ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.10.2015
    DIN: bucuresti
    ÎNSCRIS: 28.03.10
    SEP-2015

Regnum Carya, un ''must have'' al vacantelor

M-am intors de doua saptamani de la Regnum si deja astept Targul de turism din noiembrie ca sa achizitionez bilete pentru anul viitor, la acelasi hotel. De ce? Pentru ca Regnum este tot ce va puteti dori pentru o vacanta de relaxare, in Turcia.

Ce m-a impresionat? Totul! Dar inainte de toate, serviciile sunt incredibile. Ti se acorda o atentie maxima inca de la sosire in hotel, esti indrumat, ti se explica orice vrei sa stii, esti condus in camera... trebuie doar sa te bucuri de un concediu de vis.

Privelistea era superba, indiferent daca aveai o camera seaview sau landview. Cinele tematice bine puse la punct, curatenia se facea zilnic, inclusiv inlocuirea prosoapelor, mini barul era mai mult decat aveai nevoie, in exteriorul hotelului, seara, aerul era parfumat!!! Asta a fost ceva wow, precum si pietrele artificiale care aveau incastrate cate o boxa in ele, din care rasuna o muzica zen, in timp ce parcurgeai aleea cu palmieri catre plaja.

Un alt fapt care m-a surprins placut, este acela ca, oriunde te asezai, la restaurant, la bar, la piscina, pe plaja... in cateva secunde aparea un ospatar sa te intrebe ce bei. Limonadele sunt dementiale, credeti-ma! Si ice coffee, si espresso, si... absolut toate bauturile pe care le-am incercat, de cea mai buna calitate, inclusiv niste cocktail-uri facute ca la carte.

Mancarea??? Am mancat cel mai bun somon in crusta de sare, care rivaliza foarte tare cu tonul pe plita sau beef rib-ul, care se topea in gura. De asemenea, pe terasa piscinei cu valuri, ne-am delectat cu un ''untos''muschi de vita si niste cotlete de berbecut inimaginabil de bune. Si eu nu mananc de obicei carne de oaie!

Mi-a placut foarte mult parfait-ul de ciocolata din patiseria Macaroon, mi-a placut inghetata Movenpick si mi-a placut ca tot personalul avea zambetul pe buze si o vorba frumoasa pentru fiecare.

Am stat in cea mai mare camera de pana acum, 50mp, am dormit intr-un pat cu o saltea de vreo 30-35 cm, unde somnul perfect era garantat.

Cada era imaculata si foarte mare, cabina de dus de asemenea, peste tot troneaza marmura, produse de igiena Bulgari si un total de 12 prosoape contribuiau la confortul tau, alaturi de un TV incastrat in oglinda si un balcon de 12mp.

Foarte multa vegetatie, excelent intretinuta, o padure de pini, in care puteai atipi pe sezlong, intr-o racoare ireala pentru cele 30 de grade din aer. Terenul de golf, singurul din Europa cu nocturna, impecabil! Era tuns si udat cu o precizie uluitoare.

Cu siguranta ca foarte multe lucruri au ramas nespuse, dar... daca aveti disponibil un buget mai maricel pentru vacanta viitoare, nu ocoliti Regnum! Convingeti-va singuri! Merita absolut toti banii!!! Noi ne-am intors de acolo incantati, fascinati, extaziati... si cu promisiunea ca anul viitor destinatia va fi aceeasi. Va doresc o toamna minunata, in care sa va ganditi la... urmatoarea vacanta!

Trimis de zuzi_gina* in 18.10.15 13:01:51
    Validat / Publicat: 18.10.15 16:04:27
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Antalya, hotel Porto Bello si Belek, hotel Susesi.

VIZUALIZĂRI: 7818 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (zuzi_gina*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P34 Tv incastrat in oglinda. Ingenios!
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 221.85 EUR pe cameră

ovi1969 [19.10.15 19:24:46] »

@zuzi_gina - Ai dreptate cu terasa de la pranz, acolo am servit si eu toate mesele.

ovi1969 [19.10.15 19:41:30] »

@zuzi_gina - Apropo de cotletele de miel eu am si poza atasata

mihaamelea [20.10.15 10:52:38] »

Cum este intrarea in apa? Adica apa este adanca?

Copii pot intra in apa? Multumesc

sev7 [20.10.15 11:28:44] »

Imi puteti face o comparatie cu Cornelia Diamond!? (daca se poate... daca ati fost si acolo...)... pt ca pare interesant resortul.

Multumesc.

zuzi_gina* [25.10.15 16:00:18] »

@mihaamelea - Intrarea in apa este destul de lina, cel putin pentru adulti. Cam 20-30 de metri in larg poti sta fara probleme, chiar daca nu stii sa inoti, cum a fost cazul meu. Copiii pot intra in apa, dar e bine sa fie supravegheati. Apa incepe sa treaca de 1.60m la destui metri de tarm. Este ok din punctul acesta de vedere.

zuzi_gina* [25.10.15 16:02:44] »

@ovi1969 - Satisfactie garantata, nu? Ca de altfel, peste tot in resort.

zuzi_gina* [25.10.15 16:06:12] »

@sev7 - Nu am fost la Cornelia Diamond, desi am cochetat o vreme cu ideea. Am fost la vecinul sau, Susesi, care a fost super la vremea aceea, dar incomparabil cu Regnum. Nu vreau sa discreditez niciun hotel, mai ales in necunostinta de cauza, dar din ceea ce am trait la Regnum, cred ca este mult peste ceea ce ofera Cornelia.

ovi1969 [26.10.15 13:17:01] »

@zuzi_gina - Da ai dreptate, totul era la superlativ fata de celelalte hoteluri din Belek la care am mai fost.

zuzi_gina* [27.10.15 19:43:45] »

@ovi1969 - Intr-adevar, Regnum este ceva special in peisajul hotelurilor din Belek.

tm-tc [27.02.16 20:37:22] »

Cat a fost reducerea de targ?

MonicaDah [27.03.16 21:36:49] »

Multumim frumos pt descriere. Am facut rezervari deja pt iulie. Ati putea sa ne spuneti cat costa parcul de aventura? Baietelul nostru 12 ani abia asteapta!!!

marga b [30.05.16 14:52:14] »

@sev7 - eu am fost la Cornelia Diamond in 2014 si in 2015 am fost la Regnum. Nu exista comparatie. Este dragut Cornelia si un raport calitate pret ok, dar ceea ce gasesti in Regnum este la superlativ. De la plaja cu nisip alb, pana la piscina cu valuri&co. Si noi ne-am declarat fan cotlete de miel la terasa iar cina in restaurant era un mare desfat.

Camerele cu terase generoase, cofetaria cu "detoate"

Au fost 14 zile de vis.

Crydan73 [05.06.16 09:28:48] »

Bună ziua. As dori sa mi spuneți dacă ați reușit să cumpătați o vacanta la acest hotel, la târgul de turism din nov. 2015... așa cum ați scris în frumoasa descriere a hotelului. Dacă da, cât v a ajuns (ca și pret), perioada în care mergeți, și ce discount acorda agențiile pt achiziții early booking. Vreau sa mi fac o idee, deoarece am dori sa mergem și noi în 2017,2 adulți și 2 copii 3 și 12 ani. Ce perioada ați recomanda... cu sau fără avion? Sper ca nu am fost prea insistent cu întrebările și va mulțumesc pt un eventual raspuns???? O zi bună va doresc. Stima

marga b [06.06.16 08:08:06] »

@Crydan73 - nu am cumparat vacanta de la targul de turism. de multi ani, ptr. Turcia apelam la o singura agentie care ptr. unele resorturi are exclusivitate in Romania, deci preturi bune. In ian-feb. facem rezervarile.

Ca pret nu stiu sa spun deoarece anul trecut am contractat la gramada ptr. iunie Gloria Golf (10 zile) si august Regnum (14 zile), nu mai stiu exact cat a fost una si cat cealalta, platind la gramada.

De transport, la noi nu se pune problema de drum pana in Antalya cu masina, este obositor, imi irosesc zilele de concediu pe drum, in plus copilul are rau de masina. Avionul mi se pare ok, bei o cafea, mananci ceva si esti anuntat ca trebuie sa-ti pui centura ptr. aterizare, drumul dureaza 1.30 h-1.40h in functie de companie.

Ca perioada noi am fost in august, nu zic ca este cea mai buna, insa noi atunci am putut, a fost ok, turcii fiind atenti la detalii, in sensul ca la tot pasul erau cu prosoape inghetate & co, nisipul de pe plaja este alb, nu se incinge, una peste alta a fost o vacanta de vis.

Crydan73 [06.06.16 16:22:15] »

@marga b: Mulțumesc pentru precizări, un lucru as vrea sa știu... Numele agenției cu care colaborați pt Turcia (Belek)... poate reușesc și eu sa merg cu ei. Știu ca nu se poate afișa aici căci se face reclamă... poate un mes sau un email.

roxi-nico [03.08.16 22:36:58] »

Buna seara,

Multumesc

breazu2014 [13.01.17 18:19:35] »

@zuzi_gina: Buna seara,

Multumesc

roxi-nico [13.01.17 19:16:14] »

@zuzi_gina: Va rog sa-mi trimiteti si mie, pe mp, agentia cu care ati colaborat pt sejurul in Turcia.

Multumesc

Felinny [29.08.19 17:49:16] »

filip [30.08.19 16:47:53] »

Buna ziua!

Va rog frumos sa imi spuneti numele agentiei cu care colaborati pentru Turcia, mesaj privat.

Multumesc

Felinny [02.09.19 14:49:02] »

Multumesc

catalinstefan [26.09.19 12:47:12] »

Multumesc

ovi1969 [15.10.19 18:00:19] »

@Felinny: am luat de la [...]

ovi1969 [15.10.19 18:02:48] »

@dsc: am luat de la [...] anul asta am fost la kaya palazzo cu 2100 e 7 zile cu transport propriu si a fost ok!!!

ovi1969 [15.10.19 18:06:55] »

@dsc: am luat de la [...] dar anul asta am fost la kaya palazzo cu 2100 (la regnum era 5500) nu cred ca merita diferenta

ovi1969 [15.10.19 18:20:30] »

@ovi1969: televizoare in oglindă sant acum la multe hoteluri nu mai e o noutatate

webmasterX [15.10.19 18:39:54] »

@ovi1969: ATENȚIE! referirile la AGENȚII și alte entități din România care funcționează pe principii COMERCIALE (portaluri web de profil etc) sunt INTERZISE

AVERTISMENT

ovi1969 [15.10.19 19:07:18] »

@webmasterX: ok chef

breazu2014, catalinstefan, Crydan73, Felinny, filip, marga b, mihaamelea, ovi1969, roxi-nico, sev7, tm-tc, zuzi_gina*
    Alte impresii din această RUBRICĂRegnum Carya Golf & SPA Resort Hotel: