ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.08.2015

Extrem de nemulțumit
Extrem de nemulțumit
Sub orice critică

De evitat

La sfarsitul lunii iulie, la intoarcerea din Antalya, am avut rezervate la acest hotel, 3 camere (2 duble si una tripla), rezervare facuta direct pe adresa de email a hotelului, inca din luna februarie. Cu o zi inainte de a ajunge in Istanbul, am sunat la hotel sa reconfirm rezervarea si mi-au spus ca ne vor retine camerele indiferent de ora la care ajungem. Toate bune si frumoase pana aici. A doua zi, in jurul orei 8:30 am plecat din Alanya, hotarati sa ajungem cat se poate de repede, avand in vedere ca distanta intre Alanya si Istanbul este de aprox. 820 de km. Din partea noastra si mai ales a masinilor nu au fost probleme, insa surpriza am avut-o pe autostrada la intrarea in Istanbul unde de la km 92 inainte de Istanbul a inceput nebunia.. Ne-au trebuit aproximativ 4 ore sa ajungem la hotel si intr-un final am razbit pe undeva in jurul orei 20. Am parcat masinile la locul indicat de bell boy, ne-am luat decat gentile cu strictul necesar pentru 2 zile cat am fi vrut noi sa stam in Istanbul si ajunsi la receptie, in aproximativ 10 minute am primit camerele care ne erau rezervate.

Odata ajunsi in camera noastra, care ar fi trebuit sa fie o camera tripla, surpriza de proportii. Pe langa faptul ca absolut toate camerele de la acest hotel sunt mai repede minicamere, neavand loc nici macar sa te intorci, surpriza a fost ca in camera era decat un pat dublu, iar pe jos, pe parchet, in dreptul ferestrei, in loc de pat ma astepta o saltea. In baie, inca o surpriza:furnici.

Am coborat instant pe scari (camera fiind la etajul 4) si I-am spus receptionerului ca eu nu pot accepta asa ceva si cu zambetul tamp mi-a spus ca ii pare rau dar am ajuns foarte tarziu, alte camera nu mai au hotelul fiind full, dar a doua zi imi va schimba camera. Bineninteles ca l-am lasat vorbind singur, am iesit din hotel si am inceput sa caut camera la alt hotel din zona. El cu ochii dupa mine, vazand ca sunt hotarat sa nu mai stam in acel hotel,dupa ce m-am intors de la hotelul vecin(Grand Liza) l-a sunat pe patron si mi l-a dat la telefon . I-am explicat situatia si dupa ce mi-am spus oful mi-a spus sa il dau la telefon pe receptioner si surpriza:unde nu mai existau sub nicio forma camere, am fost condus la etajul 2, intr-o tripla adevarata (si aici fac referire doar la numarul de paturi) si cu scuzele de rigoare din partea lor, am ales sa ramanem in aceasta camera, care este la fel de mica ca si celelalte, insa era ceea ce solicitasem si anume o camera tripla.

Ne-am aruncat o privire in baie sa vedem daca sunt furnici si aici, am constatat ca nu, si dupa dusul de rigoare, ne-am schimbat si am iesit sa mancam.

Dupa ce ne-am intors in camera, am incercat sa ne culcam, insa peste noapte a cazut de cateva ori curentul si automat aerul conditionat nu a mai functionat. Ne-am trezit de vreo doua ori sa-l repornim in toiul noptii, insa obositi fiind, intr-un final am adormit. La una din tentativele de a reporni aerul conditionat, telecomanda fiind pe alta noptiera, sotia mea in momentul in care s-a dat jos din pat a simtit ceva moale sub talpi. Oare ce credeti ca era? Ei bine un ditamai gandacul de bucatarie, care probabil in tentativa lui de a se mai racori la aerul conditionat din camera (dar a luat teapa), evadase din culcusul lui din... baie,unde dimineata am vazut altii(probabil ca venise la inmormantarea celui ucis cu sange rece de sotie )

La ora 5 dimineata, trezindu-ma deja dusat (oare de ce?) am sunat la telefon celelalte 2 familii care ne insoteau si le-am propus ca din cele 2 zile in care aveam de gand sa vizitam si sa facem shopping, sa ne axam doar pe shopping pana la ora 15, dupa care mancam, ne suim in masini si plecam spre Edirne in cautarea unui hotel cat de cat decent.

La ora 7 dimineata, cu gentile dupa noi am facut check out-ul si ne-am vazut in continuare de ceea ce ne-am programat pentru acea zi.

Va dati seama ca nu ne-a mai interesat micul dejun.

Nu va recomand sub nicio forma acest hotel, nu cred ca are rost sa va mai spun altceva, este un hotel total insalubru.Ah, era sa uit, in baie toata noaptea se auzea un susur de apa. Dimineata surpriza, racordurile de la bazinul de la vasul de toaleta functionau ca si sistemul de irigatii. Si am inteles de la prietenii nostri ca si la ei curgea instalatia in bai in toate partile.

Sa aveti vacante excelente!

Trimis de florin_mch in 14.08.15 17:22:43
Validat / Publicat: 14.08.15 18:28:43

VIZUALIZĂRI: 1340 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (florin_mch); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 18.40 EUR pe cameră

[14.08.15 18:10:30]

@florin_mch - Am setat în program coordonatele GPS ale acestei destinaţii, rezultând următoarea poziţionare pe hartă -- click aici.

... la intoarcerea din Antalya...

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

codrin
    [15.08.15 11:46:40]

Va salut domnule Florin. Imi pare rau de experienta nefericita la Grand Mark. Acum 4 ani când ne-am intalnit la Venosa si mi-ati spus ca ati avut rezervare la Grand Mark dar ati ales sa stati in alta parte, conditiile de cazare le-am gasit acceptabile (spatiul mic la fel ca in majoritatea hotelurilor din Istanbul dar camera curata, singura problema era legata de AC care nu avea filtrele curatate).

Pacat de pozitia relativ buna care o are, dar chiar sa nu ii intereseze ca sunt penibili si sa ofere conditii de doi bani?

Vara trecuta am ales alt hotel in Istanbul unde am stat 3 nopti, am achitat dublu pe o tripla 3 nopti cu parcare si mic dejun dar nu exista comparatie.

Sper sa fi avut in Antalya un concediu deosebit!

Toate cele bune!

florin_mchAUTOR REVIEW
    [15.08.15 11:47:50]

@webmaster70: sunt ok coordonatele

iar in ceea ce priveste sugestia de a scrie impresii la intoarcerea din Antalya voi posta doar diferente intre anul trecut si acest an deoarece am fost tot la Alaiye Resort &Spa din Alanya.

florin_mchAUTOR REVIEW
    [15.08.15 11:54:17]

@codrin: va salut si eu dle Codrin, sunt convins ca ne vom lovi si de alte cazari intermediare unde vor fi oarece probleme, insa sper sa nu fie la fel de mari ca acestea de la Grand Mark.

Nu cred ca la pretul platit trebuie sa avem asteptari prea mari, de pretentii nici nu se pune problema, dar asta a intrecut orice limita a bunului simt.

Nu dorim, la fel ca majoritatea de aici, confort de 5 stele la pret de 3 stele, nu dorim decat o camera decenta si curata.

[15.08.15 11:56:27]

@codrin -

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

codrin, florin_mch
    Alte impresii din această RUBRICĂGrand Mark Hotel: