ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.09.2015
DIN: Buzau
ÎNSCRIS: 04.09.15
AUG-2015

încărcat de pe telefon!

Grecii stiu să faca turism, dar ghida știe să iti ofere excursiile cele mai scumpe!

Am ajuns în paralia pe 29 august.

Nici nu am intrat bine în cameră de hotel ca ne-a și cautat d-na Elena să ne prezinte stațiunea și ofertă de excursii... doar trebuia să găsească prosti!

Nu i-a mers cum a vrut și imi doresc să afle toată lumea ca ,,oferă" cele mai scumpe excursii. Oameni buni căutați la alte agenții caci prețuri sunt mai mici, chiar la jumătate.

Va pot recomanda agenția Fly Club.

Sejurul în Paralia a fost de neimaginat! super!

Să nu ratați excursia pe insula Skiatos, la Atena și Meteora.

Am fost cazati la hotel Poseidon.

Bila alba pt hotel:curățenie.

Bile negre: același meniu dim, cafeaua f. f. ff. slaba iar netul mergea doar la parter.

Trimis de Myka in 12.09.15 10:35:34
Validat / Publicat: 12.09.15 15:34:51
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

VIZUALIZĂRI: 4647 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Myka); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P08 meteora

[12.09.15 15:34:02]

@Andrut: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.

Mulţumim pentru impresii, te aşteptăm şi cu alte recomandări din vacanţele ori excursiile tale trecute sau viitoare - sperăm mai generoase în ce priveşte nivelul de detaliere oferit, pe viitor.

Pentru eventuale completări, adăugiri, corecturi poţi folosi linkul EDIT IMPRESII, afişat cu roşu sub textul trimis - permanent până la publicarea articolului. După publicare, completările se pot aduce prin rubrica ECOURI (cea de faţă); eventualele erori se pot corecta prin folosirea funcţiei "Sesizează... ", afişată (cu roşu) dedesubtul textelor sau fotografiilor încărcate.

- pentru a încărca foto din sejur ori minisejur: click aici.

Să nu ratați excursia pe insula Skiatos, la Atena și Meteora.

și

Am fost cazati la hotel Poseidon.

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Descoperă Paralia Katerini, PARALIA KATERINI" (deja existentă pe sait)

puiutea
[12.09.15 17:39:19]

Ai scăpat ieftin, pe noi ne-a tocat ghida "pentru Grecia"

- aiurea!), ne-a tocat la cap din Salonic până la Paralia despre excursii!

elena.daniela
[13.09.15 09:11:47]

@Andrut - Buna ziua, va rog sa precizati preturile excursiilor cu Fly Club. Multumesc

dorgo
[13.09.15 13:58:20]

@puiutea - Asa fac ei mereu... pune-te in locul ghizilor, unii saracii de ei, lucreaza sau sunt studenti si fac odata pe saptamana drumul spre Grecia ca sa-si platesca studiile. Dorm in scaun ca si noi, in autocar. Odata, eram in drum spre Thassos, pai, de cum am intrat in Grecia, ghidul, a trecut prin autocar si a incercat sa vanda "ocolul insulei" unor oameni care nici nu stiau cum arata Thassos-ul. Sau asigurari de sanatate. Normal ca videau mai scump, ca sa le ramana si lor ceva. Asta e comertul (ceva mai agresiv), foarte la moda, cand te bagi sub pielea cumparatorului naiv. Asta se practica si-n Limenas, spre exemplu, chelnerii doar ca nu-ti pun piedica pe strada, ca sa intri in taverna lor sau te iau cu reducerea de 10% sau cu o cafea din partea casei, etc. Poate ca prima data accepti dar a doua oara esti deja edificat si poti sa refuzi... ei nu se supara, zambesc mereu, chiar daca nu le convine... In Paris mi s-a intamplat altceva... intru intr-un anticariat si casc gura la carti... dupa 2 minute, apare si patronul... "Ei, ce faci dom'le, cumperi ceva sau doar privesti? Daca nu cumperi, poti sa privesti doar vitrina, de-afara, si-acolo sunt carti... " a fost totusi un caz unic.

[13.09.15 16:10:04]

E adevărat ce imi spuneti, dar lași la libera alegere a clientului, nu-l condițiozi să îl lași fără micul dejun platit ptr ca nu vrea excursia de la agenția ta.

[13.09.15 16:15:10]

@elena. daniela: Olimp 10 euro, Skiatos 20euro, Atena 35, Meteora 15 euro

flaviana77
[14.09.15 10:59:11]

si mie mi s-a intamplat in Corfu cand am ajuns la destinatie ghida locala romanca fiind a venit seara si ne-a facut capul calendar, insa din nefericire pentru ea nu a avut deloc noroc cu noi, eu cu sotul nu am participat la nici o excursie optionala preferand sa megem pe cont propriu pe unde dorim si a fost excelent asa.

intr-adevar am verificat si preturile prin statiunea unde am fost cazati si erau mai ieftine decat cele propuse de ghida.

dar asta este o practica cat se poate de obisnuita si daca esti un turist care mai citesti cat de cat inainte de a pleca, sigur vei sti cum sa te descurci si ce sa alegi la fata locului.

[14.09.15 11:09:24]

@flaviana77 - nici cu noi nu i-a mers d-nei ghide, Elena, de origine romanca, angajata agentiei Sirios, travel dar ne-a deranjat f mult ca ne-a anulat micul dejun platit prin bilet de noi cand am plecat in excursie cu alta agentie. tin sa amintesc caci hotelul poseidon din paralia ne-a dat ok ptr micul dejun la pachet, dar d-na ghida a dat telefon fara a ne consulta si a anulat comanda!!!

YOKO87000
[26.09.15 18:37:40]

in Paralia Katerini e un club si o ghida suuuuper, am petrecut excelent cu 20 e in skiathos, 10 e la meteora si 10 la pozar -edesa. Mai sunt si alte excursii dar eu la astea am fost si a meritat din plin cu d-na Maria cea mai tare ghida!!! si pt. cine m-a intrebat Fly Club se numeste agentia si Mery Alexiou este fb d-nei.

eusiatat
[05.06.16 21:00:28]

Foarte util acest articol! Daca am fi citit si alte recomandari de acest gen, nu ne-am fi lasat fraieriti de aceasta ghida, Elena Ionescu, care actioneaza cu stirea patronului agentiei unde este angajata, Sirios Travel, profitul fiind singurul lucru care conteaza. Romani fiind ne-am increzut in conationala noastra, platind pentru o excursie la Atena mult mai scump si beneficiind de aceleasi servicii ca si ceilalti turisti din autocar, care platisera altor agentii un pret mult mai mic. Turisti romani care ajungeti in Parelia Katerini, consultati ofertele mai multor agentii turistice si alegeti cea mai avantajoasa oferta, veti primi acelasi lucru, dar mai ieftin! Pot si eu sa recomand cu placere atat serviciile, cat si preturile practicate de agentia Fly Club si pe ghida Maria.

dorgo, elena.daniela, eusiatat, flaviana77, Myka, YOKO87000
Alte impresii din această RUBRICĂDescoperă Paralia Katerini: