Unde mâncăm în 2 Mai?

înscris/ă în 10.06.15
AUG-2015

Restaurant La Dinamo

La Dinamo

Am fost cazata la aceasta pensiune, in luna august. In primul rand m-a atras curtea mare, cu multi pomi, umbra, si loc de joaca pentru copii.

Sa incep cu micul dejun. Din pacate, se servea destul de tarziu, pe la 8,8 si ceva. Pana mancam si ajungeam pe plaja, era aproape 10. Asta a fost un motiv pentru care am ales sa nu mancam micul dejun acolo. Dar, se puteau servi omlete de mai multe feluri, oua ochiuri, telemea, cascaval, sunca, ceai, unt, lapte, gem, miere... Pentru cei cazati la pensiune, exista si bucatarie, unde se poate prepara micul dejun.

La pranz se puteau servi mai multe ciorbe, foarte bune si accesibile ca pret, intre 8 si 11 lei.

Felul 2 la fel, foarte bun, aveai din ce sa alegi, era si mult peste, foarte bun, cu tot cu garnitura si cu mujdei.

Portiile mari, ca de abia puteai manca.

Papanasii sunt foarte buni, din pacate alt desert nu au.

Preturile foarte bune.

Servirea a fost ok, se putea si mai bine, ma refer la o chelnerita, care poate a avut o zi mai proasta... Pentru ca in alta zi, a fost mai ok. Cateodata asteptam cam mult la masa, ca sa mi se ia comanda... Dar mancarea venea repede, nu asteptam mult.

Mi-a placut aceasta terasa pentru ca tot timpul era umbra si racoare. Sa nu uit spatiul de joaca pentru copii, unde copiii s-au jucat in voie, iar noi am stat linistiti la masa. Pentru o familie cu copii, zic eu ca e un mare plus.

Impresii încărcate de Ramonella in 31.08.2015 11:20:45

Validat / Publicat: 31.08.15 12:42:20

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Ramonella); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  1800 PMA (din 3 voturi) nota2
  • Ai fost acolo? - Scrie impresii DE CĂLĂTORIE
  • Dorești să întrebi/discuți ceva legat de impresiile postate de Ramonella? - folosește rubrica Ecouri (mai jos)

[31.08.15 11:56:29]

@Ramonella - fiind vorba de un restaurant acorda te rog si o nota pentru: BUCĂTĂRIE ŞI MASĂ:

- Ramonella
[31.08.15 12:20:56]

@webmaster25 - Nota 9. Nu stiu unde sa trec nota :)

[31.08.15 12:28:08]

@Ramonella - Am editat noi. Pe viitor, pana la validarea impresiei pot folosi butonul EDIT IMPRESII sa faci orice modificare sau adaugare vrei.

- Ramonella
[31.08.15 12:30:09]