Descoperă zona Padina [şi împrejurimile]

înscris/ă în 08.02.10
AUG-2015

Zona frumoasa

Urmare de aici

Padina nu mai e demult un loc unde sa ajunga numai muntomani. Este o zona unde poti ajunge cu orice mijloc de transport de la pas la rulota.

Sunt doua rute, una fiind mai mult asfalt am preferat-o chiar daca am ocolit cheile tatarului.

La Padina se poate lua masa la patura, la cabana sau la hotel pestera.

Peisajul este frumos, se vede platoul, iar locul este un fel de poiana incorjurata de o padurice de conifer si un punct turistic important pentru traseele din zona.

Se poate campa (nu stiu daca e vreo taxa), in cursul saptamanii era loc si destul de liniste.

Se poate merge la Pestera Ialomitei sau urca pe platou in diferite locuri.

Merita vazuta zona!

Impresii încărcate de comisarul in 03.09.2015 09:45:26

Validat / Publicat: 03.09.15 10:17:25

VIZUALIZĂRI: 1964

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (comisarul); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  450 PMA (din 1 voturi) nota2