ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.09.2015
  • GR. VÂRSTĂ: 20-30 ani
    DIN: Cernavodă [CT]
    ÎNSCRIS: 07.07.11
    SEP-2015

Raport calitate/ pret excelent!

Dupa ce vizitasem Antalya pentru a treia oara, ne-am hotarat ca anul acesta pe langa aceasta statiune sa ne oprim si in Bodrum cateva zile.

In ceea ce priveste hotelul, ne-am decis destul de greu pentru ca eram pretetiosi, vroiam sa fie si localizat bine, sa fie si ieftin si sa arata si ok. Si uite ca dupa cateva zile pe internet ne-am decis asupra acestui hotel, cunoscut si sub numele de Vera Miramar Bodrum.

Am ajuns la hotel in jurul orei 16, dupa un sejur de 5 zile in Antalya. Imediat ce am coborat din masina am constatat cu stupoare ca era mult mai cald decat in Antalya, iar aerul aproape irespirabil, si 43 de grade in termometre. Am fost cazati destul de repede, dupa aproximativ 15 minute. Tin sa precizez ca hotelul este de fapt o insiruire de vile de cate 2 etaje. Noi am avut camera exact deasupra receptiei, asa ca nu a trebuit sa mergem prea mult prin soare pana sa ajungem in camera.

In Bodrum totul este vopsit in alb, 95% din case sunt albe, si au maxim 2 etaje. Resortul nostru de asemenea era alb, de la receptie pana la camere. Camera spatioasa, cu parchet alb, mobila alba, lenjerii albe o oglinda mare si un balcon minuscul. Pata de culoare era tabloul din camera, care infatisa un peisaj cu o moara de vant, simbolul local al statiunii. Frigiderul din camera era umplut cu sucuri, bere si apa.

In ceea ce priveste restaurantul pot spune ca exista parti bune si parti mai putin bune. Prima impresia a fost mai mult decat ok, am servit prima oara cina, avand in vedere ca ajunsesem in hotel in jurul orei 16 si nu mai apucasem pranzul. Mancarea la cina extrem de variata, cu peste, pui, vita curcan, multe legume, paste fructe si dulciuri. In urmatoarea zi am servit micul dejun pe terasa hotelului, care este extrem de frumoasa, cu o vedere superba spre mare. Recomand covrigii turcesti, simit, care sunt deliciosi si care erau serviti in fiecare dimineata calzi, un adevarat deliciu. Surpriza mai putin placuta a fost insa la masa de pranz, care in fiecare zi a fost cea mai slaba dintre toate cele 3. Exista mancare, insa mai putina decat seara si mai prost gatita. Cu toate astea nimeni nu pleca flamand de la masa in nici un caz. Dulciurile de asemenea lasa de dorit. Doua zile la rand au fost servite aceleasi prajituri atat la pranz cat si la cina, gustoase, proaspete insa nu foarte variate. Intre mese, la restaurantul de langa plaja se servea zilnic kebab de pui, pizza cartofi prajiti sau hamburgeri.

In ceea ce priveste spectacolele organizate seara, pot spune ca au fost ok, insa comparativ cu ce vazusem cu cateva zile in Antalya, la IC Green Palace au fost extrem de plictisitoare. Dasatori buni, insa fara costume care sa atraga atentia, contorsionisti si spectacole de acrobatii care incercau sa te tina cu sufletul la gura insa nu reuseau de fiecare data si dansatoare din buric care pareau mai mult amatoare.

Referitor la gradini si la spatiul ce inconjoara hotelul, nu am decat cuvinte de lauda. Palmieri, flori, iarba ingrijita, curatenie, spatii aerisite, alei pe care sa te plimbi in voie, o atmosfera relaxanta si placuta.

Plaja era foarte ingusta, iar intrarea in apa se facea destul de abrupt. Exista acolo si un ponton, cu o scara pentru cei care stiau sa inoate care cobora in largul marii. Frigiderele de langa plaja aveau in permanenta apa plata si airan, un fel de iaurt turcesc foarte bun.

Per ansamblu, consider ca raportul calitate/ pret pentru acest hotel este unul excelent. Am avut mici obiectii in ceea ce priveste mancarea pentru ca am facut comparatie cu hotelurile din Antalya la care am stat, unde calitatea si varietatea a fost litera de lege, insa si pretul a fost mult mai ridicat decat la acest hotel. Asa ca, cei care vor un concediu in Bodrum, la un pret foarte bun, trebuie sa stie ca toate serviciile incluse sunt mai mult decat ok pentru pretul pe care il practica acest resort.

Trimis de r0xyka_iubita* in 16.09.15 15:57:49
    Validat / Publicat: 16.09.15 16:33:07
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.

VIZUALIZĂRI: 2472 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (r0xyka_iubita*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P08 terasa cu vedere la mare

[16.09.15 16:06:52]

@r0xyka_iubita -

cunoscut si sub numele de Vera Miramar Bodrum.

Mulțumim am actulizat și noi numele și detaliile tehnice.

r0xyka_iubita*AUTOR REVIEW
    [17.09.15 11:56:20]

@webmaster70 - da, este ok pozitionarea.

r0xyka_iubita*
    Alte impresii din această RUBRICĂVera Miramar Resort (ex Vera Club TMT):