ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.08.2015

Foarte nemulțumit
Sub orice critică
Sub orice critică

Dezamagire totala

Clasificarea de 5 stele pentru acest hotel este mult exagerata, nivelul real fiind cam de 3 stele in Romania.

Prima noapte de cazare mi s-a facut intr-un bungalou la demisol. Dupa o discutie cu seful de la receptie am fost mutati intr-o alta cladire la etajul 1.

Informatii importante - internetul nu functioneaza, semnalul la telefon se pierde, cablul TV are 16 programe, in special nemtesti si rusesti, seiful este din epoca de piatra.

Eu am platit varianta all inclusive, dar nu am avut in camera nici macar o sticla de apa, bauturile de la bar sunt doar in varianta autohtona, sucurile sunt doar de la dozator, fresh-ul de portocale se plateste.

Mancarea este mai mult cruda si foarte limitata: exista doar supa de legume, carnea este mai mult fiarta decat pregatita in alte forme, shaorma este obtinuta cu greu si mai mult cruda, partea cea mai dureroasa este ca produsele care sau terminat se inlocuiesc doar daca insistati la ospatar.

Meniul "a la carte" este tot cu autoservire si identic cu cel din sala mare.

Pe plaja sezlongurile se ocupa doar de primii treziti, acestea fiind insuficeiente pentru capacitatea hotelului.

In camera se face curatenie doar de suprafata, iar halatele de baie se schimba la solicitare expresa.

Excursiile sunt foarte scumpe- exemplu - aproximativ 800 euro doar pentru deplasare pana in Insula Santorinii

Trimis de MihaiA in 26.08.15 20:55:25
Validat / Publicat: 27.08.15 05:05:35
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Sithonia si Porto Caras

VIZUALIZĂRI: 2964 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (MihaiA); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[27.08.15 05:04:23]

@MihaiA: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

=

Câteva fotografii de pe acolo ar fi mai mult decât bine-venite... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew.php?id=9288

dianabzs
    [27.08.15 17:30:06]

800 de euro pentru cate persoane in excursia din Santorini? la pretul asta iti iei sejur acolo.

MihaiAAUTOR REVIEW
    [28.08.15 17:33:11]

@dianabzs - pentru 3 persoane

adrian flori
    [06.11.16 21:23:03]

Am lucrat o perioada de aproape 3 luni in acest resort

Buna ziua, dragi romani, am lucrat prin intermediul unei firmei de turism (cea mai mare din Romania) in acest loc, pe o perioada de aproape 3luni.

Impresiile mele sunt urmatoarele:

1. cazarea pentru cei care lucrau (veniti din toata Europa), foarte proasta, dormeam intr o bucatarie improvizata la niste case ale unor greci - cu care avea contract hotelul. Bine cei care erau favorizati, cum se intampla ca peste tot - care aveau cei mai multi turisti (rusii si polonezi)

2. Mancarea nu excela la nimic. In aceasta perioada doar o zi a fost mancare cu specific grecesc - in rest mancare internationala.

Noi angajati mancam la subsol, un loc impropriu destinat mancarii, ca de nu exista spatiu in restaurantul de 5 stele si pentru noi, doar pentru turisti!

3. Tot resortul arata ca de 2 stele, cu tobogane ruginite, piscine pline de nisip si par de la turisti.

4. nu se spala deloc zilnic fundul tuturor celor 4 piscine.

5 Seful animator tunisian de origine, se comporta urat cu angajati.

6. Nu aveau costumatie pentru barbati in incinta hotelului.

7. Incinta hotelului, canapelele din materiale prost, accesoriile decorative nu aratau ca de 5 stele.

8. Nu aveau imprimanta color la 5 stele, iar calculatoarele erau niste vechituri.

9. Managementul hotelului, nu se ocupa de angajati sa aiba tot ce le trebuie sa si poata desfasura activitatea zilnica, ii durea in fund... ca peste tot.

10. Masinile care strangeau saci de curateniei erau niste vechituri din anii 90.

11. Hotelul avea "wi fi", dar fiind 1300 de camere de turisti, dura cam 30minute sa incarci o fotografie, iar toti turisti aproape plateau intre 20-50euro pentru a avea banda in camera mai lata.

dianabzs, MihaiA
    Alte impresii din această RUBRICĂMitsis Rinela Beach Hotel [Kokini Hani]: