Hello Hotel

MEMBRU: SENIOR
MAR-2009
EUR

Un hotel destul de slabut, langa Gara de Nord

Am stat in martie 2009 aici, mai mult pt ca aveam treaba in zona Garii de nord.

Hotelul este relativ noi, de aprox 2 ani deschis, dar tarifele mi s-au parut mari. Am platit parca 40 Eur / camera + 5 Eur supliment pt pat suplimentar (adica daca sunteti 2 persoane) + 5 Eur / pers mic dejunul.

Camerele sunt foarte mici. Daca vrei camera putin mai mare, mai platesti in plus 10 Eur- supliment "de comfort".

Camerele au climatizare, este si internet, dar acesta se plateste separat - cam scump.

Baia este extrem de mica si ingusta, la fel si "incaperea" pentru dus - nu am mai vazut asa o cabina de dus ingusta.

O mare problema este izolatia fonica, care este inexistenta!!!

Veti auzi tot ce vorbesc vecinii de pe tot etajul.

Daca prindeti si un grup de studenti straini, care fac chef noaptea, o sa participati vrand-nevrand la cheful lor, chiar daca nu sunteti la ei in camera.

Micul dejun este slabut - cafea, croissant, 1 mar, ceva de genul asta si este acelasi in fiecare zi.

Cu parcarea - trebuia sa va "descurcati" pe aleea din dreapta hotelului, pt ca hotelul nu are parcare. De la receptie va recomanda sa parcati in parcarea - cu plata, evident - a Hotelului Ibis de langa Hotel Hello (sunt din acelasi lant hotelier), dar este foarte scump - taxarea se face la ora.

Nu as mai sta aici.

Impresii încărcate de presario in 01.02.2010 10:42:35

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (presario); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  650 PMA (din 2 voturi) nota2

• Super OK! (Dec.2017) - punctaj satisfactie: 9.67 (scris in 16.01.18 de pepsi70ro din CONSTANTA) - RECOMANDĂ
  • H. Hello - Cazare bună (Oct.2016) - punctaj satisfactie: 9.17 (scris in 05.11.16 de c-kosty din ONEşTI [BC]) - RECOMANDĂ
  • Curat si micut (Jul.2016) - punctaj satisfactie: 6.58 (scris in 09.08.16 de tamas din CLUJ NAPOCA) - NU RECOMANDĂ
  • Hello Hotels, încântați de cunoștință! (Aug.2015) - punctaj satisfactie: 10.00 (scris in 03.09.15 de kikiritzi din BRăDENI [SB]) - RECOMANDĂ
  • Un hotel nu foarte 'intim' (Jun.2015) - punctaj satisfactie: 9.00 (scris in 21.07.15 de luciaoradea din ORADEA) - RECOMANDĂ
  • Foarte bun (Jan.2015) - punctaj satisfactie: 9.30 (scris in 07.01.15 de lucika din CHIșINăU) - RECOMANDĂ
  • O alegere foarte buna (Jun.2011) - punctaj satisfactie: 9.83 (scris in 01.07.11 de FloreS din BUCURESTI) - RECOMANDĂ