Royal Helena Park Hotel

înscris/ă în 12.08.10
AUG-2015
REGIM MASĂ UAI

Vacanta reusita

Royal Palace Helena Park a fost destiantia noastra pentru anul 2015. Pot sa spun ca hotelul este foarte frumos iar sejuru petrecut acolo a fost unul placut.

Am plecat cu masina din Bucuresti duminica dimineata pe la 6:30 si am ajuns acolo la 14 deoarece am ratacit putin pe drumurile din Bulgaria. Am ales sa mergem pe la Vama Veche deoarece stiam ca la Giurgiu podul e in constructie si se sta mult pentru a trece. In fine drumul a fost lung dar am ajuns, inainte de Sunny Beach e o portiune cu serpentine de vreo 30km. Trecand de ele si ajungi in nordul statiunii, la o intersectie unde faci la stanga si iar stanga pe bulevardul Nesebar si la vreo 500 de metri este hotelul, maiestuos se arata de la drum.

Portarul ne-a deschis poarta si am intrat, parcat masina, ne-am cazat si am luat pranzul la Snack Bar de langa piscine deoarece masa de pranz se terminase.

Apoi am decis sa mergem la mare, apa era perfecta dar am sesizat ca sunt pietre la intrarea in mare asa ca poate fi incomod.

Toate zilele am stat la piscine hotelului, care este relative mare desi nu cuprinde capacitatea hotelului nici pe departe, sa zicem cam jumate. Se sta lejer dar in unele parti stai inghesuit. Apa din piscine este rece, in unele zile era acceptabila asa ca tre sa va faceti curaj sa intrati. Echipa de animatori era zilnic acolo sa inveseleasca lumea, desi daca as caracteriza nivelul lor ar fi mediocru.

Camera hotelului era mare, am fost trei persoane deci camera dubla superioara la primul etaj cu vedere in gradina hotelului (Helena Park se afla in spatele fratelui sau Helena Sands care are vedere la mare).

Gradina hotelului era mare, cu vegetatie frumoasa si fel de fel de sculpture frumoase.

Dupa cum am spus camera mare, luminoasa cu tot ce ai nevoie.

Un lucru ce nu mi-a placut a fost internetul, este peste tot, la restaurant, piscine, in lobby (unde merge cel mai bine), iar in camera rareori mergea.

Restaurantul era interesant cu mancaruri diversificate, dar din ce am observant in multe zile mancarea se repeta.

La mare era zona free pt clientii Helena dar mai mereu erau ocupate fiind mica aceasta zona, langa se platea.

Barul de pe plaja era cu plata, dar cel de langa piscine oferea bauturi, bere, apa si alte sucuri gratis.

Din pacate pentru ei AI si UAI nu inseamna nimic, ai aceleasi beneficii.

Hotelul este unul frumos, merita mers dar nu l-as compara la servicii cu cele din turcia unde sunt cu mult peste nivelul celor de pe litoralul bulgar.

Impresii încărcate de Victor_1 in 18.08.2015 17:01:41

Validat / Publicat: 18.08.15 17:50:31

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în BULGARIA.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Victor_1); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  6300 PMA (din 10 voturi) nota2

[18.08.15 17:17:01]

Câteva fotografii de pe acolo ar fi mai mult decât bine-venite... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew.php?id=1936