(Alte) 'Opţionale' prin/din Malta - pe cont propriu sau organizat

înscris/ă în 20.08.15
AUG-2015
REGIM MASĂ DP

Excursia promisa

Malta este o destinatie incantatoare.

Din pacate singura agentie care organizeaza sejururi in aceasta insula frumoasa pun la dispozitie ghizi care dezamagesc. Ma refer la faptul ca pachetul cumparat includea pe langa transport si cazare si o excursie locala, de care din pacate nu ne-am putut bucura deoarece ghizii care trebuiau sa stea la dispozitia turistilor nu au mai organizat-o pentru ca au oferit excursii contra cost in toate cele 7 zile ale sejurului nemailasand nicio zi libera pentru excursia inclusa in pachet.

Dezamagirea a fost mare deoarece mi-a fost tradata increderea in agentie, ti se promite ceva iar la fata locului din pacate vezi ca a fost o minciuna.

Din momentul in care am decolat, aproape pe intreaga durata a zborului acesti ghizi ne-au bombardat auzul cu excursiile contra cost, fara a spune nimic de cea inclusa in pachet.

Nu au vrut sa dea detalii de ce nu se mai organizeaza, ne puneau sa sunam la agentie, agentie care atunci cand a fost sunata se pare ca nu stia sa dea detalii de ce acesti ghizi nu isi indeplinesc datoriile.

Impresii încărcate de RamonaM in 20.08.2015 20:38:04

Validat / Publicat: 21.08.15 18:37:00

• A fost prima sa vizită/vacanţă în MALTA
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Malta

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (RamonaM); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  1800 PMA (din 3 voturi) nota2

[21.08.15 09:42:43]

@RamonaM - Așa cum se prezintă acum articolul, nu prea avem pe unde să-l încadrăm. Practic ai spus doar nemulțumirea la adresa agenției.

Ideal ar fi dacă ai adăuga - folosește buonul edit - și alte lucruri din această excursie :

- ori compeltezi cu detalii despre cazare și îl mutăm la hotelul unde ai fost cazată (ne trebuie și numele)

- ori completezi cu detalii despre locurile vizitate, ce ai făcut pe acolo, ce ai văzut pe acolo.

Așteptăm decizia ta, te rog să ne anunți când ai terminat de edit /completat și este gata de publicare.

Mulțumesc

[21.08.15 15:18:51]

Până la eventualele completări:

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Excursii opţionale - pe cont propriu sau organizat, diverse #" (deja existentă pe sait)

[21.08.15 18:36:42]

În lipsa oricărei reacţii din partea autoarei (nu a mai intrat pe sait de la încărcarea impresiilor), publicăm review-ul aşa cum e...

- simon_niculae
[04.09.15 18:47:42]

@RamonaM - de cand te asteptam, deci nu am fost singuri! O sa revin cu varf si indesat!

- simon_niculae
[07.09.15 14:23:13]

draga Ramona, si noi am avut o experienta mai putin placuta, dar nu am fost singuri, probabil ca nici voi! Dar chiar nu puteam rata aceasta vacanta! Ne-am unit, si ne-am facut sejurul placut pana la urma! Daca o sa citesti review-ul meu, o sa vezi in mare, despre ce e vorba. Si pe noi ne-au nemultumit prestatiile si comportamentul ghizilor, dar repet, am fost uniti, si dorinta de a ramane cu ceva placut din aceasta mult asteptata mini vacanta, dorinta de a ne simti oamenii, au invins in final, un final logic, avand in vedere ca era vorba, totusi de scumpii bani ai nostrii! Speram si noi, si voi probabil, sa nu mai avem parte de asemenea experiente, si va uram excursii si vacante placute!

- RamonaM
[07.09.15 16:53:16]

@simon_niculae: Da, Malta mi-a placut si mie incredibil de mult. Nu mersesem acolo cu gandul de a apela la serviciile ghizilor romani, imi place sa descopar singura locurile pe care le vizitez. A fost doar suparator fapul ca oamenii de la agentie nu au respect pentru turistii care le cumpara vacanta, atat vreme cat nu sunt capabili sa respecte o promisiune.