ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.01.2010
DIN: Timisoara
ÎNSCRIS: 23.06.08
DEC-2009

Cazare buna la pret modic

Hotelul este situat aproape de gradina zoologica, pe o straduta linistita.

Are doua parcari, una in fata hotelului de 4-5 masini si o parcare mare in curtea din spatele hotelului. Locul pentru micul dejun este situat la subsolul cladirii, dar e amenajat frumos. Micul dejun destul de bogat.

Camerele sunt mari, curate, cu minibar, telefon, televizor.

Accesul WIFI la internet ne-a ajutat sa gasim rapid cateva locuri de pierdut timpul intrun mod placut.

Personalul hotelului foarte amabil, vorbitori de engleza si germana.

Noi am facut rezervare pe drum, cu cca 2 ore inainte de a ajunge la hotel si nu am avut nici o problema cu disponibilitatea camerei chiar daca am ajuns inainte de ora 14. 00 (check-in ora 14, check-out ora 11. 00)

La receptia hotelului gasiti harta Budapestei si cateva ghiduri chiar si in limba romana.

Hotelul este recomandat familiilor cu copii, avand loc de joaca special amenajat in curte iar la restaurant sunt scaunele pentru copii.

Pretul camerei depinde de perioada cazarii. Camera dubla in decembrie costa 45 euro cu mic dejun si taxa oras incluse. Plata poate fi facuta in forinti, euro, lei sau cu mastercard, visa, maestro sau cirrus. Pentru copii sub 3 ani nu se plateste nimica suplimentar, iar pentru copii sub 18 ani se plateste suplimentar 2 euro/noapte.

Hotelul are sauna, jacuzzi (f mare) si o sala pentru exercitii fizice.

Recomand acest hotel celor care sunt in trecere prin Budapesta.

Trimis de alexandruduma in 30.01.10 14:10:28
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în UNGARIA.

VIZUALIZĂRI: 1634 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (alexandruduma); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Hotel Szonyi - baia suficient de mare.

mihaella78
[02.05.11 11:11:59]

Am fost intr-o vacanta ''nomada''daca pot sa o numesc asa, petrecand cate 2-3 zile in cateva din marile capitale europene. Asta se intampla anul trecut, 2010, in septembrie. A fost cel mai placut hotel la care am stat in aceasta vacanta cu taote ca in Praga si Viena am stat la 4 *.

In Ungaria ne-am cazat la H. Szony 3 * pt o noapte. Era proasptat renovat interiorul, se si vedea asta...

Eu si sotul meu am fost extrem de incantati. Camera noastra doatata cu tot ce era necesar, mai mult decat incapatoare, cu un pat matrimonial si o canapea extensibila unde incapeau lejer alte 2 persoane, si spatiu destul inca. CURAT, f. curat, mobilat si aranjat cu gust. Seara am luat masa la restaurantul hotelului; mancarea excelenta, de fapt noi ne-am indragostit de specificul unguresc, insa era si bine gatita, ireprosabil servita.

Micul dejun ar trebui mai variat.

In schimb numai cuvinte de lauda pt. ei pt. tot ce se straduiesc sa faca si au reusit.

Cu siguranta ne vom intoarce la ei si cu copii. Ne-am promis asta in ziua in care am plecat.

Au parcare proprie, loc de joaca pt. copii, sauna si un jacuzzi unde te poti relaxa dupa drum, indiscutabil.

Am platit pt. o noapte 59 de E (md. inclus).

"Dezavantaj''? Liftul nu era inca functional si era dificil cu bagajele pe scari.

Nu este tocmai aproape de centru ca si locatie, la 10 min de cladirea Parlamentului, insa pe noi nu ne-a deranjat, fiind cu masina proprie, asa am mai vazut si noi cate ceva din Budapesta.

NU UITATI, DACA VRETI SA FITI RESPECTATI, RESPECTATI LA RANDUL DVS. ACOLO PE UNDE TRECETI IN CALATORIILE/VACANTELE DVS.

Numai bine!

mihaella78