Unde mâncăm în Neptun?

înscris/ă în 20.01.11
JUL-2015

Restaurant club vacanță Mediterraneo

Restaurantul Mediterraneo, oprirea obligatorie in Neptun

Ca sa zic si eu ca Ion Creanga, ca el stia sa povesteasca mai frumos, nu stiu altii cum sunt, dar eu cand ma gandesc la Neptun, ma gandesc imediat si la berea rece ca gheata de la Mediterraneo, servita intr-un pahar racit si brumat, si parca ma trece o racoreala placuta...

Eh, dar sa revenim la subiect.

Noi de cate ori trecem prin Neptun, daca vrem sa fim siguri ca mancam bine, ne oprim la restaurantul Mediterraneo. Este in centru, vizavi de intrarea pe aleea care duce la Steaguri.

L-am descoperit acum cativa ani si l-am mai vizitat de cate ori am mai trecut prin zona.

Fiind in trecere spre Bulgaria, ne-am oprit o noapte in Neptun ca sa mai testam putin si litoralul romanesc.

Am descoperit cu placere si anul asta ca s-a pastrat aceeasi atmosfera si mancarea de calitate. Nu am incercat chestii foarte sofisticate, dar ciorbele au fost fierbinti si gustoase, iar snitelele si pestele au fost exact cum ar trebui.

N-am mai incercat anul asta, dar stiu ca si pizza e foarte buna aici.

Serviciul e destul de prompt, cu conditia sa nu avem pretentii absurde cand e aglomerat.

Ceea ce a fost extraordinar, a fost si berea foarte rece, cea mai rece pe care am baut-o pe litoral in ultimii ani.

Planificasem initial doar pranzul aici, dar dupa ce am mancat ciorbele foarte bune, ne-am hotarat sa nu mai cautam alta locatie pentru cina. Si, bineinteles, nu am fost dezamagiti nici la cina.

Vom reveni cu siguranta si in viitor.

Impresii încărcate de mihaistoica in 10.09.2015 15:52:11

Validat / Publicat: 10.09.15 16:55:50

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (mihaistoica); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  450 PMA (din 1 voturi) nota2
  • Ai fost acolo? - Scrie impresii DE CĂLĂTORIE
  • Dorești să întrebi/discuți ceva legat de impresiile postate de mihaistoica? - folosește rubrica Ecouri (mai jos)

[10.09.15 15:55:42]

@mihaistoica -

ne-am oprit o noapte in Neptun ca sa mai testam putin si litoralul romanesc.

ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

[În plus, dacă vreodată vei solicita informaţii aici, pe sait, cei care îţi vor răspunde o vor putea face cât mai adecvat "profilului" tău turistic (funcţie de locurile în care ai fost, unde ţi-a plăcut şi unde nu, din ce motive etc)]

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

- mihaistoica
[10.09.15 16:21:51]

Ok, am adaugat si un mini-review pentru un mini-sejur de o singura noapte la Hotel Recif.