Vila Ada [Moieciu de Jos] (unitate neclasificată)

12.08.2015
Avatar corinamaria
înscris/ă în 28.06.10
MEMBRU: PREMIUM
NOV-2014
80 lei/ noapte

Ne-am simtit bine.

Am facut rezervarea ca de obicei din timp, cu peste 1 luna inainte. Era noiembrie si cu o noapte inainte fulguise putin, dar nu se depusese zapada.

Prima impresie nu a fost buna deloc, dar mi-am schimbat-o in scurt timp.

Casa proprietarilor era fix in spatele vilei. Ma gandeam ca o sa fie tot timpul cu ochii pe noi, ca nu o sa putem sa facem galagie (nu ca am face dar serband ziua unui unchi vroiam sa ascultam muzica, sa facem seara gratar si sa stam toata noaptea la povesti) sau ca o sa ne lovim de ei prin curte. Acest lucru nu s-a intamplat. Proprietarii au fost o prezenta foarte discreta, totodata foarte saritori atunci cand am avut nevoie de ajutor.

Cand am ajuns erau geamurile deschise ca sa se aeriseasca si afara fiind frig mi s-a parut frig in camere. Dar inca o data prima impresie nu s-a confirmat deoarece in scurt timp s-a incalzit in camere/ living de stateam in tricou. Proprietarii aveau grija sa bage lemne in centrala si sa nu ne lipseasca caldura si apa calda.

Pensiunea avea la parter un living imenes, cu mai multe mese, canapele, fotolii si un televizor, 1 baie, o camera + baia proprie si bucataria. Bucataria utilata cu tot ceea ce am avut nevoie. La etajul 1 avea 4 dormitoare, fiecare cu baia proprie. tot aici mai era 1 usa inchisa cu cheia care banuim ca ducea la celalat etaj/ mansarda care probabil nu era amenajata. Din exterior se vedea clar ca mai exista un etaj.

Pe partea de curatenie nu am avut ce reprosa (primul lucru la care ma uit cand ajung la o cazare este curatenia).

Avea o curte mare, dar fiind frig afara nu am stat decat seara cat am facut gratarul In curte era gratarul, un foisor si o casuta din plastic pentru copii si mult spatiu.

Impresii încărcate de corinamaria in 12.08.2015 17:10:41

Validat / Publicat: 12.08.15 20:08:43

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (corinamaria); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  900 PMA (din 2 voturi) nota2

[12.08.15 20:08:05]

@corinamaria - Am setat în program coordonatele GPS ale acestei destinaţii, rezultând următoarea poziţionare pe hartă -- click aici.

Câteva fotografii de pe acolo ar fi mai mult decât bine-venite... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew.php?id=19069

Mutat în rubrica "Vila Ada [Moieciu de Jos], MOIECIU" (nou-creată pe sait)

- corinamaria
[13.08.15 11:18:39]

@webmasterX - Pozitionarea pe harta este corecta.

• Vila Ada - Moieciu de Jos, locul in care vom reveni cu drag! (Aug.2017) - punctaj satisfactie: 10.00 (scris in 28.08.17 de Mari7 din CLUJ-NAPOCA) - RECOMANDĂ
  • Relaxare (Aug.2017) - punctaj satisfactie: 10.00 (scris in 21.08.17 de Simona1976 din PLOIESTI) - RECOMANDĂ
  • Relaxant (Aug.2015) - punctaj satisfactie: 10.00 (scris in 11.09.15 de iancusabin din BUCUREşTI) - RECOMANDĂ