Pensiunea Maxim

AUG-2015
REGIM MASĂ fara masa
+ COPII: 2 -- varsta: 6,9 ani

Pensiunea Maxim - o alegere inspirata

Dupa numeroase cautari de oferte pe Internet, am ales sa stam la casa Maxim, unde am facut rezervare telefonic si am platit 20% avans. Conditii foarte bune, conform ofertei, foarte curat (la solicitarea noastra s-a facut o data curatenie in camera in timpul sejurului de o saptamana), camera spatioasa, 2 frigidere mari la 4 camere, bucatarie in gradina, fara limita de utilizare, (4 ochiuri la doua plite cu butelie) cu vesela suficienta, si mese separate de pereti despartitori pentru intimitatea fiecarei familii/grup.

Internet wireless cu viteza buna, gazda foarte discreta – ne-am intalnit doar la primirea camerei. (in schimb multe camere de supraveghere).

Poate ar fi fost buna si o masuta pe terasa fiecarui etaj (unde sa se poata pune un laptop sau o bere) avand in vedere ca nu este balcon la camere.

Din pacate proprietarul nu a putut sa ne pregateasca si masa, desi in niste postari mai vechi citisem ca era posibil. Dar ne-a recomandat o persoana de incredere, din imediata vecinatate, unde am putut servi pranzul din cand in cand (30 lei/persoana) cu preparate de peste proaspat excelente si in cantitate arhisuficienta (ciorba de peste, plachie).

Impresii încărcate de cena in 25.08.2015 16:17:17

Validat / Publicat: 25.08.15 17:32:16

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (cena); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4050 PMA (din 5 voturi) nota2

[25.08.15 17:31:45]

@cena: Te-am ruga să (re) verifici coordonatele GPS ale acestei destinaţii pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

Câteva fotografii de pe acolo ar fi mai mult decât bine-venite... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew.php?id=8073

- cena
[26.08.15 09:55:36]

@webmaster9 - Nu sunt bune coordonatele. Pensiunea Maxim este cu 50 de metri mai la vest (se vede marcata pe harta cu numele sau, fara cerculet).

• Dupa 10 ani (Jul.2016) - punctaj satisfactie: 9.67 (scris in 13.07.16 de Chloe din BUCURESTI) - RECOMANDĂ
  • Recomand (Aug.2014) - punctaj satisfactie: 8.75 (scris in 17.09.14 de Dalton din CLUJ) - RECOMANDĂ
  • Casa Maxim (Aug.2013) - punctaj satisfactie: 9.62 (scris in 22.09.13 de dragos21kc din BUCUREșTI) - RECOMANDĂ
  • Conditii bune pentru Sulina (Aug.2012) - punctaj satisfactie: 9.75 (scris in 12.08.12 de gigioc din RM VALCEA) - RECOMANDĂ
  • Relaxare totala (Aug.2006) - punctaj satisfactie: 9.80 (scris in 29.11.10 de Chloe din BUCURESTI) - RECOMANDĂ