ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.10.2015
ÎNSCRIS: 29.08.09
JUL-2015

Amfostsiacolo

Hai salut!

Cu ceva delay am ajuns sa astern si eu cateva cuvinte in dreptul acestui hotel.

Avand in vedere segmentul tintit (pana in 1400 euro/2 persoane- sejur, EB) pot spune ca am facut o alegere buna. Observ totusi ca preturile cresc de la an la an, iar serviciile oferite poate cresc si ele, dar nu in acest segment (opinia mea, cu ceva influenta negativista).

Cu ajutorul AFA TRAVEL, consultari, discutii, oferte si contraoferte, negocieri dure (pe o perioada mai mare decat negocierile curente – vezi UE-imigranti) ne-am hotarat asupra acestui hotel atat dpdv calitate/pret servicii oferite, cat si dpdv al parerilor gasite atat aici cat si pe alte site-uri straine concurente. Am simtit nevoia sa precizez aspectul asta – cand am avut nevoie sa rezolvam ceva (vezi continut review) chiar s-a rezolvat si fara agitatie prea mare.

Zbor ok, transfer ok (in jur de 1 h si ceva), cazati (inclusiv mica atentie lasata in pasapoarte) si surpriza:

•Cazare la parter in corpul principal - stanga, un fel de land view cu copaci mai inalti decat nivelul marii. Noi am precizat clar cand am ales biletele, in mod clar - mountain view (adica partea opusa) datorita faptului ca citisem unele pareri care descriau clar situatia cu muzica de seara din resort si implicit lipsa de odihna (ceea ce s-a si intamplat de fapt, adormind undeva in jur de ora 3 noapte, dupa incetarea bassului enervant). Am incercat sa discutam la receptie, dar nu i-am putut convinge sub nici o forma (pe viitor eu unul nu voi mai lasa deloc “acea atentie”). Situatia s-a rezolvat a 2-a zi cu ajutorul tourop (nu am idee clar ce si cum a discutat, dar supriza am beneficiat in cele din urma ceea ce am platit). Oricum un gust amar tot a ramas…

•Camera decenta, mobilier invechit, de AC nu a fost nevoie. Nu inteleg aspectul cu mini-barul (de a nu se completa), la noi nici macar apa nu ne-au mai pus. Implicit si aici am renuntat sa mai lasam un banut pe masa/pat (dupa ce facusem acest lucru in primele zile).

•Mancarea ok, destul de diversificata (cu dezamagire la partea desertului – foarte slabe si fara macar o baklava amarata si a pepenelui – cu gust de “expirat”chiar daca era taiat in fata ta), bauturile decente, serviciile excelente.

•Un plus ar fi capitolul animatie. Nu ma asteptam la mare lucru din opiniile trecute, dar chiar am ramas impresionat. In perioada in care am fost noi, cred ca o singura seara a fost mai “linistita”in rest totul a fost destul de antrenant si nu aveai cum sa te plictisesti (beach party – spuma, jocuri organizate pe plaja, spectacole live, trupa ucrainiana de animatoare, trupa africana de acrobati, trupa turceasca - dansuri traditionale, etc).

•Plaja ok, intrarea in apa cu pietricele, pontonul decent.

•Intr-adevar problema cu “rusii” ar merita mentionata doar din punct de vedere lingvistic. Noi n-am avut treaba cu ei, nu ne-au deranjat in vreun fel, deci nu se poate numi o problema.

•Am vizitat si Kemer-ul (excursie partial T. OP la dus si returnat cu dolmusul lor turcesc, care opreste si in fata hotelului, numa trebuie sa semnalizezi cu mana la el), zona imi pare superba. Diferenta de resimtire a temperaturii in minus (cu cca. 3-4 grade din cauza apropiereii de munte) a fost un plus pentru perioada aleasa.

Per total eu zic ca a fost ok dpdv calitate/pret, recomand hotelul pentru segmentul lui, dar nu m-as intoarce aici.

Vacante linistite si placute sa aveti!

Trimis de callmevaly in 28.10.15 06:29:42
Validat / Publicat: 28.10.15 08:18:29
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: ALANYA, BODRUM

VIZUALIZĂRI: 2186 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (callmevaly); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 View (din a 2-a zi):)
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

nitul
    [29.10.15 16:09:06]

În ce perioada a lunii iulie a-ti fost? Citesc ce a-ti scris despre fructe și prăjituri și parcă este vorba de alt hotel.

callmevalyAUTOR REVIEW
    [29.10.15 16:24:24]

@nitul -

2-9 Iulie.

Va asigur ca am ceva termeni de comparatie in materie de food

In mod normal n-as fi mentionat aceste aspecte, dar lovindu-ma de ele, am zis sa prezint obiectiv realitatea. Cum la mine s-au intamplat unele chestii, probabil la altii nu a fost cazul.

Stima!

nitul
    [29.10.15 16:43:19]

@callmevaly: Când dvs. a-ti plecat noi am venit. Am fost cazați în clădirea cu recepția la etajul 1, camere cu vedere la mare (1106,1108,1134). Nu am avut probleme cu zgomotul de afară.

Baclavale, saraili am avut în fiecare zi, fructe erau de toate felurile. În poza cu fructele postata de mine se văd și cireșe.

Îmi pare rău că nu va plăcut și chiar nu am avut intenția să vă contrazic.

Numai bine și concedii mai reușite.

callmevaly, nitul
    Alte impresii din această RUBRICĂMirage Park Resort: