ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.09.2015
    DIN: PLOIESTI
    ÎNSCRIS: 02.07.11
    AUG-2015

Vila Valdi, Eforie Nord - O vila pe care o recomand cu incredere

Ne-am hotarat sa petrecem concediul in tara anul acesta si am cautat din timp un spatiu de cazare, destinatia fiind deja hotarata in unanimitate de membrii familiei - EFORIE NORD - un oras pe care noi il iubim. Am cautat pe internet o locatie care sa satisfaca doleantele familiei: pret pe camera acceptabil, distanta de plaja nu foarte mare... asa ca ne-am oprit asupra Vilei Valdi. Am sunat din timp, ne-a raspuns D-na Elena, o doamna foarte draguta care ne-a spus ca ne asteapta cu drag si ne-a oferit cu mare amabilitate toate informatiile de care am avut nevoie.

LOCATIE :

Vila se afla cam la 5 minute de mers pe jos fata de centrul statiunii si de str Republicii (str principala in statiune), cam la alte 5 minute fata de piata principala, si cam la 15-17 minute de plaja Belona. In imediata apropiere a vilei se afla multe terase, baruri, restaurante despre care va voi oferii detalii in alt review. Doresc sa specific faptul ca la sosire D. na Elena ne-a intampinat cu urari de bun sosit, cu zambetul pe buze si ne-a cazat imediat chiar daca noi sosisem inainte de ora stabilita pentru cazare. Am fost placut surprinsa de amabilitatea d-nei proprietare si de disponibilitatea acesteia pe tot parcursul sederii noastre la aceasta vila. D-na Elena a facut tot posibilul ca sejurul nostru sa fie unul placut si sa ne stea la dispozitie ori de cate ori am avut nevoie de serviciile dansei.

PREZENTAREA VILEI

Chiar din prima clipa vila te impresioneaza cu un stil arhitectonic deosebit, o vila alba, luxoasa, cu multe flori. La ultimul etaj vila detine o rotonda ce se doreste a fi un loc de relaxare pentru turisti -un spatiu cu canapele confortabile si flori ce-ti incanta retina, unde poti servi cafeaua sau te poti relaxa dupa-amiaza cand soarele dogoreste afara. Vila dispune de 19 camere dispuse pe 4 etaje, si are in dotare si apartamente sau camere duble.

CAZAREA :

Am fost placut surprinsa sa vad faptul ca nu am gasit la aceasta vila lucrurile de care am citit in alte rewiuri, ci din contra, camerele erau foarte curate, cu lenjerie si prosoape noi (am avut ocazia sa vad si alte camere deoarece in concediu am fost insositi si de alta familie). Ceea ce mi-a placut foarte mult e faptul ca in dulap am gasit o lenjerie de rezerva in cazul in care as fi dorit sa o schimb repede .Majoritatea camerelor sunt dotate cu aer conditionat (care insa se plateste separat), sunt foarte luminoase, spatioase si miros a nou, a curat. Curatenia se facea la 2 zile dar, rugamintea d-nei ELena era ca aceasta sa se faca in prezenta turistilor pentu a nu exista acuzatii ulterioare nefondate in legatura cu disparitia unor bunuri din camera.Holurile vilei erau spalate foarte des pentru mentinerea curateniei si prospetimii aerului . Vreau sa mentionez aici balconul superb unde se putea fuma o tigara sau ne puteam relaxa seara si aveam ocazia sa admiram privelistea oferita de statiune.

BAIA

Aici am gasit o curatenie exemplara si dotare moderna. Prosoapele se schimbau la 3 zile sau daca se dorea mai des dar trebuia specificat acest lucru proprietarei. Nu am gasit nici macar urme de mucegai nici in camere nici in baie (si va repet ca am avut ocazia sa vad mai multe camere deci nu era camera mea singura curata din vila).

BUCATARIA

Vila are bucatarie la fiecare etaj , bucatarii foarte curate, dotate cu tot ce ati putea avea nevoie in cazul in care doriti sa va pregatiti ceva rapid... Trebuie sa specific aici faptul ca la aceasta vila nu puteti insa sa beneficiati decat de mic dejun tip catering din partea locatiei ( la cerere), insa acesta nu constituie un minus deoarece in jur gasiti tot felul de localuri pentru a servi masa.

In concluzie noi am fost foarte multumiti de serviciile doamnei Elena si de cazarea la aceasta vila si va marturisesc faptul ca vom reveni cu mare drag!

Despre terasele si zonele de relaxare din statiune va voi detalie in urmatorul review ,.aici

Trimis de danadana* in 09.09.15 18:00:19
    Validat / Publicat: 09.09.15 18:57:53
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în EFORIE NORD.

VIZUALIZĂRI: 5564 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (danadana*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P04 vedere din interiorul rotondei

[09.09.15 18:57:12]

@danadana: Te-am ruga să (re)verifici coordonatele GPS ale acestei destinaţii pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

Mulțumesc.

danadana*AUTOR REVIEW
    [09.09.15 19:02:20]

@webmasterX - Da locatia este corecta ,multumesc!

danadana*
    Alte impresii din această RUBRICĂVila Valdi: