Hostel DIC

DIN Cluj
înscris/ă în 08.07.13
AUG-2015

Perfect pentru o noapte

Dupa cateva zile la mare in Istria ne-am hotarat sa facem o tura in Slovenia pentru pestera Postojna si pentru Ljubljana. Am cautat pe booking.com hoteluri in capitala Sloveniei insa preturile erau cam mari (peste 450 de lei/noapte) asa ca ne-am orientat spre hostel DIC. Am rezervat o camera de trei paturi in regim de hostel (baie pe hol, fara TV, fara aer conditionat).

L-am gasit cam greu pentru ca adresa sa e Poljanska cesta, nr. 26. GPS-ul ne-a dus la acea adresa unde am dat de o bariera care nu se putea deschide. Am lasat masinile acolo si am mers pana la hostel, unde ni s-a spus ca intrarea e dinspre Rosca cesta. Asa ca ne-a intors pana la prima intersectie, am facut dreapta si dupa 50 de metri inca o data la dreapta, unde e alta bariera, care insa se poate deschide. Am urmat o alee printre cladiri si am ajuns in sfarsit in parcarea hostelului.

Cladirea e mare, cu mai multe etaje. Personalul de la receptie e foarte ok. Cum eram doua familii cu copii am primit camere intr-o zona unde nu mai era nimeni cazat. Se poate plati doar cazarea, insa cu inca 2 euro/persoana se poate lua si mic dejun (merita). Camerele ok, curate, luminoase. Baile pe hol, curate, dusuri, apa calda.

Ne-am simtit ca in caminele studentesti din facultate. Am avut camera spre Roska cesta si a fost ceva zgomot de masini pana la miezul noptii. Puteti cere camere spre parcare, unde e mai liniste.

La micul dejun am avut supriza sa vedem mai multi oameni in varsta decat studenti, multi cu copii mici. Mancare ok.

Hostelul e situat la mai putin de un kilometru de zona centrala pietonala a orasului, asa ca am mers pe jos pana acolo. Parcarea este gratuita.

Prima noastra experienta la un hostel a fost foarte buna. Cum am stat doar o noapte nu am simtit lipsa baii in camera sau a aerului conditionat. Il puteti lua in considerare pentru un mic sejur in Ljubljana, preturile la hoteluri fiind destul de mari.

Impresii încărcate de Fla in 11.08.2015 16:23:59

Validat / Publicat: 11.08.15 19:51:36

VIZUALIZĂRI: 2078

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Fla); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  1350 PMA (din 3 voturi) nota2

[11.08.15 19:19:55]

Mutat în rubrica "Hostel DIC, LJUBLJANA" (nou-creată pe sait)

[11.08.15 19:47:04]

@Fla - Am setat în program coordonatele GPS ale acestei destinaţii, rezultând următoarea poziţionare pe hartă -- click aici.

[11.08.15 20:12:00]

Ne-am bucura să putem citi impresiile tale din aceste destinații scrise ca articole (review-uri) noi. Procedând astfel, ai avea ocazia ca prin notele şi evaluările proprii să contribui la o medie mai reprezentativă a acestor destinaţii.

- Fla
[11.08.15 21:32:04]

@webmasterX - Buna seara, Coordonatele sunt corecte.

1. PMA = Puncte Mulţumire-Apreciere = sistem de notare a contribuţiilor la informarea comunităţii. Vezi detalii aici TOP