ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 25.08.2015

Sub orice critică
    Extrem de nemulțumit
    Extrem de nemulțumit

Asa ceva...

Aceasta pensiune m-a dezamagit complet; pacat de cadrul mirific in care este asezata, peisajul este superb de la balcon (in fata, ca in spate e soseaua cea zgomotoasa) amplasata langa benzinaria OMV... in care poposesc si tirurile... ma rog nu e asa o problema mare.

Ne-am cazat... aoleu, pai bre, uitara sa dea cu matura noroc ca schimbara asternuturile, erau curate nimic de zis dar cred ca erau din '80 ca saracele de ele aveau pete de rugina (zic eu) si erau carpite. La baie spalasera la dus, chiuveta si wc-ul dar si acolo uitasera sa mature. In fine am fost cel mai fericit ca era apa calda si am zis "Slava Tie Doamne", nu mai carcotesc.

Tv-ul... avea telecomenzi pe care le primeai de la bar dar ce folos? decat cateva programe instalate si alea de desene animate am incercat sa instalez dar se pare ca era pe "direct" nu se putea asa ceva, noroc ca nu suntem genul sa stam in camera la televizor, am halalait pe meleaguri apropiate.

Hai sa mancam! Seriviciiiiiii... nici nu stiu cum sa ma exprim, aveti cuvantul meu ca asa ceva nu am intalnit in nicio zona a tarii. Papanasii cruzi, carnea din ciorba de pasare si carnea la garnita (care nu era carne la garnita) erau imputite... oameni buni puteau a imputit. Fasolea de la "ciolan cu fasole" era nefiarta ciolanul in schimb era bun. Doamnele ospatarite cred ca veneau direct de la razboi si ramasesera pe sistem... certarete si scarboase (imi pare rau de grosolanie); daca am comentat vis a vis de mancarea prost gatita am fost amenintati... acelasi tratament au primit si niste turisti de la masa vecina si asta s-a intamplat doua seri la rand. Nu au vrut sa ne scada din nota de plata "produsul" alterat iar in alta seara ne-au pus pe nota ce nu consumaseram.

Ce mi-a placut? Peisajul, faptul ca era apa calda si ciorba de burta (am avut noroc, cred ca au uitat sa o lase afara la alterat).

Uite de aia merg romanii in strainatate!

Trimis de orlando2014* in 25.08.15 11:42:16
    Validat / Publicat: 25.08.15 13:26:58
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în CĂLIMĂNEŞTI-CĂCIULATA.

VIZUALIZĂRI: 1679 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (orlando2014*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[25.08.15 13:26:46]

@orlando2014: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii de pe acolo ar fi mai mult decât bine-venite... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew.php?id=6693

Safta Radu
    [25.08.15 18:15:21]

Numai când citesc partea referitoare la mâncarea de la DaDa, mi se pune un nod în gât. Când mă gândesc numai la faptul că de atâtea ori, trecând prin Căciulata, am servit masa la terasa DaDa, care este tot a celor de la pensiunea DaDa, cine știe ce-om fi mâncat noi... Dumnezeu știe cât de vechi sau alterate or fi fost alimentele. Probabil că suntem noi mai rezistenți, de n-am pățit nimic.

iulianic CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
    [22.03.16 16:52:10]

@orlando2014 - La Pensiunea Dada din Căciulata cazarea este de 160 lei cameră / noapte? Ai menționat și "probabil", dar "probabil" este cert pentru două nopți. Am văzut pe panourile informative plasate în apropiere, de-a lungul șoselei, că tariful de cazare este de 80 lei camera / noapte.

Duminica trecută am făcut și noi un popas pentru masa de prânz la restaurantul pensiunii. Pot spune că localul era plin pentru că era ora când drumețului i se face foame. Am plecat mulțumiți de acolo.

iulianic, Safta Radu
    Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea DaDa [Căciulata]: