ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 25.11.2015
DIN: Craiova
ÎNSCRIS: 11.08.13
AUG-2015

Chiar de lux

Hotelul este situat in mijlocul statiunii lara, ceea ce reprezinta un avantaj, mai ales pt sexul frumos care, asa cum se stie, iubeste shopingul. in jur sunt magazine de tot felul, farmacia era chiar peste drum (cu copii mici este bine sa o ai aproape). de cum am ajuns la hotel ne-a frapat curatenia si luxul, chiar daca mobilierul este un pic depasit. insa calitatea este una foarte buna. aleile, florile, zona verde in general este foarte bine ingrijita.

Camera - am fost necajiti la inceput pt faptul ca ne-au dat la mansarda, deci la ultimul etaj. ma asteptam deci sa avem o camera sufocanta. insa ceea ce parea a fi un dezavantaj s-a dovedit apoi un mare aventaj: panoramic super! cat despre "sufocare" nici poveste. nu este vorba doar de ac foarte bun, pe care l-am folosit destul de putin, cat despre izolarea fonica si termica a camerei. nu stiu cum au reusit o asa de buna izolare. fara zgomot si fara caldura. la mansarda! repet, aprope ca nu era nevoie de ac. Mobilierul camerei este un pic vechi si stil clasic dar inca in stare foarte buna. curatenia in fiecare zi, prosoape si alte cele in fiecare zi, minibar etc. fara repros.

Cu engleza te descurci de minune, iar daca nu, poti trece pe romaneste. am fost placut surpins sa fim intampinati la receptie de o fata din romania (sau basarabia) care vorbea romaneste. chiar pliantele din resort au traducere in limba romana. si pe buna dreptate, in resort erau foarte multi romani. felicitari turcilor pt adaptare la conditii.

Restaurant - la inceput ne-am blocat din cauza ofertei numeroase de mancaruri foarte buna calitatea mancarii... difersitate, gust deosebit. nu am mancat in alta parte cartofi sau paste cu un asa gust ca aici. ce sa zic de fructe de mare si alte specialitati. Inghetate, prajituri, fantana de ciocolata, fructe, sucuri naturale de fructe, etc. Practic, puteai manca de dimineata pana noaptea tarziiu (chiar si noaptea, pe comanda). Seara era un pic aglomeratie si mergeam pe terasa dar nu a fost niciodata cazul sa nu gasim locuri. Iar personalul deosebit de amabil. Bineinteles ca erau tot felul de restaurante cu gustari pe zona verde.

Piscine - curate, ingrijite, tot felul de jocuri conduse de animatori bine instruiti. este si piscina speciala pt copii mici, foarte mare si amplasata intr-o zona cu multa verdeata si cu umbra.

Spectacole - super, super. Spectacole de cea mai buna calitate. Acrobatie, muzica, dans.

Plaja - ca de altfel toata plaja din lara, este cu nisip. pontonul este foarte frumos, deosebit de al celorlalte hoteluri din zona si apovizionat cu tot felul de bauturi si fructe proaspete.

Luna park - in special baietelul era incantat de masinutele electrice si efectiv nu il puteam lua de acolo 2h cat timp era deschis luna parkul.

Spa - este un centru spa si masaj foarte frumos, doar l-am vizitat, insa peste tot se vedea CALITATE.

concluzie - un hotel ce isi merita din plin numele: PALACE DE LUXE!

Trimis de travelpoint in 25.11.15 09:41:31
Validat / Publicat: 25.11.15 10:13:40
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: antalya

VIZUALIZĂRI: 3959 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (travelpoint); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmaster70 [25.11.15 09:58:23] »

@travelpoint - Mulțumiri pentru amabilitatea cu care ai dat curs invitației de a scrie propriul set de impresii din această vacanță.

-- = * * * = --

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar ilustra perfect textul, fiind mai mult decât binevenite. Sunt întotdeauna căutate şi apreciate de cititorii interesaţi în această destinaţie...
    Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew.php?id=6

apfel [27.01.16 13:19:47] »

De baruri ne poti spune ceva? Ce fel de bauturi se servesc?

travelpoint [28.01.16 10:31:11] »

@apfel - imi pare rau ca nu iti pot oferi informatii in acest domeniu, noi nu folosim bauturi alcoolice. am folosit doar freshuri si racoritoare.

apfel, travelpoint
    Alte impresii din această RUBRICĂDelphin Palace Resort: