ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.09.2015
JUL-2015

Sub orice critică
Extrem de nemulțumit

Mult, mult sub asteptari

In urma cu 10 luni ne-am cumparat bilete pentru luna august 2015 la Hotel Potos, hotel cu recenzii cum rar intalnesti. Din pacate la acest hotel a fost valabila zicala: "La pomul laudat sa nu te duci cu sacul".

Eram pentru a 7-a oara in Grecia si, spre marea noastra dezamagire, a fost cea mai slaba locatie intalnita (hotel inghesuit intre alte cladiri, cu terasa plina de pisici, preparate culinare extrem de putine, la desert doar fructe si acestea daca aveai noroc deoarece se terminau in jurul orei 20.00 desi masa se servea pana la ora 21.00).

Despre personal ce sa zic, curatenia in camera se facea dupa-masa pe la orele 14,00 - 15,00, ore extrem de "potrivite", nu?

Camera noastra a fost cu vedere spre curte si, in fiecare dimineata (exceptie sambata si duminica), in jurul orei 6,00, venea masina pentru a ridica containerele de gunoi, ce sa mai zic, nu ne mai trebuia ceas desteptator ca se facea un vacarm care trezea si mortii.

Despre Dl Aris ce sa zic, patronul tipic, nici mai bun nici mai rau decat altii, insa l-am auzit intr-una din zile tipand ingrozitor la o doamna in varsta din staff-ul hotelului, probabil mama Domniei Sale, lucru care nu prea cred ca a fost pe placul turistilor.

Camera si baia erau frumoase insa total nefunctionale: dulapul nu avea etajere, iar in baie nu era loc pentru suportul uscatorului de par.

Imi pare rau ca n-am gasit punctele "forte" ale acestui hotel (desi am stat 10 zile) insa insula Thassos merita vizitata, este frumoasa, exotica, cu plaje de vis si nu uitati, daca ajungeti in Thassos - Potos, popositi la Taverna Irene unde veti intalni o MARE DOAMNA, romanca noastra OTILIA, pe care o imbratisez cu drag si careia ii transmit cele mai alese ganduri.

Trimis de Diuta in 02.09.15 22:04:24
Validat / Publicat: 03.09.15 00:00:42
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Corfu, Zakinthos, Haikidiki, Riviera Olimpului

VIZUALIZĂRI: 2324 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Diuta); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmasterX [03.09.15 00:00:01] »

@Diuta: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii de pe acolo ar fi mai mult decât bine-venite... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew.php?id=11907

• Alte impresii din această RUBRICĂPotos Hotel: