ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.09.2015
DIN: Iaşi
ÎNSCRIS: 18.06.15
SEP-2015

Foarte multumit

Nu stiu in alti ani cum a fost cazarea insa noi am ramas placut surprinsi. Daca alegi studio/vila in Grecia trebuie sa stii la ce sa te astepti... conditii modeste. Cu cateva sute de euro nu trebuie sa ai pretentii de hotel de 3 stele+... fie ca vii cu autocarul sau avionul.

- camera mica, insa foarte curata cu suficiente spatii de depozitare (nu am gasit urma de praf nicaieri)

- baie curata cu apa calda non stop

- pereti camera recent zugraviti

- asternuturi curate

- curatenie in fiecare zi - camera+baie

- patut bebe (1,5 luni) alb din lemn cu saltea si lenjerie curata

- frigider foarte bun

- chicineta separata de camera cu usa

- 2 intrari, terasa spre gradina in orice camera

- gradina in fata cu flori, fantana, palmieri, lumina, alee, etc

- parcare

- personal prietenos... de la camerista, ingrijitor pana la receptioner/manager... de altfel tipic pentru toata Grecia

- nici urma de mirosuri, saltele mecegaite, etc.

- 5 min. de plaja Kalamaki

Recomand sa mancati la restaurant Georgia's; pe langa ca sunt cei mai ieftini din statiune au si mancare foarte buna si personal prietenos. E administrat de o familie (numeroasa) si fac totul cu multa dragoste. Portiile sunt mari si foarte mari; pe noi nu ne-a dezamagit nimic din ce am comandat fata de alte localuri mai din centru.

De asemenea supermarket-ul de vis a vis este cel mai ieftin din zona.

Piscina apartine de complex Antonis, insa puteti merge fara probleme; seara se cam aduna lumea pe acolo, insa aveti 2 usi, iar zgomotul se reduce simtitor.

La renumita plaja Navagio am inchiriat o masina pana la Porto Vromi si de acolo puteti lua barca din ora in ora spre plaja cu 10-15 euro. Astfel scapati de infernul excursiilor de cateva ore pline ochi cu oameni. 30 km pana la Porto Vromi + 30 min cu barca pana la Navagio si stati cate ore doriti.

Trimis de kompera in 08.09.15 18:10:05
Validat / Publicat: 08.09.15 19:03:27

VIZUALIZĂRI: 3401 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (kompera); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Plaja Kalamaki

[08.09.15 18:46:01]

@kompera: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

greci
[24.05.16 16:58:38]

@kompera - buna, imi puteti spune, va rog daca merg cu copilul (care are 6 ani) ar fi ok? Am citit ca seara se face karaoke si e galagie. Multumesc mult

komperaAUTOR REVIEW
[24.05.16 17:08:10]

@greci - Noi am fost cu fetita noastra de aprox. 1 an si jumatate si a fost ok... da... se face karaoke... se aude, insa daca inchizi cele 2 usi din spate si o lasi pe cea din fata deschisa e bine - se aude mai incet, daca le inchizi pe toate nu se aude mai nimic... nu e in fiecare noapte galagie... depinde de grupurile de englezi, care de altfel sunt ok... chiar am luat micul dejun intr-o dimineata la "karaoke".

Eu as merge inca o data cu copilul acolo fara probleme... nu ne-a afectat asa tare zgomotul... dupa 1 zi de plaja sigur doarme bustean .

greci
[24.05.16 19:24:28]