Ithaki Apartments [Protaras] (unitate neclasificată)

02.10.2015
Avatar Sabi_
înscris/ă în 04.08.11
SEP-2015
REGIM MASĂ FARA MASA
390 eur

Un apartment superb in Protaras

Buna,

Am revenit din Protaras, pentru a doua oara. Cred ca Cipru va ramane o destinatie anuala pentru un concediu relaxant la sfarsit de sezon. :)

De data aceasta am ales sa ne cazam la o vila, am gasit inca din iunie o oferta pe care nu o puteam rata, mai ales ca avea la rating 9,1 pe booking.

Cu cateva zile inainte de a pleca in concediu, am primit un mail f util de la proprietara, Maria, cu toate indicatiile referitoare la cum gasim vila, cheile erau in cutia postala.

Am ajuns in Protaras si am gasit vila f usor, de la statia de autobuz de la Mc Donalds, am mai mers cateva minute pe jos si am gasit-o, situata intr-o zona f linistita, dar totusi f aproape de mare (cam 3 min de mers) si de restaurantul nostru preferat, Yiana Marie.

Sunt 5 sau 6 vile, formate din cate 2 apartamente, unul la parter si altul la etaj. Noi l-am primit pe cel de la parter, care este mai mare, are o terasa mare si f frumoasa.

Apartamentul era f curat, mobilat si utilat, cam tot ce era in interior este de la Ikea.

Nu ne-a deranjat nimeni cat am stat acolo, proprietara ne-a trimis struguri prin tatal ei de doua ori, ne-a invitat sa mancam din rodiul plin din curte. A venit si ea o data si am rugat-o sa ne schimbe prosoapele, la jumatatea saptamanii.

Ne-am simtit ca acasa in acest apartament, si data viitoare cu siguranta vom sta tot acolo.

Din pacate nu am poze, pun cateva de pe booking, sunt profi, dar respecta intru totul realitatea.

Impresii încărcate de Sabi_ in 02.10.2015 11:49:28

Validat / Publicat: 02.10.15 13:04:02

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Sabi_); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  5850 PMA (din 9 voturi) nota2

[02.10.15 15:51:50]

Mutat în rubrica "Ithaki Apartments [Protaras], PROTARAS-PARALIMNI" (nou-creată pe sait)

====

- Sabi_
[03.10.15 13:32:03]

@webmasterX: Buna ziua,

Este ok, multumesc frumos!

Vezi fotografiile în versiunea ptr telefon sau tabletă

[5] foto. Click pe poze pentru a le mări

P01 [SEP-2015] Poză oficială ( preluată de pe siteuri de prezentare) . -- foto by <b>Sabi_</b> [uploaded 02.10.15] <span style="color:teal"><b>nevotabilă</b></span> - <span class="allrVotedi" id="av677691">Foto VOTATĂ de mine!</span><div class="delVotI" id="sv677691"><a href="/pma_sterge_vot.php?vid=&fid=677691">Şterge vot</a></div>Foto VOTATĂ de mine!
P01 [SEP-2015] Poză oficială ( preluată de pe siteuri de prezentare) .
# [0 PMA, fara bonus]

P02 [SEP-2015] Poză oficială ( preluată de pe siteuri de prezentare) . -- foto by <b>Sabi_</b> [uploaded 02.10.15] <span style="color:teal"><b>nevotabilă</b></span> - <span class="allrVotedi" id="av677692">Foto VOTATĂ de mine!</span><div class="delVotI" id="sv677692"><a href="/pma_sterge_vot.php?vid=&fid=677692">Şterge vot</a></div>Foto VOTATĂ de mine!
P02 [SEP-2015] Poză oficială ( preluată de pe siteuri de prezentare) .
# [0 PMA, fara bonus]

P03 [SEP-2015] Poză oficială ( preluată de pe siteuri de prezentare) . -- foto by <b>Sabi_</b> [uploaded 02.10.15] <span style="color:teal"><b>nevotabilă</b></span> - <span class="allrVotedi" id="av677693">Foto VOTATĂ de mine!</span><div class="delVotI" id="sv677693"><a href="/pma_sterge_vot.php?vid=&fid=677693">Şterge vot</a></div>Foto VOTATĂ de mine!
P03 [SEP-2015] Poză oficială ( preluată de pe siteuri de prezentare) .
# [0 PMA, fara bonus]

P04 [SEP-2015] Poză oficială ( preluată de pe siteuri de prezentare) . -- foto by <b>Sabi_</b> [uploaded 02.10.15] <span style="color:teal"><b>nevotabilă</b></span> - <span class="allrVotedi" id="av677694">Foto VOTATĂ de mine!</span><div class="delVotI" id="sv677694"><a href="/pma_sterge_vot.php?vid=&fid=677694">Şterge vot</a></div>Foto VOTATĂ de mine!
P04 [SEP-2015] Poză oficială ( preluată de pe siteuri de prezentare) .
# [0 PMA, fara bonus]

P05 [SEP-2015] Poză oficială ( preluată de pe siteuri de prezentare) . -- foto by <b>Sabi_</b> [uploaded 02.10.15] <span style="color:teal"><b>nevotabilă</b></span> - <span class="allrVotedi" id="av677695">Foto VOTATĂ de mine!</span><div class="delVotI" id="sv677695"><a href="/pma_sterge_vot.php?vid=&fid=677695">Şterge vot</a></div>Foto VOTATĂ de mine!
P05 [SEP-2015] Poză oficială ( preluată de pe siteuri de prezentare) .

[5] foto . Click pe oricare pentru a le mări