Pensiunea Yuppy Du (unitate neclasificată)

31.08.2015
Avatar ady87avr
DIN Alba Iulia
înscris/ă în 31.08.15
JUL-2015
130 Ron

Nu recomand pensiunea YUPPY DU

NU RECOMAND ACEASTA PENSIUNE!!!

Am facut rezervare prin telefon cu o saptamana inainte, am sunat si cu o zi inainte sa plecam sa fiu sigur de rezervare, mi s-a confirmat ca totul e ok.

Am batut 450 de km, ca apoi sa mi se spuna ca au dat camera si nu mai au locuri disponibile.

Nu am primit nici macar un telefon sa mi se spuna ca nu mai au camere sa stiu sa nu mai merg pana acolo, nu au incercat sa ma indrume spre alta unitate de cazare, nici macar scuze nu am primit.

FOARTE FOARTE FOARTE NESERIOSI!!!

NOTĂ: Operatorul acestei destinații (proprietarul, administratorul etc) a scris un răspuns / drept la replică referitor la aceste impresii

Impresii încărcate de ady87avr in 31.08.2015 09:58:25

Validat / Publicat: 31.08.15 11:43:52

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (ady87avr); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  0 PMA (din 0 voturi) nota2

[31.08.15 11:39:05]

AmFostAcolo nu recomandă rezervările "verbale" și nu sprijină plângerile referitoare la nerespectarea unor astfel de rezervări. Vezi prevederile punctului 1. B. 11 din Regulament, detaliate pe larg pe blog.

Dacă puteați dovedi rezervarea prin orice document (de exemplu prin emailurile schimbate cu proprietarul) - cu totul alta era situația. Iar dacă ați fi plătit avans și rezervarea nu era respectată - unitatea de cazare în cauză ar fi fost inclusă pe Lista neagră AmFostAcolo!

Evident, textul de mai sus nu este acceptat spre publicare ca articol distinct - este publicat ca review doar temporar (şi fără note), până la apariţia unui alt set de imrpesii dina ceeaşi destinaţie (când acesta apare, recomandările de mai sus vor fi mutate ca ecou acolo)

[31.08.15 11:46:19]

pt conformitate: Mutat în rubrica "Pensiunea Yuppy Du [Eşelniţa], CLISURA DUNĂRII" (nou-creată pe sait)

- pens.yuppydu
[31.07.16 16:42:28]
NB: este (sau a fost) reprezentant al unității

Regulamentul de pe site-ul pensiunii este CLAR! Rezervarea se face doar pe baza de AVANS! Nu rezervam camere la telefon! Avansul este pur si simplu un contract intre pensiune si Client. Si noi nu am confirmat absolut nimic! Noi spunem intotdeauna turistilor ca, in cazul in care Dvs nu achitati un avans, camera nu poate fi rezervata! Daca Dvs ajungeti la noi, iar camera este disponibila, atunci bineinteles va oferim serviciul de cazare, daca nu,

Imi pare rau! Daca Dvs ati fi fost cu adevarat interesat, ati fi avut timp si era usor sa mergeti la posta/banca si sa faceti un mandat postal respectiv un ordin de plata. Asa erati siguri ca si camera era rezervata.

Si daca pana la urma, cum spuneti Dvs, camera nu era disponibila, aveati tot dreptul la reclamatii!

Deci va rog pe Dvs TURISTI sa faceti rezervarile cum trebuie. Iar eu, in ceea ce ma priveste VA RECOMAND Pensiunea Yuppy DU pentru ca noi suntem FOARTE SERIOSI si dorim sa fie serios si clientul care vine la noi!

Multumim pt Intelegere. Pensiunea Yuppy DU!

[punctaj crt ecou: 50 (pma.std) + -1 PMA1 (din 1 voturi)]

Dacă aveți cont pe AmFostAcolo, vă puteți autentifica mai jos

• Un sejur placut; recomand (Aug.2017) - punctaj satisfactie: 9.00 (scris in 09.09.17 de popa-raz din CRAIOVA) - RECOMANDĂ
  • Nu recomand! (Aug.2017) - punctaj satisfactie: 1.00 (scris in 19.08.17 de Omulnegru din BUCUREşTI) - NU RECOMANDĂ
  • Nu recomand!!! (Jul.2017) - punctaj satisfactie: [fara note] (scris in 17.07.17 de crs88 din ARAD)
  • Mai bine nu (Aug.2016) - punctaj satisfactie: 2.94 (scris in 29.08.16 de Miram din CRAIOVA) - NU RECOMANDĂ
  • Recomand (Aug.2015) - punctaj satisfactie: 8.80 (scris in 26.10.16 de Manuel U din CRAIOVA) - RECOMANDĂ
  • INFO:

pagină generată in 0.689362049103 sec