ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.11.2015
ÎNSCRIS: 01.03.10
SEP-2015

la PMM* = 147 SGD

Hotel linistit, curat dar cu camere f mici

Mi-am dorit de mult timp sa ajung in Singapore si in luna septembrie m-am decis sa caut ce variante am sa ajung acolo. Cazarea a luat-o direct de pe AGODA iar ca si zbor am preferat varianta cu Emirates unde conditille de drum au fost f bune (scaune comode, filme, muzica, internet).

Odata ajunsi in aeroportul din Singapore, undeva dupa-amiaza am trecut intii pe la vama sa ne stampileze pasaportul-atentie se primeste o foaie volanta care are stampilata data intrarii in Singapore si trebuie prezentata la iesire pt verificarea perioadei de sedere.

La iesirea din aeroport am preferat sa luam taxiul in locul metroului. Ne a costat pana la hotel 22 dolari singaporezi pe care i-am achitat cu cardul direct la sofer. Taxiurile seamana mai mult cu ale noastre asa ca am fost putin dezamagita, ma asteptam sa fie masini mai noi si mai curate. Pe geam insa privelistea a fost superba. O vegetatie luxurianta la fiecare pas, flori, f curat si foarte verde. Probabil de la umiditate. Aceasta a fost cea mai mare problema in aceasta vacanta. Desi era trecut de mijlocul lui septembrie, inca era f mare si transpiram instant cum ajungeam afara.

Hotelul este situat exact la statia de metrou Novena si este f usor de ajuns de oriunde cu metroul. Cel mai aproape obiectiv de vizitat este Gradina Botanica-un parc urias in aer liber in care puteti petrece lejer o zi.

Check-in-ul la hotel a durat maxim 5 minute si ni s-a dat o cartela pe care a trebuit sa o folosim intii la lift sa putem urca la etajul 10. F interesant este faptul ca la alt etaj decat al nostru sau la 8 unde era piscina (si binenteles la parter-receptia si subsol-legatura cu statia de metrou) nu mergea. Camera a fost f mica dar f curata, asternuturile schimbate zilnic, la fel prosoape si chestiile de toaleta (de foarte buna calitate din esenta de cedru). Am auzit de la prieteni care au vizitat Singapore ca sunt foarte mici camerele dar la 4 stele si la pretul platit nu m-am asteptat.

Mi-a placut sistemul de draperii electrice care se inchideau/deschideau de la un buton de linga pat si se facea bezna in camera la orice ora.

Ceai, cafea, zahar si lapte erau disponibile in camera, la fel halate de baie, papuci si uscator de par.

Wi-fi-ul nu era f bun din pacate.

Piscina si jacuzzi erau la etajul 8, la fel si terasa unde se servea micul dejun si sala de fitness.

Per ansamablu hotelul mi s-a parut foarte curat, linistit, lumea foarte amabila si situarea intr-o zona cu un mall cu magazine si restaurante si cu statie de metrou chiar fac din el o alegere buna pt o vacanta.

Trimis de iorgulescua in 05.11.15 13:53:12
Validat / Publicat: 05.11.15 16:21:26

VIZUALIZĂRI: 2793 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (iorgulescua); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P02 piscina si jacuzzi, vedere de la lift
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 147.00 SGD pe cameră

webmasterX [05.11.15 16:21:11] »

Mutat în rubrica "Oasia Hotel By Far East Hospitality [Novena], SINGAPORE" (nou-creată pe sait)

• SOCIALs