Pensiunea Marina

MEMBRU: PREMIUM
OCT-2015
REGIM MASĂ FARA MASA
145 lei/cam/zi

Bun gust si relaxare aproape de capitala

M-am tot gandit unde sa mergem in week-endul trecut in asa fel incat sa fie aproape de Bucuresti, sa avem timp si de ceva cumparaturi pentru a putea incinge un gratar si eventual sa beneficiem un pic si de aer curat. Le-am gasit pe toate la Pensiunea Marina din Campina la doar 100 km de capitala, cotata la 4 margarete, cu un pret acceptabil pentru conditiile oferite.

Accesul la pensiune este facil, parcarea este suficienta, iar cele 3 supermarketuri din Campina sunt de ajuns pentru necesitatile celor 40.000 locuitori. Proprietarii sunt oameni calzi, locatia este retrasa, iar vila este mobilata cu foarte mult bun gust. Sunt calitati care o recomanda ca fiind o alegere extrem de buna si pe care ne gandim serios sa o repetam.

Pensiunea are 5 camere care isi merita cele 4 margarete, un bar destul de maricel jos, la parter, o terasa cu cateva mese, un mic lac artificial (3*4 m) peste care trece un podulet. De asemenea beneficiaza de un gratar, un foisor in care se aude zgomotul fantanii artificiale si un spatiu mic cu cateva leagane drept loc de joaca pentru copii. La gratar dispui de toate cele necesare, inclusiv lemne.

Camera este destul de spatioasa, foarte frumos mobilata, baia la fel, iar balconul prezinta 2 scaunele si o masa. Cam toate camerele au vedere spre rasarit, asa ca soarele iti invadeaza inca de dimineata camera.

Proprietarii sunt oameni deschisi cu care poti purta conversatii de orice tip, dar in acelasi timp iti ofera si intimitate atunci cand simti nevoia de singuratate.

Se poate lua si mic dejun contra a 15-20 lei, insa noi nu l-am incercat. Nu am incarcat poze pentru ca absolut toate fotografiile de pe site-ul lor (vila Marina Campina) sunt reale.

Am depunctat usor cadrul natural, doar pentru ca pensiunea este intr-o zona rezidentiala, de altfel foarte placuta, doar cu vile, dar nu langa munte.

Recomand aceasta pensiune atat cuplurilor care cauta intimitate, cat si celor cu copii.

Impresii încărcate de adynutza26 in 03.11.2015 13:26:43

Validat / Publicat: 03.11.15 14:20:27

• Alte destinații turistice prin care a fost: Bulgaria, Grecia, Turcia, Spania

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (adynutza26); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  6300 PMA (din 10 voturi) nota2

[03.11.15 14:21:17]

@adynutza26 - Câteva fotografii realizate de voi acolo ar ilustra perfect textul, fiind mai mult decât binevenite. Sunt întotdeauna căutate şi apreciate de cititorii interesaţi în această destinaţie...
Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew.php?id=19035

- adynutza26
[03.11.15 16:29:27]

@webmaster70 - Din pacate, "sejurul" nostru a fost foarte scurt, toate telefoanele s-au descarcat, nicio poza nu am reusit sa facem. Promit ca data viitoare cand vom ajunge acolo (curand sper) voi fi in masura sa adaug textului imaginile concludente pe care, repet, le puteti gasi si pe site-ul lor: vila-marina.ro

• Pensiunea Marina (Aug.2015) - punctaj satisfactie: 10.00 (scris in 10.08.15 de spiros din DEJ) - RECOMANDĂ