ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.09.2015
    ÎNSCRIS: 08.08.10
    SEP-2015
    colegi

Genius Delta Resort - o experienta placuta

Ne-am intors din Delta unde am fost prin prin programul: "Delta Dunarii pentru toti". Specific ca am fost un grup de 16 persoane si si ceea ce voi relata este parerea grupului.

Voi incepe cu partile bune care sunt foarte multe :

- Punctualitate _ Si la dus si la intors atat autocarul cat si barcile au fost extrem de punctuale. Barcile aveau pe scaune vestele de salvare si am fost rugati sa le inchidem pe tot parcursul drumului.

- Ospitalieritate _ Am fost primit inca de la deparcader de d-na Corina cu zambetul pe buze si bineinteles cu tuica, stiksuri si cafea la terasa de la deparcader.

- Cazarea _ O parte dintre noi am stat la apart de la vile (la acelasi pret) o alta parte in hotel. S-a intamplat acest lucru pentru ca in hotel a fost cazata o echipa din R Moldova. Camerele foarte curate, asternuturi albe, prosoape la fel. Mobilierul este facut pe comanda, in tot hotelul era la fel. La baie am avut sapun lichid si o oglinda suplimentara pentru doamne. Sa stiti ca citind impresiile anterioare m-am uitat pe sub paturi si nu era pic de praf! Intr-adevar paturile scartie putin dar nu atat ca sa nu poti dormi in ele iar saltelele sunt noi si confortabile.

- Masa: La acest capitol intervin cateva parti mai putin bune:

- Mic dejun cam monoton si cam saracut

- Pranz, cina si desert in limite acceptabile in sensul ca mancarea a fost suficienta spre multa predomind pestele (crap si caras) Ciorba a fost servita in castroane, iar alaturi pe un platou cate 2 bucati mari de peste cu catofi. Intr-o seara s-a servit si gratar de porc cu carnat si cartofi iar in alta seara friptura la tava de porc. Deserturile predominante au fost placintele cu mere (fara fire de par in continut!!!) dar am avut si clatite cu gem si rulada.

- Plimbarea _ Am fost 4 ore pe canalul Uzlina si pe lacurile Isac, Chirilul Mare si Chirilul Mic. Vremea a fost OK (nu a plouat, putin mohorata) dar fauna si flora si linistea care ne-a inconjurat a fost de vis. Barcagiul Cristi ne-a povestit cam tot ce stia si el despre acele locuri.

Ne-am intors la hotel incarcati de energie pozitiva.

Cele 2 excursii optionale s-au cumulat in una (Padurea Letea si Sulina) la pretul de 220 lei. Am inteles ca reusita acestei excursii tine de timp iar in ziua respectiva a plouat 70% din timp asa ca...

Personalul _ amabil, cu o nota de 10 pentru d-na Corina

In incheiere vreau sa reamintesc celor care scriu pe acest site ca intotdeauna am apreciat ceea ce mi s-a oferit in functie de pretul platit.

Niciodata nu poti avea pretentii de 4* cand pretul a fost de 3* Si vreau sa mai spun ceva in legatura cu acea recenzie din 2014 cand s-a relatat despre rasturnarea barcii si parintii care si-au salvat copiii agatati de geamantane si scoaterea lor din apa prin inot pana la mal: Canalul Sf Gheorghe este foarte lat si nimeni nu se salveaza agatand copii si inotand pana la mal. Cred ca daca asta era o intamplare reala 100% era de mult comentata la toate canalele de stiri. Deci sa o catalogam ca o mic rautacism.

Mentionez ca nu am nici o legatura nici cu Agentia (...), nici cu personalul de acolo ci astea sunt impresiile mele dupa 3 ziel de Delta!!!

Trimis de smuki dog* in 14.09.15 16:51:02
    Validat / Publicat: 14.09.15 17:48:37
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în UZLINA. A mai fost în/la: apuseni, Bucovina, ardeal

VIZUALIZĂRI: 1624 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (smuki dog*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 31.00 EUR pe cameră

maria112009 [15.09.15 12:40:02] »

@smuki dog - Stimate domn / doamna, cred ca nici o persoana dintre cele care au postat aici, nu se asteptau la servicii de 4* si au primit de 3*. Excursia este promovata ca fiind intr-un resort de 3* insa locatia are certificat de 2* (exista pe acest site si poze atasate in acest sens), iar din cele 2*, cu indulgenta, putem spune ca resort-ul se ridica la nivel de 1*.

In alta ordine de idei : - cuvantul "rautacism" nu exista in DEX, la fel ca si cuvintele "stiksuri" si "deparcader".

Va rugam nu mai cotati cu note de 9.5 o locatie in care, in opinia dvs., faptul ca nu ati fost aruncati peste bord si ca desertul nu avea fire de par, sunt atuuri : " partile bune care sunt foarte multe". Va rugam! Ne insultati inteligenta. Va multumim

webmaster [15.09.15 18:39:55] »

@maria112009 -

Te referi probabil la poza aceasta; dacă o privești cu atenție (și citești eventual și textul explicativ, dar și cel de pe certificatul din fotografie) o să vezi că e vorba despre RESTAURANT. Partea de cazare are, totuși, certificare de trei stele (se poate verifica pe saitul oficial al ministerului de resort)!

maria112009 [17.09.15 09:28:10] »

@webmaster - Da, restaurantul, precum si piscina doar 2*, asadar ce mai ramane?!

Cu riscul de a ma repeta "cu indulgenta, putem spune ca resort-ul se ridica la nivel de 1*. "

smuki dog* [17.09.15 09:34:19] »

@maria112009 - Multumesc ca m-ati indrumat catre DEX!!! Nu intru in polemici cu nimeni, dar va recomand sa cititi si celelalte pareri exprimate si notate cu aprecieri intre 9si 10 si o sa vedeti ca sunt majoritare, asa ca...

Dar cel mai bine ar fi ca cei ce se informeaza sa faca o medie a impresiilor nu credeti??

Vacante reusite va doresc!

maria112009 [17.09.15 09:45:08] »

@smuki dog - Cu placere.

Intocmai, gasesc ca este extrem de ciudat ca o locatie atat de deficitara pe nenumarate aspecte sa fie cotata atat de bine.

Asadar, suspiciunea mea este ca acele review pozitive nu apartin nicidecum turistilor.

Toate cele bune!

webmaster [17.09.15 09:56:33] »

@maria112009 - Destui proprietari (angajaţi, apropiaţi ai lor etc) încearcă să posteze false impresii pe AFA, e adevărat.

Te asigur însă şi pe tine — aşa cum am mai făcut de 1754 de ori, de-a lungul timpului — că aceste tentative nu trec de verificările noastre (unele FOARTE laborioase!) și că impresiile publicate aparțin unor turiști verificați. Din acest punct de vedere, atât smuki_dog (utilizator dealtfel VECHI pe sait, ai observat?) cât şi alţi autori publicaţi (citeşte "validaţi" deja, de noi) — s-ar putea simţi *jigniţi*... Ai te rog în vedere şi această posibilitate, pe viitor, ok? :-)

maria112009, smuki dog*
    Alte impresii din această RUBRICĂGulliver Delta Resort [ex Safo, ex Genius]: