ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.09.2015
ÎNSCRIS: 25.07.15
AUG-2015

Nici nemulțumit, nici mulțumit

On Plonge, Constanta - locatie frumoasa, pacat de servire

Anul acesta am recidivat si am fost din nou in aceasta locatie. Locatia este frumoasa cu mobilier modern, pozitionata in portul Tomis cu terasa langa mal, o sala fara geamuri la parter si etaj (nu am stat la etaj).

Pe terasa, cu toata rabdarea, nu am avut sanse sa prindem o masa, asa ca am optat pentru sala de la parter unde am gasit fara greutate o masa.

Meniul bogat, diversificat si pentru clasici si pentru cei cu pretentii. Dupa ce am primit meniul a aparut prima surpriza: nu aveau tot ce era scris in meniu (meniu pentru copii).

Dupa ce am aflat ce aveau disponibil am comandat la o doamna care avea doua viteze: incet si pe loc (lucrul asta l-am aflat ceva mai tarziu). Am rugat-o sa ne aduca berea inainte (pe ce caldura era ne prindea bine). Dupa aproximativ 30 min am reusit sa primim berea, care era, cred scoasa atunci cand am comandat-o.

Dupa inca aproape jumatate de ora, cand rabdarea se cam terminase, am primit in sfarsit si ceea ce comandasem cu o ora in urma.

Mancarea a fost gustoasa si suficienta cu o prezentare frumoasa iar desertul delicios.

Ca sa evitam asteptarea si la nota de plata, am platit direct la bar (se poate plati si cu card). Nota de plata de 179 ron pentru 6 persoane (4 adulti si 2 copii). Preturile nu sunt nici mari si nici mici (atentie la peste pretul pe meniu este la 100 grame dar un peste este 200-250 grame).

Sincer nu stiu daca sa recomand sau nu aceasta locatie.

Cred ca pana la urma o recomand, dar sa va inarmati cu rabdare si sa nu veniti prea infometati.

PRO: locatia (mai ales daca prindeti loc pe terasa), mancarea buna

CONTRA: servire cu intarziere, ospatari insensibili (sau aceasta doamna e singura care nu i-a pasat ca doi copii asteptau la ora pranzului trecand nepasatoare)

P. S. Un lucru interesant care l-am observat: restul restaurantelor din zona aveau locuri libere la discretie, doar aici era plin.

Trimis de sdragos24 in 06.09.15 19:29:46
Validat / Publicat: 06.09.15 21:52:08
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în CONSTANȚA.

VIZUALIZĂRI: 1772 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (sdragos24); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P04 Inca mai asteptam

sdragos24