ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.01.2010
ÎNSCRIS: 20.08.09
JUL-2009
2 AD. + 1[12ani] COPII

Raportul calitate- pret satisfacator

In fiecare an am facut cate un concediu la munte, in tara noastra. Biletele au fost cumparate prin Casa de Pensii si au fost pe o perioada de 18 zile, bilete de tratament. Anul trecut am fost in statiunea Vatra Dornei la sfarsitul lui iulie. Am fost cazati la hotel Intus, hotel partial renovat. Nu am stiut cum sta treaba in hotel si am nimerit intr-o camera nerenovata dar care avea balcon. Multi nemultumiti in privinta lipsei balconului. Personalul foarte dragut, de la receptionere, la femeile care faceau curat in camere, la asistentele de la tratament si mai ales osaptarul Nicusor care ne servea la masa cu o viteza de Supersonic. Masa am servit-o in regim de bonuri valorice. Nota 10 bucatareselor, dar cu un minus pentru ca din pricina lor m-am ingrasat 4,5 kg in 18 zile {glumesc - era vina mea}.

Tratamentul la fel a fost nemaipomenit, ne-am simtit foarte bine. Statiunea in sine frumoasa, dar era in reamenajarea instalatiei termice, deci foarte mult praf si galagie. In renumitul parc cu veverite, toata lumea cumpara nuci si strigau dupa Mariana. Mariana cu codita stufoasa venea si lua nuca chiar din mana trecatorilor.

Biserica din mijlocul parcului era ceva de vis. In statiune merita sa urcati cu telescaunul. Ajungeti intr-un peisaj de vis dupa o calatorie de peste jumatate de ora cu telescaunul. Daca reusim si anul acesta tot acolo vom merge in concediu.

Trimis de gabitza47 in 24.01.10 21:10:05
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în VATRA DORNEI. A mai fost în/la: olanesti,hotel olanesti;busteni;voineasa;baile herculane;sovata;etc

VIZUALIZĂRI: 7267 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (gabitza47); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 dimineata din balconul hotelului Intus
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 200 PMA (din 1 vot)

Sanziana
[25.01.10 09:00:35]

Vatra Dornei este prin definitie o statiune de relaxare si ma bucur ca ai reusit sa te relaxezi.un sfat ptr toti care vor sa urce cu telescaunulaca vedeti ca sta sa ploua intrebati intai daca sus ploua, ei stiu.Altfel nu va spune nimeni si va treziti ca urcati pe o ploaia crancena, noi am patit anul trecut dupa 5 min ploua tare, eram cu un copil de 4 ani si cei de sus erau suparati ca ni s-a dat drumul sa urcam, cica ploua de 1 ora

Visan125
[20.04.10 00:36:00]

Am stat si eu tot la Intus intr-o camera modernizata. Mancarea excelenta, cazarea idem pentru un hotel 2 stele. Felicitari managerei.

Peisajul e de vis insa, atentie ploua mai mereu si e frig chiar in mijlocul verii. Din 9 zile a plouat in 6 zile. orasul este un santier plin de praf si utilaje, nu voi mai reveni decat peste 2 ani cand sper ca se vor fi rezolvat toate problemele.

Sanziana, Visan125