Unde mâncăm în zona Piatra Neamț?

31.08.2015
Avatar pingo_doce
DIN Piatra Neamț
înscris/ă în 03.05.11
AUG-2015

încărcat de pe telefon!Restaurant Berăria Nenea Iancu

Beraria Nenea Iancu

Am ajuns si la Beraria restaurant Nenea Iancu. Interiorul restaurantului este unul deosebit, nu am mai vazut asa ceva. Terasa este simpla cu mese si scaune.

Tot timpul dupa amiaza este aglomerat. Se serveste si mancare aici. Bere se gaseste doar marca Nenea Iancu la sticla si halbe, chiar si de 1 l.

Personalul este dragut, iar servirea relativ rapida, depinde cat de aglomerat este acolo. Noi am aju s duminica seara si doar o masa era libera.

Bere la halba nu mai era ci doar la sticla, celebra marca Nenea Iancu. Am baut si eu bere sa intru in peisajul specificului terasei. Nu am mancat nimic, desi produsele servite aratau exact ca in meniu.

Recomand aceasta berarie Nenea Iancu.

Impresii încărcate de pingo_doce in 31.08.2015 11:30:30

Validat / Publicat: 31.08.15 12:53:37

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (pingo_doce); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  450 PMA (din 1 voturi) nota2

- Qvadratvus
[22.06.16 23:54:31]

Reclamă

- lidiasi
[19.10.18 18:12:30]

Si noi am fost acolo anul acesta, in august, chiar de Sf. Maria. Fiind vara am preferat terasa. Inca nu se aglomerase.

Am ocupat 2 persoane o masa mai mare si am fost intrebate de cel putin 2 angajate daca mai asteptam si pe altcineva. Daca nu, trebuia sa eliberam acea masa pentru ca "se va aglomera". Da, asteptam inca alte 3 persoane, deci "ne-am incadrat".

Vis-a-vis de timpii de preluare comanda si adus mancarea si bautura totul a fost bine. Doar ca s-a adus o portie mai putin, am cerut o bere, o apa si 2 pahare si a adus doar unul (si imi tot zicea ca asa am spus eu).

In fine... am comandat peste la gratar cu mamaliguta si mujdei (recunosc ca a fost bun) si o pizza family (care inseamna o pizza lunga de peste jumatate de metru cred si care era o combinatie de 4 tipuri de pizza). A fost gustoasa si suficienta pentru grupul nostru care cuprindea si 2 copii. Mi-a placut mult acest tip de oferta.

Gustul bun al mancarii, atmosfera draguta — si interiorul arata bine, inclusiv toaleta e ok - lucru important :), preturile nu chiar cele mai mari (dar nici mici) si pozitionarea in centrul orasului ma fac sa imi doresc sa revin aici de cate ori se va ivi ocazia.

[19.10.18 19:47:21]

@lidiasi: Ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

Daca doreşti, copiază textul de mai sus şi reincarcă-l - cu eventuale ajustări, completări etc - folosind linkul ADAUGĂ IMPRESII NOI

pagină generată in 0.0812242031097 sec