IC Green Palace Resort

înscris/ă în 04.10.15
SEP-2015
+ COPII: 1-1an si 8 luni

Jalnic

Este prima data cand scriu despre o vacanta, si asta din cauza ca a fost un concediu ratat. Am ajuns la 7 seara, ne-am cazat rapid, nimic de zis.

Camera era relativ mica cu 2 paturi, pe care a trebuit sa le unim si sa reorganizam camera. Cand sa ne culcam, dupa o zi pe drumuri, surpriza mareee, discoteca, ne-a terminat, pana la 2 noaptea, in fiecare noapte. A doua zi am cerut sa ne schimbe camera intr-o zona mai liniștita, dar ne-au refuzat pe motiv ca acum hotelul e plin, sa revenim dupa 2 zile 😟.

Mâncarea a fost multă, dar așa de umplutura, fiind final de sezon, in fiecare zi mai dispărea câte ceva, întâi pepenii, apoi strugurii si fresh ul de portocale.

Copilul nostru n-a putut sa manance nimic, totul era picant si sarat, piureul de cartofi era făcut din fulgi, tot ce era de mâncare pentru copii era de la adulti. Curățenie in camera ni s-a făcut de 2 ori in 7 zile. Picătura care a umplut paharul a fost in ultima zi. Aveam avion la 17.35 si am cerut recepției, contra cost, sa ne lase sa culcam copilul in camera pana la 15, ne-au refuzat si ne-au blocat cardul de acces in camera. Au zis sa culcam copilul pe hol ca doar si ceilalți părinți așa fac. Asta mi s-a părut inadmisibil, nu poti sa alungi pe cineva din hotel așa... Aici cu siguranța n-o sa mai mergem!!!

Impresii încărcate de DanaSt in 04.10.2015 23:02:42

Validat / Publicat: 05.10.15 00:14:50

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA. A mai fost în/la: Rixos Lares Antalya

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (DanaSt); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  1800 PMA (din 4 voturi) nota2

[05.10.15 00:14:33]

@DanaSt: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar ilustra perfect textul, fiind mai mult decât binevenite. Sunt întotdeauna căutate şi apreciate de cititorii interesaţi în această destinaţie...
Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew.php?id=15

- r0xyka_iubita*
[08.10.15 16:38:09]

Buna ziua! As dori sa va contrazic! Si eu am stat la acelasi hotel, in aceeasi perioada, respectiv inceputul lunii septembrie.

In ceea ce priveste mancarea in nici una din zile nu a existat vreun fel de mancarea prea sarat sau prea piperat. In al doilea rand partea de restaurant pentru copii era extrem de bine aprovizionata, nu stiu cum de nu ati putut gasi ceva comestibil acolo.

Deasemenea curatenia a fost facuta ZILNIC, fara exceptie timp de 6 zile cat am stat noi acolo. Iar in ceea ce priveste chek out-ul, hotelul impune niste reguli, ca peste tot de altfel, din moment ce camera se preda la o ora, aceea trebuie respectata fara discutie.

Mi se pare ca ati acordat o nota multttt prea mica acestui hotel, nota care in nici un caz nu reflecta realitatea.

- cârcotas
[13.10.15 22:44:46]

Si eu am stat la acest hotel si am fost f incantat. Mentionez, nu aceeasi perioada.

Referitor la punctele " minus" semnalizate:

-referitor curatenie nu am avut de ce sa ma plang, chiar am avut un incident cu un copil care a vomitat in pat si pe jos, am sunat la receptie, in maxim 10 min s-a prezentat cineva care a schimbat asternuturile si a spalat pe jos.

-intradevar se aude muzica, dar nu de la disco ci muzica live... daca nu esti suficient de relaxat sau ai copii mici care se trezesc si plang sau sunt prost dispusi si iti strica toata seara poate fi deranjanta

-referitor la faptul ca nu ai gasit intelegere sa mai stai cateva ore in camera, contra cost, la un hotel de 5 * intradevar este deranjant si avand in vedere ca e ultima impresie... putem intelege, sau nu nota ta

Impresia mea totusi despre acest hotel nu coincide cu a ta (te pot totusi intelege) si recomand

Publicitate    [14.11.19 17:59:06]

pagină generată in 0.208069086075 sec