Pensiunea Găinuşa de Munte

înscris/ă în 22.02.13
SEP-2015
240lei
+ COPII: 1

Super locație pentru familii cu copii

Tot căutând o locatie cât mai aproape de București si încercând să evitam aglomeratia de pe Valea Prahovei, am ales Gainusa de munte din Cheia.

Încă din momentul rezervării telefonice am simțit că in spate sunt niște oameni care chiar fac cu plăcere treaba si pun accent pe nevoile clientului.

Am ajuns sâmbătă dimineață, ne-am plimbat prin curtea pensiunii o oră până când s-a eliberat camera. In curte nu are cum să se plictisească un copil - leagăne, tobogane, trambulina, foișor, mini fermă, teren de tenis-fotbal-baschet si nu in ultimul rând ponei - de care fetița mea de aproape 3 ani a fost super încântată.

Seara am stat in restaurant unde iarăși, foarte bine gândit pentru cei mici, există un colt de joacă, in care au un cufăr plin cu jucării, dar si multe cărți cu povesti - noi chiar am luat si in cameră să citim înainte de culcare pentru că pe ale noastre le uitasem acasă. Mi-a plăcut că la cină, cu ajutorul celor mici eram cu totii o mică familie - colțul copiilor fiind o mini grădiniță. ☺

Despre personal numai cuvinte de laudă. Bucătărie buna, aveai ce să alegi, poate putin mai diversificat la micul dejun-cei care nu consumă ouă chiar au o problemă, dar dacă anunță... cred că se rezolvă.

O locației drăguță pentru copii, abia aștept să revenim.

Impresii încărcate de Ramos in 20.09.2015 22:20:21

Validat / Publicat: 20.09.15 23:05:07

• Alte destinații turistice prin care a fost: Italia, Belgia, Franta, Ungaria, Olanda, Tunisia, Elvetia, Turcia, Cipru, Germania etc.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Ramos); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  3600 PMA (din 5 voturi) nota2

- elviramvio
[21.09.15 09:19:12]

Cred ca este pensiunea lui Gainusa de la Cronica carcotasilor. Daca poti, sa-mi confirmi te rog, multumesc

- Aurici
[21.09.15 14:03:07]

@elviramvio - Asa este.

- Dragos CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[21.09.15 14:07:05]

@Aurici - de fapt, nu e chiar așa - este o pensiune deținută și condusă de tatăl lui Mihai „cârcotașul”.

- Aurici
[21.09.15 14:38:46]

@Dragos - Am citit un articol acum vreo 2-3 ani, intr-o revista mondena in care el si-o promova. Acu' daca nu-i a lui SI in acte chiar nu este de interes (pentru mine, cel putin).

- elviramvio
[21.09.15 14:44:38]

@Aurici -

Multumesc pt raspuns. Eu l-am vazut chiar pe Mihai la televizor cand povestea cat de greu a obtinut fonduri pentru a ridica pensiunea si ca de fapt nu prea castiga cu ea pentru ca isi cazeaza gratis colegii. Sunt cativa ani de atunci si de aceea am intrebat.

- Tudor-Cristian
[21.09.15 16:11:20]

Bun review-ul, dar personal, aveam nevoie de mai multe amănunte. Noi am fost prin 2008, ne-a plăcut şi nouă, era bine să pui şi poze, să vedem cum mai arată. Când am fost noi era un fel de open-bar, seara îţi luai din frigider ce voiai să bei, la liber şi plăteai dimineaţa. Ţin minte că ni s-a părut cam scump, mă refer la cazare, cel puţin faţă de pensiunile din zonă, cred că şi acum tot cam aşa este.

- Ramos
[21.09.15 17:50:49]

@Tudor-Cristian: Bună. Și acum este sistemul open bar de care povestești. Iti iei ce vrei din frigider si treci pe un carnetel.