ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.09.2015
ÎNSCRIS: 06.06.09
SEP-2015

Nu e chiar de nota 10

Sincer, nu ma asteptam sa le dau mai putin de nota 10. Stiam deja cum e la AI in Bulgaria, stiam deja cum e la Arabela ("sora" din lantul Grifid) dupa 2 sejururi acolo si prin comparatie stiam si cum e; a AI la greci, despre care toti spun ca e mai slabut... Ete ca la Bolero putem spune ca la UAI e mai putin bine decat la AI in Corfu.

Sa detaliez, pentru a nu se intelege ca e rau. Nu e, doar ca sincer ma asteptam la mai mult si mai ales ai mei se asteptau sa fie "wow" ca de ani de zile le spuneam ce bun e hotelul...

Am ajuns in jur de 12, am fost primit cu sampanie, dar ni s-a spus ca nu e inca gata camera si ca trebuie sa mai asteptam.

Am parcat masina unde mi-au indicat (in parcarea din spate de la Vistamar), am inteles ca exista si o parcare subterana la acelasi pret (20 leva pe zi).

La 2 fara 10 am intrebat eu daca e gata camera si ni s-a dat imediat... Nu am primit in corpul principal ci in unul de sus, penultimul, asa ca trebuia sa urcam cateva trepte. Ne-au adus insa ei bagajele asa ca macar nu ne-am chinuit cu acelea.

Camera ok, spatioasa, curata... (bine sa nu va uitati in spatele TV ca sunt paianjeni :)). Prosoapele cam mirositoare, la fel si sifonierul... am avut neplacuta surpriza ca dupa cateva zile hainele sa fi prins miros de statut :(. Minibar gratuit cu 2 ape, 2 beri, 1 pepsi (groaznic) si 1 mirinda (ok) pe care ti le completau zilnic in functie de ce consumai.

La TV erau 2 posturi romanesti TVR international si PRO TV international, ambele cu niste programe de iti doreai sa stii ruseste sa te uiti la altceva.

In hotel predominau nemtii, la concurenta cu rusii, dar erau si polonezi, francezi si desigur romani. Toti insa ok, nu au fost deranjanti, fara tipete, betii sau altele, majoritatea fiind familisti.

Piscina de jos e ok, cu intrare treptata. Cea de sus e mai mare, incepe de la 150 cm asa ca majoritatea cu copii stateau la cea de jos. Mai exista una cu tobogane mici pt copii si aquaparcul (pt care trebuie sa cereti bratara separata de la receptie). noi ue le-am folosit, primul pt ca erau pt copii mai mici, al doilea pt ca erau prea mari toboganele :).

La masa la restaurnatul principal trebuie sa astepti sa fi asezat la masa. Nu stiu daca sa trec la bune sau la rele chestia asta... Poate fi elegant, dar uneori era o coada aiurea la usa de te simteai prost daca erai in restaurant, parca te grabeai sa termini ca se uitau cei de afara la tine...

Ce ma face sa nu ii dau nota 10 totusi:

- mancarea limitata. NU m-am dus pt mancare, dar nu prea aveai ce alege :(. Faceam ce faceam si reveneam la clasicii cartofi prajiti care ne-au adus un plus de kg la intoarcerea acasa. Din principiu nu ma ating de salatele lor in care refolosesc legumele si pastele ramase de la mesele anterioare. Gratar de pui am avut doar in 3 zile la final. In rest erau numai bombe calorice: pizza, paste si cu alte chestii pe care nu le puteai manca: chiftele, carnati din diverse amestecuri. Am mai avut intr-o seara ceva friptura de porc uscata rau si o data friptura de vita care era tare :(. Ce erau fff bune: branzeturile si fructele.

- animatia slaba rau de tot! o fi ca era final de sezon (desi statiunea si hotelul erau pline) nu stiu, dar copilasii aia erau paralel rau cu ce inseamna animatia. Plus ca au aceleasi cantecele (si tricouri) de erau si in 2006...

Per total, nu e un hotel rau, nu e de evitat, e mai mult decat ok dar mai putin decat ma asteptam eu... care repet, eram sigura ca ii voi da nota 10.

PS: uitasem sa mentionez albinele. E plin!! niciodata nu am avut o asemenea invazie la mare de albine, nu puteai manca de ele, nu puteai bea, trebuia sa ai in permanenta grija la ele atat la hotel cat si la plaja. Pe sotul meu l-a intepat una chiar pe marginea bazinului. Si la plecarea spre casa intrase una si in masina. Nu are desigur legatura cu hotelul, doar ca mi s-a parut ca trebuie amintit, chiar au fost un factor stresant.

Trimis de camelot in 08.09.15 16:00:46
Validat / Publicat: 08.09.15 17:29:03
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Arabella - Nisipurile de Aur; Sol Nesebar Palace

VIZUALIZĂRI: 3395 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (camelot); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P07 In ultima seara am avut cina de gala. Diferenta fata de serile normale era ca ne asezasera afara si ca era un sortiment de mancaruri mai aspectuoase, dar cu doar mici variatiuni fata de meniul obisnuit

Marchis1987
    [11.08.16 10:21:12]

Buna imi puteti spune daca apa in piscina pt copii este calda? noi ori pe unde am fost in Bulgaria apa era foarte rece in piscine, de plaja nu povestește nimeni nimic are plaja lui proprie? multumesc

Marchis1987
    Alte impresii din această RUBRICĂGrifid Bolero Hotel: