Kaliakra Superior Hotel

DIN Iasi
înscris/ă în 07.09.15
JUL-2015
+ COPII: 2 -- varsta: 3,7

A treia oara la Kaliakra Superior!

Este al treilea an in care am venit la Kaliakra, dar e pentru ultima data. Diferentele de la an la an au fost vizibile: serviciile au fost mai proaste fata de anii anteriori, insa ca pret chiar mai scump. Deci, ca diferente de servicii au fost asa:

- pernutele sezlongurilor se plateau 2 leva de sezlong/zi (in cei 2 ani petrecuti in urma au fost gratuite);

- apa de baut nu mai era la discretie. Pe mine asta m-a deranjat mult. In anii trecuti erau frigidere pe fiecare palier cu peturi de apa de 0,5l sau 2 l. Anul acesta erau doar dozatoare unde mergeai cu paharelul sa iti iei apa sau daca erai intelept si iti pastrai un pet de apa consumat pe drum, mergeai si faceai un refill la dozator sa nu faci 10 drumuri intr-o zi. Mi se pare injositor pentru un hotel de 4-5 stele sa nu iti ofere o sticla de apa.

- barul de la piscina nu mai era nonstop. Dupa ora 23, bauturile erau contra cost. Daca aveau clienti, mai stateau si chelnerii, dar cum nimeni nu dorea se inchidea.

- cocktail-urile in anii trecuti erau incluse in pretul cazarii. Anul acesta doar 4 tipuri erau gratuite, restul pana la 15 la numar erau contra cost, intre 4-4,5 leva.

- cu privire la mancare, s-a observat o mica diminuare in sortimente, dar oricum aveai de unde alege. Ce am observat intradevar e ca la micul dejun, in anii trecuti, aveau diferite sortimente de fructe deshidratate (smochine, caise, curmale), seminte crude (se floarea soarelui, dovleac). Anul acesta in afara de nuci (cam rancede), alune crude si stafide nu am vazut.

- atitrudinea chelnerilor a fost aceeasi. Chiar am primit intrebari ca ce dam comanda de cate 2-3 pahare de bauturi (luam si pentru cei din grup), nu ne ajunge 1 pahar?

- in camere nu am ce zice, se facea curat in fiecare zi, se schimbau si lenjeriile/prosoapele. Aici nu au fost probleme.

- spectacolele de seara au fost mult mai rasuflate. Am observat ca a mai plecat din personalul trupei.

In mare a fost in regula, dar aceste maruntisuri pe mine m-au pus pe ganduri si la acest pret + motorina cu siguranta gasesc in alte statiuni conditii mai bune.

Numai bine,

Irina T

Impresii încărcate de irinat in 07.09.2015 12:14:43

Validat / Publicat: 07.09.15 14:03:23

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în BULGARIA. A mai fost în/la: Kaliakra

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (irinat); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  6750 PMA (din 10 voturi) nota2

[07.09.15 14:02:52]

@irinat: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

- - -

Câteva fotografii de pe acolo ar fi mai mult decât bine-venite... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew.php?id=920

- DanielG&Family
[07.09.15 15:25:30]

Buna"- "@irinat"! Am citit astfel de comentarii despre Kaliakra, am si prietei apropiati care au frecventat ani la rand acest hotel foarte bine cotat in trecut. Pacat, cred ca si acesta e in cadere libera. Noi am fost in acest an la Club Hotel Riu Helios Paradise vezi impresii. Recomand acest hotel fiind unul nou (deschis in 2015) foarte curat si cu servicii de calitate.

Vacante minunate!

Daniel