ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 25.01.2010

Foarte nemulțumit
Foarte nemulțumit
Sub orice critică

Mai bine nu!

O experienta nereusita, din pacate, si asta pentru ca am rezervat pe ultima suta de metri o plecare de 1 mai si am ales ce mai era disponibil si rezonabil ca pret.

Hotelul abia se deschisese pentru sezon, deci, evitati chiar si de 1 mai hotelurile care sunt doar de vara pentru ca nu au incalzire.

Deoarece era ingrozitor de frig, am cerut schimbarea camerei dupa indelungi discutii purtate la receptie invocand pana si guvernele celor doua tari si relatiile romano-bulgare!

Si asta pentru ca o tineau una si buna ca nu mai au camere disponibile. Pana la urma ne-au inlocuit camera cu una pe partea cu soare unde era putintel mai cald si am solicitat si un radiator.

Asta insa nu ne-a impiedicat sa dormim cu pulovere si caciuli in cap de frig ce era!

Piscina interioara era cu apa rece, nu se putea face baie in ea. Au incercat ai mei pentru cateva minute si atat. Si e foarte mica si ostila.

Piscina exterioara evident ca nu functiona, dar puteai bea o cafea la o masuta.

Masa a fost execrabila, varietate mica e muuuult spus. Micul dejun era compus din cateva oua fierte, o omleta, un fel de branza, de cascaval, un salam ordinar, o salata si cativa carnaciori. La celelalte mese erau cartofi prajiti, cartofi la cuptor, un orez, 2 supe, si 1-2 feluri de carne. DE RETINUT CA PE USA DE LA RESTAURANT SCRIE 3 STELE desi hotelul e de 4 stele!

La automatele de cafea si ciocolata calda era o coada de 5 minute pentru ca abia le umpleau si poate lumea incerca sa isi astampere foamea cu lichide calde... Nu mai spun ca te urmareau cand intrai, ca nu cumva sa vii a doua oara, te notau pe o lista, iti cereau cardul de masa. Deranjant!

Cu 10-15 minute inainte de inchiderea restaurantului incepeau sa stranga de pe mese! In timp ce la alte hoteluri de 4 stele din Bulgaria (ex. Sol - fost Ifa - Mare, Azalia) reumpleau bolurile cu mancare.

In interior nu aveai ce face, noi mergeam la Admiral la bar seara, am mai trecut si vizavi la Sunrise unde era energie multa..

Aici pace si liniste de cavou. Murise inclusiv bunul simt al personalului.

Completari ulterioare aduse prin ecou

Ceea ce insa am observat de cand am ajuns la hotel, este faptul ca pe o lista de rezervari era alocat si un numar de camera, ceea ce nu mai intalnisem pana atunci si nici dupa. Acesta a fost unul dintre argumentele pe care le sustineau ca nu ne puteau schimba camera.

Poate ca am reusit in final, deoarece oferisem o sticla de vin romanaesc receptionerei cand am facut check-in-ul...

Revenind la restaurant, poate ca trebuie sa intrebati la achizitionarea unui bilet de sejur la un hotel de 4 stele, daca si restaurantul este de 3 stele, pentru ca m-am mai confruntat cu o astfel de situatie in Bulgaria si unul dintre motivele pentru care nu va va conveni sejurul este si acesta, pretindeti ca ati platit pentru patru stele si la masa serviciile sunt de trei stele. Asa ca solicitati informatii de acest gen agentiei sau hotelului, in functie de cum ati facut rezervarea.

Cu parcarea a fost dificil, strada pe care este situat hotelul este foarte aglomerata si sunt multe hoteluri. Noi am avut atunci o masina micuta si am parcat-o mai mult pe un spatiu verde, langa hotelul Sunrise. Asa ca, daca nu parcati masina in parcarea hotelului, puneti un bilet pe parbriz in care sa specificati hotelul pentru a putea sa fiti contactat in caz de probleme cu parcarea si anuntati la hotel numarul masinii.

Trimis de magdalena in 25.01.10 12:21:20

VIZUALIZĂRI: 2745 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P1x De la Alegra spre bazaruri si retaurante.

mirelutza
[25.01.10 12:27:57]

Aoleu , ma speriii ; s-or fi prostit de atunci ...

Messi , nu ma mai duc acolo !

Mirelutza

[25.01.10 12:50:16]

Ce sa spun, daca mergi vara si nu iei masa, poate doar mic dejun.... si te duci mai mult la plaja...Atunci era oferta all inclusive, nu stiu vara cum sunt ofertele.

[11.07.10 14:02:21]

Webm, de ce nu sunt punctate fotografiile de la aceste impresii? Am mai incarcat si la Grand Varna Hotel din Sf. Constantin si Elena, desi nu am impresii acolo si nici acelea nu sunt punctate...

[18.11.10 08:30:43]

Webmaster, as dori inserarea urmatorului ecou in impresiile mele:

Ceea ce insa....

Nota wbm10

[Ecou mutat in cadrul impresiilor autoarei]

[18.11.10 11:01:25]

Rezolvat.