ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.08.2015
DIN: Bacau
ÎNSCRIS: 17.06.12
JUL-2015
1 AD. + 2 COPII -- v: 8, 13 ani

Are potential dar deocamdata lasa de dorit

Am fost cazat la acest hotel in perioada 01-05 iulie 2015.

In opinia mea hotelul are un potential foarte mare avand in vedere pozitionarea langa plaja, piscina (neamenajata) din vecinatate care poarta initialele hotelului, zona de promenada, etc, dar deocamdata inca nu pot spune ca pot oferi servicii de buna calitate.

Este adevarat s-a investit in renovarea camerelor si a hotelului in general dar la capitolul servicii de masa stau cam prost. In perioada in care am fost inca se faceau reparatii la lifturi (functiona doar unul din 3) iar personalul era insuficient pentru curatenie in camere si servire masa.

Dar sa detaliez putin: In ceea ce priveste parcarea este destul de mica in comparatie cu nr de camere ale hotelului si este destul de greu sa prinzi un loc de parcare la hotel (eu am reusit sa gasesc contra unei mici compensatii paznicului).

Cazare s-a facut destul de repede iar personalul de la receptie OK.

Am stat la etajul 6 pe partea cu piscina lasata in paragina. E pacat ca nu s-a investit si in reamenajarea piscinei dar poate pe viitor...

Camerele destul de spatioase, cu balcon, mobilier simplu dar modern si util, tv led, baie curata, lenjerie noua. Cu privire la balcon e spatios, vedere laterala sper mare, dar avea o problema, nu aveai unde sa pui la uscat prosoapele pentru ca pe balustrada nu se putea. Eu am folosit scaunele de pe balcon pe post de uscatoare.

Hotelul dispune la parter de loc de joaca pentru copii si o farmacie proprie. Cam atat la capitolul servicii ale hotelului care le pot considera bune in rest...

Micul dejun mi s-a parut un dezastru cel putin in primele 2 zile (lipsea apa, sucul si ceaiul la cerere au adus in cele din urma un butoi de apa de la Fantana), apoi au inceput sa mai divesifice meniul si au rezolvat problema lichidelor : :)). Am beneficiat de cont pe camera si a trebuit sa servesc masa la restaurantul hotelului... dezamagire, preturile foarte mari la mancare, meniul saracacios, mancarea gatita la nivel mediocru, ospatarii pareau ca sunt adunati de pe strada fara nici un fel de experienta in domeniu, nu stiau sa ia o comanda iar timpul de asteptare era cam de o ora. Au fost multe momente penibile din partea personalului de servire, dar nu are sens sa le mai mentionez. Un alt mare minus al hotelului este lipsa zonei de plaja.

E de mentionat ca in zona sunt doar plaje private si cea a hotelului Iaki situata in imediata vecinatate, norocul nostru a fost ca era inchis hotelul Rex si am utilizat plaja acestui hotel, desi neingrijita puteai intinde un cearsaf, in rest nu prea aveai variante decat prin ichirierea unui sezlong (zonele de cersaf lipseau cu desavarsire).

De program artistic sau ceva de genul nici vorba (poate cand va fi redata in folosinta piscina). As dori sa mentionez si lipsa semnalului wireless in camere, conectarea la internet se putea face in zona de receptie dar si asa semnalul era destul de slab.

Ca sa concluzionez, in momentul de fata cred ca e un hotel OK dpdv al cazarii prin investitiile facute, dar daca se va lucra si la capitolul servicii de servire si a celor mentionate, cred ca ar fi o buna varianta pentru un sejur de neuitat.

Eu personal in acest moment nu pot spune ca am fost multumit dar poate pe viitor am sa revin si poate o sa imi schimb parerea!

Trimis de hakkoo in 13.08.15 16:09:25
Validat / Publicat: 13.08.15 18:11:22

VIZUALIZĂRI: 1801 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (hakkoo); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Piscina hotelului
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 86.00 EUR pe cameră

• Alte impresii din această RUBRICĂRiviera Hotel: