ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.11.2015
ÎNSCRIS: 22.04.12

Primele contacte face to face

Draga comunitate de AFA-isti,

Am cochetat in mai multe randuri sa cunosc face to face memebrii AFA.

2014. Pe cativa dintre Dumneavoastra v-am cunoscut anul trecut. Primul a fost @Dragos care mi-a inmanat un stick de 8 GB castigat la un concurs saptamanal AFA, apoi am extins cunostintele anul trecut in trecere la standul AFA si mi-am propus sa continui anul acesta mult mai consistent.

2015. Ianuarie. Ne-am inscris, toti 4, Denisa, Emi, Ema si Dan sa participam in premiera la Intalnirea AFA. O situatie neprevazuta (un examen al fiului Emi, trecut cu bine si care i-a folosit mult la repartitia claselor de a V-a la scoala) ne-a condus la decizia de a ne retrage de la Intalnirea AFA de la ex-Cioplea, desi apucasem sa ne inscriem si sa platim si avansul (care ne-a fost returnat cu amabilitatea lui @Cornel).

@Admin alias @Cornel

Da, Cornel! Am telefonat de mai multe ori cu Cornel de-a lungul timpului. Mi-a placut vocea lui calma si actiunea cumpatata. Paradoxul a facut ca la tombola de Craciun (Secret Santa) la care am participat sa fiu desemnat sa fac un cadou, cui credeti? Lui Cornel! Ce onoare! Super-onoare, as spune! Am participat apoi la Secret Bunny! La cine credeti ca a fost desemnat prin tragere la sorti sa ajunga cadoul de la mine? Ati ghicit, la Cornel! As spune Zuper-onoare! A propos felicitari @roth pentru implicarea si eforturile aferente organizarii acestor bucurii...comunitare. Cornel, respect si admiratie pentru ceea ce comunitate ai intremat! Si ce site tare ai creat! SI cum stii sa ii apropii pe oameni. MA bucur ca vineri in sfarsit ne-am vazut face to face si ne-am strans mana! Simt ca am intrat in alta etapa de aparteneneta la AFA! Il stiam pe Cornel, dar acum spun il stiu pe Cornel.

Intrevederi la standul AFA

Eu am ajuns la standul AFA de la TTR vineri dupa amiaza pe la ora 15, dupa orele de munca. Nu am zabovit prea mult pe la alte standuri ale targului, ci am luat-o spre C2 si am spus ca daca in drum imi sare in privire cuvantul KENYA, retin unde l-am vazut si revin. Am ajuns la standul AFA. Aici m-am bucurat in decursul celor vreo 2 ore si ceva cat am poposit sa ii cunosc pe gazda ospitaliera a standului @cristinaoranici, pe @buterfly, @ANILU, pe doamna @adrianbogdan (!), pe @Marian Preda, pe @papone, @ariciu si @crima. Oameni dieferiti si frumosi cu o pasiune comuna, AFA, tursimul! Oameni care impartasesc cu drag altor semeni experientele si recomandarile lor turistice. Ma bucur inca o data ca v-am cunoscut, sunteti minunati!

Planul dupa amiezei de vineri era sa apara si Ema din @Dan&Ema. A venit insa numai un apel telefonic de la Ema, care mi-a spus ca nu va mai ajunge. Fetita noastra Denisa, bolnava de varicela, dupa ce cu numai 1 saptamana in urma fusese internata cu perfuzii din cauza unui pacatos de microb la burtica, cerea prezenta mamei langa ea si cum starile ei erau destul de chnuitoare pe fondul unui organism slabil Ema m-a anuntat ca nu mai ajunge vineri la targ si ca revenim sambata.

Din pacate ziua de sambata nu a debutat favorabil pentru Denisa si astfel nu am mai ajuns la standul AFA asa cum ne-am dorit. Am fi dorit sa cunoastem si alti membrii AFA, am fi dorit sa o cunoastem @Michi auzind ca va veni sambata la AFA. am fi dorit sa cautam inforamtie si oferte pentru KENYA, am fo dorit, dar nu s-a putut.

@Michi

Sarut mana, doamna! Anul acesta au fost cateva situatii unde am fost in aceeasi zi, in acelasi loc si totusi nu ne-am cunsocut face to face. Va admir atat de mult tineretea de care dati dovada prin activitatea DVs turistica si articolele postate pe AFA. SPer sa nu mai exista vreo piedica sa ne vedem cu proxima ocazie. Cu respect si admiratie, doamna Michi!

AFA

Dragi AFA-isti ma bucur sa fiu in aceasta comunitate si voi scrie in continuare cu drag pe AFA. MA bucur sa va fi cunoscut si sper sa cunosc cat mai multe lume AFA-ista!

Numai de bine!

Trimis de Dan&Ema in 16.11.15 10:38:51
Validat / Publicat: 16.11.15 11:23:11

VIZUALIZĂRI: 1202 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

Puteți VOTA simbolic articolul - VĂ PLACE?
[1 PMA]
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 22051 PMA (din 51 voturi)

puiutea [16.11.15 14:33:20] »

Multa sanatate tuturor, in special Denisei, ii doresc insanatosire grabnica! Toate cele bune intregii familii! ????

crismis [16.11.15 18:49:23] »

@Dan&Ema: Sanatate Denisei si voua tuturor! Si eu sper sa vina cat mai curand momentul in care sa te cunosc "in carne si oase", fiind primul cu care am interactionat pe AFA. Pe tine si pe familia ta minunata! Si sa-i cunosc si sa-i re-cunosc pe multi, multi membri ai altei familii minunate, cea a comunitatii AFA! Abia astept noua intalnire AFA, poate sa se tina si in padure, eu voi fi acolo!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]
Dan&Ema [16.11.15 19:03:19] »

@puiutea - Multumesc @puiutea! Numai de bine!

Dan&Ema [16.11.15 19:05:51] »

@crismis - Multumesc, @Crismis! Am evoluat pe AFA cam in aceeasi perioada. si noi vrem sa va cunoastem familia! Voi m-ati invatat sa iubesc altfel Republica Moldova si Chisinaul! Numai de bine!

Michi [16.11.15 21:03:23] »

@Dan&Ema -Şi eu aş fi vrut să te cunosc pentru că încă de la înscrierea ta în AFA am remarcat implicarea şi calitatea reviewurilor tale. N-au intrat zilele în sac aşa că la prima întâlnire am să-i văd pe Dan, Ema & comp. Cu atât mai meritorie este pasiunea ta pentru sait pentrucă ai doi copii încă mici şi asta implică multe surprize şi o susţinută atenţie. Multă sănătate Denisei.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]
Dan&Ema [16.11.15 21:07:26] »

@Michi:

Multumim de vorbe calde! Sanatate si numai de bine!

Zoazore [16.11.15 21:41:39] »

@Dan&Ema - Și eu aș fi vrut să vă cunosc! Sunteți o familie tare frumoasă, unită și... călătoare!

Dar n-au intrat zilele-n sac! Ne-om vedea cumva!

Sănătate Denisei!

Dan&Ema [17.11.15 09:45:43] »

@Zoazore: si noi vrem sa te cunoastem, ne-om vedea cu proxima ocazie

calatorul [09.04.16 01:32:24] »

Multumim asemenea.

calatorul, crismis, Dan&Ema, Michi, Zoazore