ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.09.2015
ÎNSCRIS: 03.05.09
SEP-2015
2 AD. + 1 COPII

O locatie minunata!

Doua motive importante m-au determinat sa scriu despre aceasta cazare minunata din Lefkada.

Primul este faptul ca am aflat despre ea de la oamenii minunati care au scris aici despre ea. Am cautat mult o locatie buna in Lefkada, in special pentru ca era prima oara cand paseam pe aceasta insula. Si cu aceasta ocazie mi-am indeplinit un vis, acela de a vedea cu proprii ochi minunea creata de Dumnezeu numita Lefkada.

Al doilea motiv este ca am promis proprietarului vilei, un om foarte dragut care m-a impresionat de la primul mail, ca voi scrie impresii pe Amfostacolo. Mi-a spus ca multi vin la el, dar cand se intorc acasa nu mai scriu. Eu m-am intors de 3 saptamani, dar am gasit timpul necesar sa scriu de abia acum.

Sa incepem cu inceputul. Dupa ce am aflat de aici despre Anesis Village, am dat un mail proprietarului, care mi-a raspuns imediat. Am mai cerut informatii suplimentare la care mi-a raspuns instantaneu. In aceeasi zi am platit avansul si am avut rezervarea facuta. De cativa ani folosesc acest sistem de rezervare pentru vacantele in Grecia, dar asta a fost de departe cea mai facila si rapida. Mi-a lasat o impresie foarte buna inca de la inceput si am stiut ca totul va fi bine.

Am ajuns la vila, unde domnul Ilias ne-a intampinat si in 3 minute eram deja in camera.

La exterior vila este foarte frumoasa, tipic greceasca, alba, cu ferestre cu obloane albastre. Curtea este foarte ingrijita, umbroasa, plina de flori. Am avut camera la parter, cu balcon, cu vedere la piscina.

Camera este mare, mobilata simplu, dar cu tot ce ai nevoie. Este o masuta in camera si una pe balcon.

In fiecare zi se lua gunoiul si se curata in camera. Nu stiu cu ce dadeau, dar cand veneam, mirosea a curat si a proaspat mereu. La jumatatea sejurului au schimbat lenjeria.

Locatia este foarte buna, se ajunge usor la cateva plaje importante, cele mai indepartate sunt Porto Katsiki si Egremni. In Kariotes se poate manca la Nirikos (numai seara), iar la 2 km in Lygia la Seven Island si la Makis Taverna pentru care am numai cuvinte de lauda.

Proprietarul ne-a ajutat cu multe informatii, despre plaje si trasee si a fost la dispozitia noastra cu multa amabilitate. Stiu ca citeste aici, si cu aceasta ocazie il salut si ii transmit numai bine!

Doua aspecte as mai vrea sa mentionez, ca sa nu credeti ca totul e roz, si anume, internetul care mergea cand in camera - cand afara, trebuia sa-l vanam, si tantarii care se distrau in voie in jurul piscinei.

Cu toate astea, recomand tuturor aceasta vila, si nu uitati acasa aparatul antitantari!

Trimis de Anturium in 26.09.15 11:51:37
Validat / Publicat: 26.09.15 13:44:05
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Thassos, Halkidiki

VIZUALIZĂRI: 1976 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Anturium); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Vedere din balcon: multa vegetatie, flori si piscina

NICUSOR78 [04.01.17 21:45:42] »

Sal. Cum ai platit avansul. Prin banca sa western. Mie imi cere numai prin western nu vrea prin banca. Ms frumos

Anturium [18.02.17 22:13:23] »

@NICUSOR78: transfer bancar. Scuze ca raspund asa tarziu

Anturium, NICUSOR78
Alte impresii din această RUBRICĂAnesis Village Studios & Apartments [Kariotes]: