Pensiunea Allegria [Băile 1 Mai]

înscris/ă în 13.08.09
MEMBRU: SENIOR
APR-2007
EUR

Cazare buna, masa cu specialitati si preturi bune

Dupa ce ne-am saturat sa dam o gramada de bani pe hotel in oradea, am cautat alte posibile locatii. una din ele a fost pensiunea allegria din baile 1 mai de langa oradea.

Locatia mi s-a parut buna pentru pentru ca nu este in aglomeratia orasului, este aproape de drumul national care leaga deva de oradea si poti ajunge relativ usor in orice directie vrei sa mergi. pentru ca prima impresie conteaza si influenteaza deciziile ulterioare, dupa prima sedere acolo am mai fost de 2 ori si celor carora l-am recomandat aceasta pensiune au fost multumiti.

Pensiunea are parcare proprie in fata pensiunii, pazita.

Conditiile de cazare sunt bune si camerele generoase, baia curata. camera fiind doar o zona de dormit, am pus accentul pe restaurant. pensiunea are terasa, un restaurant in care am luat doar micul dejun (dar poti manca si seara) si crama. crama are un aspect placut.

De mancat poti sa mananci aproape orice. de la purcel/miel/berbecut sau alt animal la tava sau protap cu comanda anticipata (macar o zi inainte) pana la gulas unguresc si fripturi clasice. ceea ce a fost un deliciu, mai ales ca nu era foarte cald afara, a fost untura de gasca cu paine prajita. o nebunie. pentru ca in afara de mine nimeni din grup nu era hotarat, am comandat doar doua portii (una pentru mine si una sale fac pofta), care ulterior s-au transformat in vreo 5-6, udate cu palinca de casa.

Pretul destul de bun, pentru ca marfa era adusa din ungaria si acolo preturile la asa ceva nu sunt atat de mari ca la noi. in schimb, vinul era destul de scump, cam 27-30 lei cel mai ieftin, din care nu avea decat 2 sticle, insuficent pentru noi, urmatorul clasat de vreo 35 lei aveau doar o sticla, iar mai departe clasamentul era de aproape 40 lei si peste. dar daca aveti la voi (luat din drum de pe la un magazin sau de acasa), puteti aranja sa beti ce aveti.

Pensiunea mai are piscina, sauna si jacuzzi.

Preturile de cazare nu sunt mari si pot fi usor discutate in functie de durata sau numarul de camere si includ micul dejun.

Impresii încărcate de cosminp in 28.01.2010 10:45:56

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (cosminp); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  1900 PMA (din 4 voturi) nota2

- vlaico69
[01.03.10 20:17:46]

Fără cuvinte:

Baile Felix

- creivean
[03.06.10 22:04:58]

Am trecut azi pe acolo şi am constatat faptul că, s-au extins peste şosea cu un minunat Centru SPA.

Pensiune Allegria şi Hotelul Perla rămân singurele destinaţii de top din 1 Mai, în ce priveşte cazarea, SPA/wellness, bucatarie, servicii.

- creivean
[23.06.10 23:24:03]

Pentru cei ce vor, la vară să se cazeze aici, am urcat câteva poze, făcute azi, din exteriorul pensiunii, suficiente cât să nu vă rătăciţi la faţa locului.

• Super locatie (Sep.2014) - punctaj satisfactie: 9.88 (scris in 09.09.14 de gabicarol din BUCURESTI) - RECOMANDĂ
  • Aproape de 10 (Mar.2013) - punctaj satisfactie: 9.40 (scris in 16.06.13 de zsolt_tusnad din BRASOV) - RECOMANDĂ
  • Sejur la Baile 1 Mai (Aug.2011) - punctaj satisfactie: 9.00 (scris in 08.08.12 de ro_dumitru din TARGU JIU) - RECOMANDĂ

pagină generată in 0.0770599842072 sec