Pensiunea Socriţa [Corbu, CT]

înscris/ă în 21.10.15
SEP-2015
+ COPII: 2

O surpriza plăcută

În vara aceasta (2015) am vrut să mergem la mare la Corbu și așa am ajuns la Casa Socrița. Am căutat pe net posibilități de cazare la Corbu și această pensiune era una dintre cele mai bine cotate de turiști. Așa că am hotărât să mergem acolo.

Am contactat telefonic proprietarul și am făcut rezervarea (am avut noroc să mai găsim locuri libere în perioada în care doream, pentru că ne-am hotărât destul de târziu). Dl. M. (proprietarul) a avut răbdarea necesară să ne explice la telefon tot ceea ce ni se oferă la pensiune.

După ce am ajuns, am constatat că totul era exact așa cum fusesem informați, chiar parcă mai plăcut decât părea în fotografii.

Am ales pensiune completă. Și nu ne-a părut rău. Mâncarea a fost excelentă (mai ales deserturile). Am prins vreme bună și am preferat să mâncăm doar în grădină, într-o atmosferă plăcută.

Ne-au mai deranjat țânțarii seara, dar asta vine la pachet. :-)

Proprietarii au fost extrem de amabili și au răspuns solicitărilor noastre cu promptitudine.

Camera și baia - foarte curate și dotate corespunzător. Extrem de utile au fost aerul condiționat și plasa de țânțari. Totul amenajat cu bun gust.

In concluzie, vacanța petrecută la Casa Socrița a fost o surpriză plăcută, pentru că, în general, nu sunt convins de onestitatea recenziilor de pe net și prefer recomandările directe. Vom reveni cu siguranță. Este un loc foarte potrivit pentru familiile cu copii - liniște, grădină, loc de joacă amenajat.

Impresii încărcate de oscars in 21.10.2015 10:35:36

Validat / Publicat: 21.10.15 14:56:52

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (oscars); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  3599 PMA (din 7 voturi) nota2

[21.10.15 14:56:31]

@oscars: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar ilustra perfect textul, fiind mai mult decât binevenite. Sunt întotdeauna căutate şi apreciate de cititorii interesaţi în această destinaţie...
Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew.php?id=11465