ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 15.08.2015
AUG-2015

Sub orice critică

încărcat de pe telefon!

Nuuuuu recomand

Fiind 4 persoane am avut 2 camere matrimoniale cu mic dejun si cont de 300 lei pe fiecare camera. Perfect.

Intr-o dupa amiaza la ora 14 ajungem. Dl. receptioner chiar vorbea la telefon, asteptam politicos sa termine si asteptam si asteptam. Pune mina sa acopere receptorul ne intreaba ce dorim ii dam biletele si ne intinde cite 2 cartele de acces pentru fiecare camera dupa care reia convorbirea. Indraznim sa l intrebam de cardul de masa sau cum se procedeaza cu banii din contul mesei dar zice in graba sa nu ne facem griji , stiu ei.

Dl. de la usa (portar, ajutor ce o fi) asista amuzat la tot inclusiv la faptul cum unul dintre noi, o doamna de 75 ani se chinuie sa si care bagajul.

Ajungem sus incercam de 5,6, 7,8 ori sa deschidem cu cartelele nimic la nici o camera. Din intimplare apare pe hol o tipa habar nu am ce era in hotel (era in uniforma) care se rasteste la noi ca nu asa se deschid usile se pune cartela extrem de fin doar o data etc si ne deschide in scirba usile.

In camere surprize : una din camere are slapi de unica folosinta alta nu, una are vaza alta nu, intr o camera paharele stralucesc in cealalta sint exact cum le au lasat fostii musafiri, in noptiere, dupa noptiere gunoi de la fostii musafiri, in baie gunoiul negolit, pe jos neaspirat singurul lucru curat imaculat era patul si inca un lucru de calitate televizorul.

Dupa 2 zile de luat prinzul ( fiecare in valoare de cca 150 lei) la care nu am vazut nota de plata , bon , ceva mergem la receptie sa aflam citi bani mai avem de masa la cele 2 camere. Surpriza : o camera mai avea in cont citiva lei cealalta nu mai avea nimic . Dupa contraziceri si observatii a doua zi au reaparut si banii aferenti celeilalte camere.

Ca sa scurtez : nu se face curatenie decit daca cereti, personalul pare deranjat de clienti, daca aveti cont masa anuntati chelnerul cind va asezati la masa altfel sinteti certati, nu indrazniti sa reprosati ceva veti fi luat peste picior, aveti maxima grija cu cartelele dupa citeva zile nu uitati sa le duceti la receptie sa le incarce, la restaurant aveti grija de obicei calculatorul nu functioneaza asa ca nu primiti nota, etc.

Si daca luati masa aici la Palace rezervati va cam 2 ore pentru un prinz, servirea e " ireprosabila".

Ca si comparatie anul trecut la hotel Rina Sinaia se schimbau prosoapele zilnic, se curata baia si camera zilnic asternuturile se schimbau la 2 zile. Aici nu a fost spalat wc sau chiuveta niciodata in 10 zile o singura data s a aspirat in fuga la rugamintea noastra.

Sigur aici nu ma intorc.

Trimis de grioso in 15.08.15 15:36:31
Validat / Publicat: 15.08.15 16:48:34

VIZUALIZĂRI: 3199 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (grioso); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[15.08.15 16:48:20]

@grioso - Câteva fotografii de pe acolo ar fi mai mult decât bine-venite... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew.php?id=762

• Alte impresii din această RUBRICĂPalace Hotel: