ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.10.2015
DIN: Braşov
ÎNSCRIS: 17.10.15
OCT-2015

O zi superba la Disneyland Paris

Am tot cauta impresia cuiva care a fost nevoit sa faca Disneyland Paris ambele parcuri intr-o zi si nu am gasit.

Desi toata lumea spunea ca nu este suficient o zi pentru un parc, dar sa le faci pe amandoua era cat pe ce sa renunt la bilet pentru ambele parcuri.

Informatiile sunt corecte, nu apuci sa faci un parc intr-o zi, de doua parcuri nu mai zic.

Am avut de ales intre obiective, le-am ales pe cele care le doaream si am reusit sa le facem pe toate.

La ora 10.00 am fost acolo (biletele le avem luate de pe isango - putin mai ieftine ca cele de pe site-ul uficial Disney). Am avut Hopper Ticket (iti permite sa te plimbi intre parcuri de cate ori vrei).

Prima intrare a fost la Walt Disney Studio :

- am inceput cu Crush's Coaster (are cateva faze de iti vine sa zici ca nu te mai dai in viata ta :))), urmatorul a fost :

-Parasutele (dupa Crush's Coaster a fost relax)

-RC Racer - aveam dubii, fetita mea de 10 ani a zis ca sigur se da, deci nu am putut comenta, ne-am dat, pacat ca nu ne-am mai dat de vreo 3 ori

- Tower of Terror Tour - foarte fain, "primire calduroasa" a meritat, cu tipete cu tot

deja trecuse de ora 12 si ne-am zis sa punem cireasa de pe tort din Walt Disney Studio, adica : Rock'n Roller Coaster, waw, iti taie respiratia.

Dupa ceva plimbari ne-am hotarat sa mergem in Disneyland Park

Intrare este superba, spectaculoasa, era chiar o mica parada care ne-a antrenat frumos, atmosfera de vis. Dupa ce am cascat gura am decis sa ne dam in cescute, erau foarte frumoase.

Urmatoarea oprire Mission 2 - prima data a fost asa de ne-a taiat respiratia (pana la sfarsitul zilei ne-am dat de 4 ori in Mission 2) alternând cu alte obiective.

Buzz Lightyear Laser Blast-foarte interesant si relaxant (ne-am dat de 2 ori)

Urmatoarea tinta a fost Big Thunder Mountain - am ratacit ceva timp pana sa ajungem, dar ne-am bucurat de fiecare pas pana am ajuns pentru am vizitat si alte obiective (Aladin, ceva pesteri, etc.). Aici am prins ceva coada si incepuse sa ploua. A meritat si ne-am distrat (doar o singura data ne-am dat aici).

Indiana Jones a fost un obiectiv tinta- ne-a placut foarte mult si ca urmare ne-am dat de 3 ori. Dupa care am parasit zona Adventurland si Frontierland intreptandu-ne catre Main Street. Am prins parada de la ora 17.00 si binenteles spectacolul de la ora 20.

Printre obiectivele respective am facut pauze de masa, suc, cafea, ceai, am fost la un spectacol Jedi Trening Academi.

Data viitoare ne luam cate o zi pentru fiecare park.

Trimis de Atomic1 in 17.10.15 13:40:29
Validat / Publicat: 17.10.15 19:02:47
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în FRANȚA.

VIZUALIZĂRI: 4901 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Atomic1); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

Adnana14
[27.06.17 16:43:59]

ma puteti ajuta cu o informatie? vreau sa cumpar biletele pt disney de pe isango dar nu inteleg care e treaba cu mini si magic tickets. pentru perioada cand merg eu pe siteul disney scrie ca as avea nevoie de un bilet magic, pe isango scrie ca aceste bilete se folosesc pana pe 30 iunie? sau pana atunci se pot achizitiona la pretul redus?

"Mini, Magic and Super Magic tickets can be redeemed until 30th June 2017 if you select a visit date before 28th March 2017 and by 31st January 2018 if you select a visit date from 29th March 2017. "

Adnana14
Alte impresii din această RUBRICĂDisneyland Paris (parc de distracții):