ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 25.08.2015
ÎNSCRIS: 28.03.15
AUG-2015

Surpriză. Hotărâți singuri...

Este al 6-lea an de cand ne petrecem concediul in diferite statiuni de pe litoralul vecinilor nostri bulgari.

Anul acesta, dupa ce anul trecut am fost in Sunny Beach la hotel Evrika Beach, am ales Hotelul Ralista Superior Aqua Club din Albena.

Drumul din Bucuresti pe A2, Agigea, Vama Veche, Albena cu plecare la ora 08.00 s-a desfasurat fara probleme de trafic (celebrele ambuteiaje la..., sau la...) probabil si pentru ca am plecat marti

Am ajuns la hotel in jurul orelor 12.00, receptionera primindu-ne cu zambetul pe buze, oferindu-ne bratarile si invitandu-ne sa servim masa de pranz, urmand sa primim camea la orele 14.00 (de mentionat ca noi am refuzat camera deja pregatita pe motiv ca se afla la parter).

Impresii generale : camera: mica dar curata, aerisita, mobilier nou, LCD, frigider, aer conditionat, termopan si plasa de tantari, wireless gratuit. Parola o obtineti de la receptie.

masa : pentru toate gusturile (se poate observa si aici)

piscina : mare, curata fara prea mult clor, apa calda, sezlonguri si umbrele destule

plaja : de remarcat ca este cam departe, dar spre surprinderea noastra se ajunge acolo cu un autobuz pus la dispozitie de hotel (are statie in fata hotelului si traseul dureaza 6 minute pe ceas). Chiar si la ora 10.00 veti gasi sezlong si umbrela libera. Apa marii curata si calda in aceasta perioada (fara alge, gandacei intepatori, mucuri de tigara, servetele, etc)

De facut o mentiune speciala pentru restaurantu RAI, aflat la 4 m de plaja. Se deschide la orele 11.00 si se poate servi o pizza delicioasa, bauturi reci alcoolice sau racoritoare, inghetata. La orele 12.00 se serveste masa de pranz, indestulatoare pentru oricine, feluri diverse. Daca exista persoane ce nu mai doresc sa se intoarca la hotel pentru masa de pranz, aici pot manca bine, atat adultii cat si copii de orice varsta. Intr-adevar la ora 11 era coada la pizza si inghetata, dar pe la 11:45 nu mai era aproape nimeni.

Hotelul asigura intarea gratuita la Aqua Park - Aqua Mania, aflat gard in gard cu acesta. programul este inte orele 10.00 - 18.00. Aici nu beneficiati de mancare sau bautura.

Ca o concluzie recomandam acest hotel si serviciile oferite.

Trimis de odo puiu in 25.08.15 20:54:45
Validat / Publicat: 25.08.15 21:35:43
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Sunny Beach, Golden Sands

VIZUALIZĂRI: 2499 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (odo puiu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P08 DIFERITE FELURI DE PEȘTE PREPARAT. Ralitsa Superior Aqua Club Hotel

Zoazore [26.08.15 19:14:42] »

@odo puiu - Filmulețul este edificator. Noi AmFostAcolo și arăta exact ca-n prezentare!

Impresiile tale sunt bine scrise și echilibrate.

Dacă n-aș fi văzut ”în direct”, aș fi zis că mistifici, că exagerezi... Dar NU! E întocmai ca ”pe teren”.

Vacanțe însorite!

Zoazore
    Alte impresii din această RUBRICĂPrimasol Ralitsa Superior Aqua Club Hotel (ex Ralitsa):

• pagină generată în 0.051200866699219 sec