ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.12.2015
  • --- F ---
    ÎNSCRIS: 28.05.14

Nostalgia de dupa cutremurul din Lefkada care a distrus plaja Egremni...

Plaja Egremni din Lefkada a fost una dintre primele plaje care m-au fermecat cu o culoare a apei de un albastru aproape ireal. M-am bucurat ca un copil cand am ajuns acolo... De aceea ocupa un loc special in inima mea.

Din pacate, plaja a fost distrusa de cutremurul cu o magnitudine de 6.5, ce a lovit Lefkada in 17 noiembrie 2015.

Ma pregateam sa fac un video despre cat de frumos este la Egremni cand am aflat de cutremur. Video-ul s-a transformat astfel intr-unul nostalgic... un fel de mic tribut, unde am incercat sa impartasesc sentimentele pe care le-am avut vizitand aceasta minune a naturii.

Este in limba engleza. Pentru subtitrare in limba romana click pe rotita Settings si alegeti limba romana (desi vad ca se afiseaza pe o mare parte din ecran si acopera o buna parte din imagine).

Link montaj: youtube

Trimis de craita* in 02.12.15 12:44:20
    Validat / Publicat: 02.12.15 14:37:10

VIZUALIZĂRI: 1878 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P02 Albastrul care m-a fermecat...
    Puteți VOTA simbolic articolul - VĂ PLACE?
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 2017 PMA (din 17 voturi)

[02.12.15 14:45:13]

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Filozofări... turistice, DE LA LUME ADUNATE" (deja existentă pe sait) - rubrică dintr-o secțiune OFFTOPIC sau DE INTERES TURISTIC RESTRÂNS!

le_maitre
    [04.12.15 06:43:23]

@craita - Fain video / faină editare! Like from me! Împărtășește-mi, te rog, numele programului de editare dacă poți și nu e bai Thanks!

craita*AUTOR REVIEW
    [04.12.15 10:48:02]

@le_maitre: multumesc, sunt incepatoare se pot face mult mai frumos editarile dar dureaza pana inveti. Adobe premiere. Am invatat din tutoriale de pe youtube... Bafta!

craita*
    Alte articole din această RUBRICĂFilozofări... turistice: