-2015

Locul PERFECT aproape de Bucuresti

Am fost la Lighthouse Golf&SPA din Balcic in ultimul week-end din august 2015. Singurul lucru de care mi-a parut rau a fost ca am stat doar 2 nopti, pentru ca nu as mai fi plecat de acolo. Acest loc mie mi s-a parut perfect si m-as intoarce oricand pentru un sejur oricat de scurt sau oricat de lung :).

Hotelul are un singur defect in opinia mea, si anume pretul ridicat. Insa pretul reflecta realitatea, fiind un resort de 5 stele impecabil.

Am fost cazati intr-un apartament dintr-un grup de blocuri ce face parte din complex, cu vedere la terenul de golf. Apartamentul are un living mare cu chicineta, dormitor si baie.

In principiu are toate dotarile, in afara de fohn. Insa am cerut foehn de la receptie si ni l-a adus femeia de servici in camera. In chicineta nu este detergent si buretel de vase, dar am avut la noi.

Restaurantul All Inclusive ofera mancare buna si pe alocuri foarte buna. Ai ce alege, oricat de mofturos ai fi. Ce mi-a placut in mod deosebit la micul dejun: fac clatite pe loc si ti le umpli singur cu ce vrei. Sunt delicioase!

Au si restaurant "a la carte" pe care nu l-am incercat, insa banuiesc ca se ridica la standarde foarte ridicate.

Piscina exterioara este absolut minunata. Apa era cam rece, fiind sfarsit de august, desi vremea a fost calda. Intrarea in apa se face de la adancime de la glezna si creste pe masura ce inaintezi. Pentru copii este excelent!

Sezlongurile sunt pe pietricele, ceea ce este cam deranjant la picioare, si trebuie papuci.

Seara (vineri si sambata) au avut program artistic pe terasa de langa piscina, cu muzica live si demonstratie de dans sportiv, si a fost foarte frumos.

Nu am fost la locul de joaca indoor, pentru ca ne-am "descurcat" cu locul de joaca exterior.

Plaja hotelului mie mi-a placut ENORM. Ca sa ajungi la plaja iti trebuie neaparat masina, pentru ca mersul pe jos este exclus, fiind un drum destul de lung. Drumul de la hotel spre plaja este doar al hotelului, si iesirea cu masina se face pe baza de cartela, pentru ca exista o bariera. Pentru a ajunge la plaja poti lua un shuttle de la hotel, dar cred ca merge cam rar (noi nu l-am incercat).

Plaja este foarte boema, cu umbrelute (cam mici, totusi) din paie si sezlonguri. Impresia mea a fost ca sunt cam putine sezlonguri pentru capacitatea hotelului, cu toate ca am gasit sezlonguri libere, mai putin intr-o dupa-amiaza cand am ajuns cam tarziu; insa eram cu un grup foarte mare (3 autocare), asa ca este de inteles.

Intrarea in apa este lina. Sunt si ceva pietre, dar nu deranjant. Exista si un bar al hotelului unde se pot servi diverse mancaruri si bauturi.

Golf nu am jucat, insa terenul arata extraordinar de bine, cu iarba tuns la milimetru.

Cert este ca recomand Lighthouse Golf & Spa Resort si cu siguranta vom merge acolo si in viitor.

Trimis de ado_lex in 03.12.15 12:05:37
Validat / Publicat: 03.12.15 14:55:14
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Balcic, Nisipurile de Aur

VIZUALIZĂRI: 4474 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ado_lex); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Prima impresie din curtea hotelului. Vedere spre piscina.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 42.00 EUR pe cameră

cloverina
    [03.12.15 19:25:29]

Mini sejurul de 2 nopți a costat 2000 euro?! Să îmi fie cu iertare, dar de banii ăștia stau 7 nopți în vară la un resort de 5 stele cu UAI plus transportul cu avionul... Mie mi se pare un preț exagerat pentru ce oferă.

Eugenia55* †
    [03.12.15 20:29:45]

cum doua mii de euro, nu e greseala?

ado_lexAUTOR REVIEW
    [07.12.15 22:31:55]

@cloverina - Sejurul a costat 2000 de LEI pentru 2 persoane (si un copil de 2 ani care are gratuitate), pentru 2 nopti cu All Inclusive, si CU TRANSPORT cu autocarul din Bucuresti. Era setat Euro si nu stiu cum se modifica. (PSoar n-am innebunit sa dau 2000 de euro pentru 2 nopti )

[07.12.15 22:37:32]

@ado_lex - Am actualizat prețul sejurului!

Era setat Euro si nu stiu cum se modifica.

După validare si trecerea unui anumit interval de timp nu mai poți modifica decât folosind funcția ''Sesizare''.

Euro/Dolar/Lei scrie fiecare user nu există această setare implicită.

ado_lexAUTOR REVIEW
    [09.12.15 13:32:20]

@webmasterX - Ok, multumesc!

plaura
    [20.07.16 01:22:17]

as dori sa stiu cat costa intrarea la piscina? multumesc!

ado_lex, cloverina, Eugenia55*, plaura
    Alte impresii din această RUBRICĂLighthouse Golf & Spa Resort: