ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.09.2015
DIN: Timişoara
ÎNSCRIS: 17.08.11
AUG-2015

Un concediu placut

Dupa mai multe cautari pe net nu am gasit mai nimic despre acest hotel, asadar m-am gandit sa va impartasesc impresiile adunate de aici.

Am plecat din Timisoara pe la ora 2 alegand varianta Serbia-Bulgaria avand cea mai mare parte a drumului autostrada. Doar in Sofia am ratat centura si am intrat prin oras dar a meritat. Am ajuns in Sunny Beach la ora 13, gasind hotelul foarte usor.

Ne-am cazat foarte repede, doamnele de la receptie fiind foarte amabile, si desi erau mai in varsta am comunicat foarte bine in limba engleza.Masina am parcat-o in curtea hotelului supravegheata video.

Am primit camera la etajul 3 (parterul era consideart etajul 1) unde am urcat cu liftul avand bagaje. In rest am urcat si coborat pe scari sa facem miscare.

Camera era foarte curata, initial pentru 2 persoane, ulterior fiind adaugat si un pat suplimentar pentru copil, care stanjenea accesul la frigider. Balconul era cu 2 scaune si o masa cu vedere in fata hotelului. Celelalte camere aveau vedere la piscina pentru copii cu tobogan si pentru cea de adulti, mare si cu apa foarte curata; erau sezlonguri si umbrele pe margine care se ocupau de la sosire pana la plecare de unii turisti. Baia si ea foarte curata, cu prosoape imaculate si frumos mirositoare care putea fi schimbate zilnic daca erau lasate pe jos.

In ceea ce priveste masa erau de toate, pe alese, pe toate gusturile. Bautura la fel, mai slaba, dar buna.

Pana la plaja aveam de mers pe niste alei din scanduri cam 250-300 m, unde era atat plaja cu sezlonguri si umbrele cat si de pus prosoape, cu un nisip foarte foarte fin. In primele 2 zile erau fosrte multe alge pe mal si in apa, dupa care au disparut de unde au venit.

Am constatat ca este un hotel linistit, intr-o zona linistita perfect pentru familii cu copii. Noi ne-am simtit foarte bine acolo.

Trimis de scsebby in 10.09.15 10:45:44
Validat / Publicat: 10.09.15 11:19:46
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Varna, Viva-Com hotel

VIZUALIZĂRI: 2581 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (scsebby); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P06 Plaja

[10.09.15 10:57:20]

@scsebby - Câteva fotografii de pe acolo ar fi mai mult decât bine-venite... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew.php?id=19301

Mutat în rubrica "Zefir Hotel, SUNNY BEACH [Slanchev Briag]" (nou-creată pe sait)

[28.05.16 16:49:33]

Buna ziua. Doresc sa ma cazez la acest hotel si am o oferta de la o Agentie de 40 Euro/2 adulti+mic dejun. As vrea mai multe amanunte despre plaja, terase si restaurante, deoarece nu am fost niciodata la aceasta statiune. Daca mai aveti poze, ar fi bune.

[02.06.16 15:14:03]

@dorinakiss - Ati luat bilet?

[02.06.16 21:04:07]

@sniperm007 - Încă nu, mai aștept unele comentarii sau poze, dar eu cred că este o oferta bună. Orice comentariu este util.

[09.06.16 00:23:34]

@dorinakiss - Noutati?

[10.06.16 11:22:25]

@sniperm007 - Nu.

[10.06.16 15:59:01]

@dorinakiss - Multumesc. Ati cumparat bilet?

[24.06.16 11:50:37]

@sniperm007 - Nu, dar bine ar fi unele informatii profesionale de la un expert pe Sunny Beach. Ma intereseaza impresii si poze despre hotel Pliska.

dorinakiss, sniperm007
Alte impresii din această RUBRICĂZefir Hotel: