ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.08.2015

Către satisfăcător
Foarte nemulțumit
Către satisfăcător

Mediocru

Sa incep cu lucrurile bune.

Peisajul este absolut spectaculos. Parca esti in Thailanda. Mare si munte in acelasi loc, foarte multa vegetatie. Asta a fost si una dintre atractiile principale. Practic doream sa mergem la conditiile si serviciile din Turcia, Antalya, dar cu un peisaj si o clima din Grecia :)))

Vremea a fost incredibila. Best ever! Briza in fiecare zi, maxim 33-34 de grade (desi in oras erau 38-39), fiind multa vegetatie, sezlongurile erau sub palmieri si puteai sta la piscina toata ziua.

Din pacate lucrurile bune se opresc aici.

Hotelul care arata foarte bine in poze, este vechi si desi a fost renovat mirosul de mucegai inca se simte in unele camere. Nu asigura transport de la aeroport, am platit vreo 100 de euro dus intors si asta ptr ca am fost grup (10 pers) altfel ne costa dublu.

Curatenia in camere lasa de dorit. Nu vin in fiecare zi sau vin intre 2 si 4 cand poate dormi. Minibarul il umpleau dupa ureche, 2 zile da 3 nu... Camerele destul de mici, incomparabil cu ce inseamna 5 stele in Antalya.

In prima zi a trebui sa facem reclamatie pentru ca baia de langa piscina era mizerabila!!! paraca era un wc public din gara. Este adevarat ca s-a rezolvat problema dupa discutia cu managerul.

UAI - ultra all inclusive? NU, nici vorba. Este un fel de cazare cu 3 mese pe zi. De ce spun asta?

Plaja e cu pietre. Este o parte a plajei proprii care este cu nisip si pentru care platesti! Nu intrarea dar bauturile. Si apa plata.

Pentru ca pe plaja normala (cu pietre) nu e niciun bar. Trebuie sa intrii in complex pentru o bere, iar asta insemna sa traversezi aleea din fata hotelului care nu face parte din complex sunt magazine etc.

La piscina sunt 3 baruri. Unul se plateste! Cel de la care iti poti lua o bautura oricand si foarte accesibil, chiar si din apa. Si cu preturi mari, mai amri decat la orice taverna din zona. O bere era 11 lire in timp ce la taverne maxim 8-9.

Mai sunt 2 baruri dintre care unul este deschis pana in ora 5 si celalat incepand cu ora 6! Intre 5-6 doar din hotel poti lua ceva de baut.

Cel deschis pana in 5 avea si mancare dar ff saracacios. Burgeri, 3-4 salate si ceva peste care 8 din 10 zile era macrou.

Masa principala foarte limitata. Cam ca un mic dejun la greci doar ca ceva mai variat. Dimineata nu primeai cola sau apa minerala ca erau produse de bar si barul inchis!!!

Aceeasi mancare aproape in fiecare zi. Adica gratar, pui si peste (pastrav sau macrou, doar 2 zile a fost dorada). O singura zi au facut kebap.

Niciodata miel, oaie, sau vita la gratar. O zi au dat rata la rotisor si o zi curcan.

baclavele am mancat dupa ce am cerut noi insistent 3 zile la rand. Este adevarat ca mancarea era gustoasa.

Personalul arogant. Este prima data cand am intalnit asa ceva in Grecia. Parca iti dadeau pe gratis. Am gasit un chelner mai tanar si mai dezghetat ii dadeam 5 - 10 euro pe zi si avea grija de noi. Altfel, 15 minute nu te baga niciunul in seama si pana iti aduceau de baut terminai de mancat.

Restaurante a la carte? Teapa. De fapt au doar unul! Si il rotesc o data la 2 saptamani. Cat am stat noi era doar italienesc, nu turcesc nu asiatic cum scria pe site si trebuia platit 10 euro de persoana.

Clubul copiilor este departe de camere si este deschis doar de la 2 la 5 dupa-amiaza in rest este incuiat. Spectacolele ok dar acolo nu puteai sa bei decat apa plata pentru vreun bar aproape nu era.

Sfatul nostru?

Locul este absolut superb, am vizitat si Marmarisul si Efes-ul, iar Pamukkale sunt la vreo 100 si ceva de km (vazusem deja nu ne-am mai dus). Terasele in Icmeler si in Marmaris sunt exceptionale, am mancat ff bine si nu scump. Deci, merita mers cu masina in zona si luat un hotel, cazare doar cu mic-dejun

Dar Marti resort de lux este prea scump pentru ce ofera.

Trebuie mentionat ca unul dintre copii l-am trecut pe camera unor prieteni pentru ca desi nu platesti pentru copii pana in 6 ani (peste platesti 50%) cau 2 copii ne obligau la junior suite, care avea doar 8 m2 in plus sau ceva de genul si plateam inca 1000 de euro!!!

Trimis de Iwasthere in 12.08.15 09:15:20
Validat / Publicat: 12.08.15 11:00:48
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Antalya, Delphin (2) Limak, Susesi

VIZUALIZĂRI: 3502 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Iwasthere); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[12.08.15 10:10:24]

Câteva fotografii de pe acolo ar fi mai mult decât bine-venite... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew.php?id=293

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[12.08.15 22:26:51]

@Iwasthere -

Personalul arogant. Este prima data cand am intalnit asa ceva in Grecia.

???

Dar Marti resort de lux este prea scump pentru ce ofera.

Nu știu cum ai reușit să plătești 4000 de euro/sejur, chiar dacă ai plătit și pentru copilul mai mare și să nu ai nici măcar transferul inclus.

24cata72
[15.08.15 11:28:19]

In ce perioada a lunii iulie ai fost?

[26.08.15 18:09:11]

@nicole33 - In Turcia, cred ca se intelege usor cu un pic de bunavointa nu? In Grecia se mai intampla, probabil ma gandeam la ei cand am scris.

4000 de euro cu tot cu transport. 1000 de euro a fost avionul, mai exact 1080.

Dar de la Dalaman pana la Icemeler sunt 80 de km. Hotelul are niste tarife aiuritoare dea dreptul asa ca agentia a gasit o firma locala. Am platit vreo 80 de euro pentru noi si copii dar trebuie sa mentionez ca grupul a fost de 10 persoane. Probabil plateam mai mult daca eram doar noi.

[26.08.15 18:12:20]

@24cata72 - Intre 21 si 30 iulie

[26.08.15 18:17:34]

@webmaster39 - Am sa incerc sa gasesc ceva poze neutre sa le descarc din telefon. Noi nu prea facem poze la imprejurimi... Sunt poze la alt review si sunt chiar ok.

In ceea ce priveste localizarea pare a fi corecta. Hotelul se intinde de unde apare flag-ul rosu pana la plaja, cu mentiunea ca aleea care apare pe harta este publica si practic "imparte" hotelul de plaja

[27.08.15 08:44:35]

@Iwasthere -

De altfel, @nicole33, daca citeai in stanga acolo scrie foarte clar! 4000 de euro, cu avionul, toate taxele incluse.

Nu a fost un pachet turistic. Am facut rezervarea de avion separat, nu a fost charter am zburat cu avion de linie.

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[27.08.15 16:55:23]

@Iwasthere -

Tocmai că am citit preţul declarat de tine. Faptul că acesta mi s-a părut cam mare este doar o opinie personală. În rest, nu aveam cum să ghicesc că nu ai zburat pe Bodrum, ci pe Dalaman și nici că nu a fost o cursă charter, ci zbor de linie, cel mai probabil, cu escală la Istanbul.

Practic doream sa mergem la conditiile si serviciile din Turcia, Antalya, dar cu un peisaj si o clima din Grecia)

Clima este mult mai plăcută în zona Marmaris-ului, dar puține hoteluri îți oferă condițiile și serviciile din Antalya.

[28.08.15 08:46:57]

@nicole33 -

Dalaman este cel mai aproape de Marmaris.

Mai aproape decat Bodrum, si orele de zbor erau avantajoase iar pretul la fel...

Nu pretul avionului este problema. A fost alegerea noastra.

Dar 3000 de euro pentru ce ofera hotelul este mult prea mult.

Iar ideea de baza este ca sa iei all-inclusive acolo nu merita pentru ca nu esti intr-o colivie de aur ca in Antalya. Sunt terase, sunt obiective turistice, te plimbi vizitezi etc...

24cata72
[28.08.15 11:23:02]

Eu am platit pentru perioada 10-20 iulie 1512euro 2 adulti, UALL, fara transport. In urma celor citite, voi scrie cat de curand posibil impresiile mele.

[28.08.15 11:36:26]

@24cata72 -

Dap atat au platit si finii nostrii.

Depinde de camera pretul, sea-vew, sea side-view sau land view.

24cata72, Iwasthere, nicole33
Alte impresii din această RUBRICĂMarti Resort [Icmeler]: