ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.01.2010
JUN-2009

ARTICOL ARHIVAT
TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Un hotel aproape perfect

Hotelul este situat pe malul mari, cu o plaja lunga si curata.

Singurul dezavantaj este ca nu are incus in pret sezlongul pe plaja, la piscina gasesti locuri tot timpul, mancarea de nota 9+, bautura multi si... naspa ca la Bulgari, ce este bun trebuie cumparat.

Camerele mari si curate, parcarea este pazita, in statiune nu prea ai ce face pentru ca este tare mica doar cu cateva tarabe si terase.

Trimis de CRY in 30.01.10 16:58:53

VIZUALIZĂRI: 2629 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (CRY); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

magdalena
[30.01.10 18:53:17]

As veni cu niste explicatii suplimentare, deoarece si eu "am fost acolo"...

Hotelul nu este situat chiar "pe plaja", cum este Aparthotelul Obzor, de exemplu (unde ii vedeam pe ai mei la piscina de pe plaja). Ca sa ajungi la plaja, te strecori dupa toate piscinele, treci de o portiune mai putin amenajata si ajungi pe plaja.

Cat despre faptul ca nu prea ai ce face in statiune, ce sa spun, cam asa e cu toate statiunile noi la bulgari. Nu sunt propriu-zis niste statiuni, ci se construiesc hoteluri langa un satuc, dupa care acele hoteluri devin "statiune", imprumutand numele satucului respectiv.

Daca vrei sa colinzi, trebuie sa te duci pana in sat, in speta Obzor, care se afla la cca un kilometru distanta - e bine sa mergi cu masina, sau poti lua un autobuz, caci pe jos mergi chiar pe sosea, unde ai si magazine si tarabe, banci si altele.

Receptia hotelului este destul de mare si aici sunt cateva magazine, noi aici veneam sa cumparam una alta si chiar sa schimbam bani.

Cat priveste plata sezlongurilor la plaja, din ce am inteles eu de la bulgari, cei care detin hotelul, nu detin si plaja, prin urmare...., trage concluzia - cam asa e peste tot la bulgari!

Era bine daca ne dadeai mai multe amanunte, am fost si eu interesata de acest hotel.

[30.01.10 22:05:45]

Hotelul arata cam in forma de potcoava,cele doua brate ale potcoavei sunt pe plaja, cei cazati pe cetru sunt nevoiti sa treaca pe linga piscina asta insemnant 1 minut.Se vede si in poze.

[01.02.10 16:01:51]

cry, povesteste-ne ceva in pus despre hotel si serviciile oferite.

[01.02.10 16:47:36]

Cosminp : vezi ca la website-ul hotelului gasesti o brochura destul de draguta cu poze si descrieri , mie mi-a placut foarte mult chiar daca restaurantul este ''o mare cantina'' , unora nu le place aspectul , si chiar daca trebuia sa ma servesc singur insa niciodata nu s-a intamplat sa nu gasim masa sau sa stam prea mult la coada la ceva de mancat , sau mi-a placut chiar daca bauturile sunt la dozator si bulgaresti. Am verificat bauturile cumparand aceeasi sticla din care ne puneau la bar din magazinase din Obzor si bautura este mult mai tare deci bauturile sunt botezate dar tot mi-a placut foarte mult insa nu mai am rabdare sa mai stau intr-un astfel de resort , de doua ori mi-a fost de ajuns

[01.02.10 18:32:22]

Cea mai frumoasa prezentare a hotelului video http: //www. youtube. com/watch? v=Ljy0a4l3piE

[01.02.10 18:59:24]

Din videoclipul superb de mai sus se observa ca hotelul e chiar pe plaja si nu exista zone mai putin amenajate sau chestii d'astea , din piscina iesi pe terasa si de pe terasa dai in nisip. Doua corpuri ale hotelului sunt aliniate la resortul unde ai stat tu magdalena deci distanta e identica fata de apa numai ca la voi piscinele sunt minuscule iar aici ai 1400 mp de luciu de apa greu de gasit in Bulgaria asa ceva la banii astia dar ma rog cine prefera inghesuiala de la nisipuri ......

[01.02.10 20:16:36]

ionescunic, multumesc pentru informatie. despre detalii "din interior" nu duc lipsa, pentru ca intamplator cunosc pe cineva care lucreaza chiar acolo, si nu e oricine.

dar asteptam din partea lui cry sa scrie mai mult de 6 randuri. asteptam sa citesc despre servicii, posibilitati de distractie, animatie pentru copii si adulti, etc.

[01.02.10 20:18:14]

p.s.: din ceea ce citesti ar trebui sa-ti faci o impresie despre destinatie, dar din pacate trebuie sa citesti alte impresii pentru a afla informatii.

[01.02.10 21:00:25]

Da despre servicii: personalul este amabil de la baietii din parcare pana la femeia de servici care facea curat, parcari sunt doua un la intrare pe stanga, inchis si pazit si cealalata parcare pe lateralele hotelului. Sala de receptie imensa cu fotoli de piele si acqvari cu pesti, magazine, etc... Animatorii au programul afisat in sala de receptie cu programul zilei si programul de seara (spectacol, concursuri) Restaurantul imens, mancare foarte buna si variata, la restaurantul de pe plaja unele gustari, salate, inghetata, fructe, etc. La piscina sezlonguri pentru toata lumea, fiecare corp din hotel are alocata o piscina. Vam schris Obzor este o statiune pentru famili cu copii, un mic parculet de distractie, cateva terase si tarabe pe o straduta.

corina75
[03.02.10 22:33:33]

am si eu un review la acest hotel, cu 95% per ansamblu, am fost in a 2-a jumatate a lui august 2008. Am fost multumiti, pentru Cosminp, ca intreba de distractii ptr copilasi mici-nu prea sunt, asta e un mare minus al bulgarilor.

Al nostru avea 3 ani, seara se cam plictisea.

E foarte bun insa ptr relax, insa din cate am vazut preturile au si crescut pe masura, ptr ca e f cautat.

[04.02.10 08:32:41]

corina, noi am fost la riu evrika din sunny beach si seara de la 7 la 7.30 era petrecere pt copii iar de la 9.30 spectacol in aer liber. dupa aceea puteai sa iesi pe faleza sa te plimbi si gaseai si distractie pentru copii.

[04.02.10 08:45:17]

Peste tot au crescut preturile in ultimii trei ani de cand merg eu vara in Bulgaria , prima oara am mers cu 42 de euro dupa care a doua oara a fost 45 de euro si in 2009 exact in aceeasi perioada se facuse 47 si chiar numai prima data in 2007 hotelul era un Riu. Eu am fost in 2007 si 2008 si in fiecare seara la 19.30 era disco pt pitici pe terasa si dupa 21.00 la club erau tot felul de spectacole marea majoritate pentru copii iar in timpul zilei tot felul de activitati pentru toate varstele noi am tras cu arcul cu pusca cu aer comprimat , am jucat fotbal pe plaja si pe terenul lor din spate , am jucat ping pong , si fetele au participat la ceva fitness in apa si pe uscat. Pe langa asta pe plaja sunt tot felul de sporturi de apa ca si la noi destul de scumpute , insa in mai multi se poate iesi la un pret mai bun.

De obicei hotelurile Riu au cam aceeasi structura a animatiei de obicei doar echipele sunt diferite . E adevarat ca animatia in 2007 a fost ceva mai prezenta si erau mult mai multi animatori foarte buni si draguti fata de 2008 cand hotelul iesise de sub umbrela Riu.

corina75, cosminp, CRY, ionescunic, magdalena
Alte impresii din această RUBRICĂHVD Club Hotel Miramar: