ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.08.2015
AUG-2015

Foarte nemulțumit
Extrem de nemulțumit

încărcat de pe telefon!

Panoramic view [Kalamitsi]... sau cum sa nu fie

buna ziua... Inca suntem in vasiliki... articolul e scris la cald dar cu siguranta fara resentimente... adevarul gol... sau cum se poate strica in concediu...

dupa o zi exceptionala la porto katsiki special am mers cu familia la aceasta taverna batand 25 km pe o caldura numa numa... cu toate impresiile pozitive nu gandeam altceva.

acest mult laudat ospatar S... nici buna ziua nu a dat mormaind ceva pentru el insusi... in fine speram altceva cand auzi graiul romanesc...

am comandat la alt coleg sau patron ce o fi lamb chops si chichen grill

dupa o asteptare nemeritata fiind 2 mese ocupate si a noastra ni se aduce comanda ambele feluri cu cartofi prajiti in conditiile in care nu apareau in meniu...

domnule S... spune-i matale la bucatarul ala ca suntem in grecia nu la KFC... exista si mushrooms sau risoto... langa friptura.

sau mergeti in metsovo sa vedeti cum se mananca si cum se serveste...

cam cat ar trebui sa fie nota ca sa beau APA... da APA simpla cum se da in grecia la carafa nu la pet...

pacat de panorama... si ca final sa treci si la alte mese unde se vorbeste romaneste nu doar la cei care au mai fost acolo si probabil au fost generosi...

respect amfostacolo... vacante placute

Trimis de Cesere in 26.08.15 23:44:09
Validat / Publicat: 27.08.15 08:46:07
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

VIZUALIZĂRI: 3231 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Cesere); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

Bogan Ionut
[10.03.16 22:43:42]

Nu am inteles nimic din descrierea dvs.

Daca tot va pierdeti timpul faceti~l sa conteze...

[27.05.16 15:01:26]

@Cesere - Buna ziua numele meu este Silviu ospatarul care lucreaza la PANORAMIC VIEW Cred ca sunt dator cu cateva rectificari MAJORE

Dupa descrierea dumneavoastra reiese ca a ti fost la noi si eu nu v am bagat in seama bolborosind ceva Acel ceva ce am bolborosit a fost un calduros hello sau Welcome to our restaurant in romana se traduce buna ziua sau bine a ti venit in restaurantul nostru va spun acest detaliu pentru ca inteleg ca nu stapaniti limba engleza la perfectie

Comanda dumneavoastra se pare ca a fost luata de colegul meu daca doreati sa va serveasca silviu trebuia doar sa i transmiteti ospatarului ca sunteti din romania si vreti ca eu sa vin la masa eu unul nu sunt Nostradamus si nici nu citesc in boghi

Sa mergem mai departe deja incepe sa devina amuzant... oare ce inseamna o asteptare nemeritata? ... precizati va rog nu de alta dar comanda dumneavoastra a durat 15 minute sa punem raul in fata poate 20 min dar nu mai mult si sa va spun si de ce Gratarul care il avem este pe gaz si carbuni in acelasi timp si se incinge in jur de 2 minute iar preparatul pe care il pui pe gratar oricare ar fi el peste carne sau vegetale dureaza in jur de 10 minute dragul meu domn

Referitor la garnitura a ti primit cartofi prajiti proaspeti nu congelati sa subliniem acest detaliu si la KFC tot proaspeti sunt? ma indoiesc

Majoritatea oamenilor care merg la restaurant cel putin o data pe an si comanda un fel 2 intreaba daca are sau nu are garnitura mancarea pe care a comandato Daca nu are comanda separat Daca are si nu i comvine garnitura o schimba La panoramic view exista optiunea sa schimbi garnitura Felul 2 poate veni cu cartofi prajiti, orez, salata verde, rosii castraveti ceapa paste, si daca nu este aglomerat si avem timp chiar si legume la gratar simplu si la obiect OF OF OF Incepe sa devina si mai penibil Ca la gradinita...

Ati comandat apa nu? omul ti a adus o sticla cu apa daca cereati apa de la robinet i ti aducea apa de la robinet si cu siguranta nu o plateati

Habar nu am ce v au facut sau ce v au dat cei de la metsovo de a ti fost atat de satisfacut poate acolo sunt mult mai serviabili

Referitori la romanii care vin in lefkada sunt foarte bucuros ca au inceput sa vina in numar asa de mare si cum am ocazia sa i intalnes in oras pe drum la plaja la noi in restaurant intodeauna am intrat in vorba cu ei si i am ajutat cu multe informatii pe care nu le stiau referitoare la plaje locatii de vizitat traditiile lor si viata pe care o traesc ei aici

In concluzie chiar nu am inteles frustrarea dumneavoastra de fapt nu am inteles nimic pentru ca ce ati scris totul absolut totul a fost eronat si nu de alta dar duceti oamenii in eroare domnule draga

Va doresc numai bine iar daca am mintit eu cu ceva sa ma bata DUMNEZEU

emely
[27.05.16 20:01:22]

@Cesere - Buna ziua, sunt extrem de socata de cele scrise de dumneavoastra.

Acel ospatar S... care de fapt se numeste Silviu este o persoana foarte sociabila, respectioasa si care a incercat sa faca sederea noastra acolo cat mai placuta.

Noi am fost cazati acolo si nu am decat cuvinte de lauda de la conditiile in camera pana la serviciile care au fost oferite.

Mancarea a fost extrem de buna cum reiasa si din fotografiile atasate de mine in review despre Panoramic View Studio

Nu este frumos sa denigrati un om cu care nici nu ati vorbit din cate reiasa din comentariul domnului Silviu.

Pe aceasta cale rog utilizatorii care citresc ce ati scris sa nu ia in seama cele relatate de dumneavoastra.

O zi frumoasa!

relugrigo
[01.06.16 11:27:10]

@silviutepelus - Salut Silviu. Noi am fost la tine in 2014 si nu am decat o parere de rau... ca te-am vizitat doar o data.

[02.06.16 21:00:44]

@relugrigo - multumesc frumos inseamna foarte mult pentru mine cele spuse de dumneavoastra

[02.06.16 21:15:13]

@emely - multumesc pt aprecieri

monte29
[18.06.17 05:57:50]

@silviutepelus: Stii cum e vba cine se scuza se acuza, nu inteleg de ce la orice critica despre Lefkada te bagi in seama ca sa o aperi. Cand o sa mori o sa iti construiasca cineva statuie acolo? Accepta si critica dar si parerile personale ale altora, nu te mai da smardoi. Mi-ai aratat educatia ta cand m-ai jignit pe mine, doar pentru ca am zis ca nu imi place mancarea din Grecia. De la prima impresie am mai fost in 3 statiuni din Grecia si anume in Parga, Mikonos si Zakinthos si parerea mea despre mancarea lor a ramas la fel si anume ca nu imi place. Preturile is comparabile cu cele din Franta, Italia si Spania tari in care am fost, dar ca si calitate si gust nu se pot compara niciodata. Review uri nu o sa mai fac pentru ca va treziti toti [...] sa aruncati cu noroi in cineva doar pentru ca are o parere diferita de a voastra.

[19.06.17 11:50:30]

@monte29: Foarte bine punctat domnul meu drag aveti dreptate in privinta celor care arunca cu noroi. Avem un caz mai mult decat evident citind rew domnului Cesere. Daca primesc critici la adresa mea sau la locatia la care lucrez eu unul le vad constructiv pentru ca doar asa putem deveni mai buni V-am lasat un ecou pe rew pe care l-ati scris si cred ca am fost destul de clar ca nu v-am jignit cu absolut nimic din contra am fost de acord cu dumneavoastra Cu smardoiala ce sa zic... sunt nascut in Braila mai exact cartierul Brailita o am in singe nu are rost sa comentez Preturile intradevar nu se compara cu romania si nu ai cum sa le compari dar din punctul meu de vedere produsele pe care le cumperi din grecia sunt mult mai sanatoase si gustoase (legume fructe carne s. m. d) Eu unul inca nu am auzit in masmedia ca produsele de carne legume fructe ar fi injectate sau date cu ceara ceea ce reflecta si varsta pana cand traiec ei 80 90 de ani Una peste alta ei mananca mult mai sanatos decat noi

[28.11.17 08:40:51]

Mutat, la reorganizare, în rubrica «Unde mâncăm? Taverne în Agios Nikitas» (nou-creată, între timp, pe sait)

Bogan Ionut, emely, monte29, relugrigo, silviutepelus
Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm? Taverne în Agios Nikitas: